Cpanel

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

w Jaworznie ogłasza nabór na stanowisko

Młodszy Bibliotekarz w Dziale Informacji Regionalnej – umowa o pracę na zastępstwo

(nazwa stanowiska pracy)

Ilość wolnych stanowisk: 1

w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie

1. Wymagania niezbędne:

• wykształcenie wyższe bibliotekarskie lub związane z kierunkami: turystyka i rekreacja, geografia,
  • znajomość w stopniu dobrym języka angielskiego,
  • wiedza na temat zagadnień bibliotekarskich,
  • wiedza na temat turystyki, historii i geografii miasta Jaworzna oraz okolic (województwa śląskiego i małopolskiego),
  • umiejętność wyszukiwania i selekcji informacji z wykorzystaniem różnych źródeł, w tym zasobów internetowych,
  • znajomość ustaw: ustawa o bibliotekach, ustawa o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnych, ustawa
    o Polskiej Organizacji Turystycznej.

2. Wymagania dodatkowe:

• dobra znajomość obsługi komputera oraz urządzeń biurowych,
  • umiejętność obsługi kasy fiskalnej,
  • dobra organizacja pracy,
  • samodzielność, systematyczność, skrupulatność, terminowość
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność nawiązywania kontaktu z ludźmi.

3. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

• Gromadzenie materiałów bibliotecznych, w szczególności tych dotyczących Jaworzna oraz okolic (województwa śląskiego
    i małopolskiego).
  • Udostępnianie zbiorów na zewnątrz i na miejscu.
  • Przyjmowanie nabytków bibliotecznych.
  • Prowadzenie ewidencji wpływów oraz stosownej dokumentacji.
  • Udzielanie porad czytelniczych oraz świadczenie usług informacyjnych, w szczególności o regionach turystycznych województwa śląskiego i małopolskiego.
  • Prowadzenie, doskonalenie i kształtowanie warsztatu informacyjnego.
  • Gromadzenie, przetwarzanie, aktualizowanie informacji dotyczących atrakcji turystycznych, zagospodarowania turystycznego, wydarzeń kulturalnych, sportowych i gospodarczych w Jaworznie i okolicach.
  • Opracowywanie oraz prowadzenie strony internetowej zawierającej aktualny katalog wydarzeń kulturalnych, sportowych oraz turystycznych Jaworzna i okolic.
  • Popularyzowanie walorów turystycznych Jaworzna i okolic (współpraca z mediami w tym zakresie).
  • Udzielanie porad z zakresu rekreacji i turystyki.
  • Dystrybucja map, przewodników i pamiątek charakterystycznych dla miasta Jaworzna.
  • Organizowanie punktu informacji turystycznej.
  • Współpraca z urzędami, instytucjami oraz organizacjami, w zakresie turystyki oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych, w Jaworznie i okolicach.
  • Prowadzenie statystyk i sporządzanie sprawozdań.
  • Wykonywanie innych zadań zleconych przez przełożonego.

4. Wymagane dokumenty:

• list motywacyjny;
  • życiorys (CV);
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (załącznik nr 1);
  • kserokopie świadectw pracy;
  • kserokopie dyplomów potwierdzających wykształcenie potwierdzone za zgodność z oryginałem;
  • kopie innych dokumentów o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach, uprawnieniach;
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 3).

5. Oferujemy:

• umowę o pracę na zastępstwo;
  • dobre warunki pracy;
  • możliwość stabilizacji zawodowej i rozwoju.

6. Warunki pracy na danym stanowisku:

• praca w pełnym wymiarze czasu pracy;
  • praca w systemie zmianowym;
  • praca od poniedziałku do soboty z zachowaniem przeciętnie 5 dniowego tygodnia pracy.

7. Termin i miejsce składania dokumentów:

Wymagane dokumenty należy przesyłać pocztą na adres:

Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, ul. Rynek Główny 17, 43-600 Jaworzno

lub składać osobiście w siedzibie Biblioteki

w terminie od 19.03.2019 r. do 01.04.2019 r.

w zamkniętych kopertach z następującą adnotacją:

„Nabór na stanowisko Młodszy Bibliotekarz w Dziale Informacji Regionalnej ”.

Nie ma możliwości przyjmowania dokumentów aplikacyjnych drogą elektroniczną.
Oferty pracy otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data wpływu).

Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej www.biblioteka.jaw.pl w zakładce BIP.

Oryginał kwestionariusza osobowego dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (załącznik nr 1), klauzula informacyjna (załącznik nr 2) oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 3) dostępne na stronie internetowej: www.biblioteka.jaw.pl/bip oraz w Dziale Organizacyjno-Kadrowym.

Podmiot udostępniający :

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie

Osoba wprowadzająca :

Radosław Sobala

Osoba odpowiedzialna za informację :

Jagoda Jurecka

Data publikacji :

19.03.2019

Ostatnia zmiana :

19.03.2019

Jesteś tutaj: Start Zatrudnienie Archiwum zatrudnienie Nabór na stanowisko - Młodszy Bibliotekarz w Dziale Informacji Regionalnej - umowa na zastępstwo