Nabór na stanowisko - Bibliotekarz

Ilość wolnych stanowisk: 1

w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie

1. Wymagania niezbędne:

• wykształcenie wyższe w zakresie związanym z zadaniami biblioteki lub odnoszące się do bibliologii i informatologii
    lub inne humanistyczne,

• dobra znajomość zasad udostępniania zbiorów,

• bardzo dobra znajomość standardów bibliograficznych,

• doświadczenie w pracy w jednym z istniejących zintegrowanych systemów bibliotecznych /preferowany SOWA SQL/

• dobra znajomość posługiwania się katalogami i inwentarzami,

• dobra znajomość księgozbioru,

• dobra znajomość źródeł informacji,

• dobra znajomość zasad gromadzenia i opracowania zbiorów,

• dobra znajomość ustawy o bibliotekach i ustawy o organizowaniu i prowadzenia działalności kulturalnej,

• dobra znajomość ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych,

• biegła umiejętność obsługi komputera (środowisko Windows),

• komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.

2. Wymagania dodatkowe:

• mile widziana znajomość języka obcego,

• co najmniej 1 rok udokumentowanego stażu.

3. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

• Gromadzenie zbiorów bibliotecznych, czasopism i innych typów dokumentów na podstawie ich indywidualnej oceny.

• Porządkowanie i opracowywanie zbiorów bibliotecznych w celu efektywnego ich wykorzystywania przez czytelników (ustalanie układu zbiorów, inwentaryzowanie, katalogowanie i klasyfikowanie na potrzeby katalogów oraz innych źródeł informacji o zbiorach bibliotecznych).

• Przysposobienie zbiorów bibliotecznych i przygotowanie do udostępniania czytelnikom.

• Szkolenie użytkowników biblioteki w zakresie posługiwania się warsztatem informacyjnym, korzystania ze zbiorów, umiejętności posługiwania się książką, czasopismem i innymi typami dokumentów jako źródłem informacji.

• Doradztwo w doborze piśmiennictwa stosownego do potrzeb i zainteresowań czytelniczych.

• Badanie potrzeb użytkowników biblioteki w zakresie informacji i piśmiennictwa, w celu optymalnego zaspokojenia tych potrzeb.

• Udostępnianie zbiorów bibliotecznych, opracowywanie katalogów i innych źródeł informacji o zbiorach bibliotecznych na nośnikach tradycyjnych i elektronicznych.

• Obsługiwanie użytkowników biblioteki w zakresie informacji bibliograficznej i rzeczowej za pomocą własnego warsztatu informacyjnego i zbiorów oraz obcych baz danych i systemów, informacji skierowującej do zasobów
    i usług innych bibliotek i ośrodków informacji naukowej.

• Pobudzanie, rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych społeczeństwa, współdziałanie w upowszechnianiu wiedzy
    edukacji kulturalnej (np. organizowanie spotkań autorskich, wystaw, prelekcji itp.).

• Współpraca z innymi bibliotekami i ośrodkami informacji naukowej, krajowymi i zagranicznymi, w zakresie gromadzenia
    i opracowywania zbiorów, tworzenia i wymiany źródeł informacji o zbiorach bibliotecznych, wypożyczeń międzybibliotecznych.

• Tworzenie podstaw teoretycznych, metodycznych i organizacyjnych działalności biblioteki.

• Prowadzenie działalności dydaktycznej w zakresie bibliotekarstwa, bibliografii i informacji naukowej dla bibliotekarzy praktyków, studentów wyższych uczelni i czytelników.

• Prowadzenie działalności wydawniczej, zwłaszcza w zakresie dokumentacji i informacji o zbiorach i bibliotece.

4. Wymagane dokumenty:

• list motywacyjny;

• życiorys (CV);

• kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (załącznik nr 1);

• kserokopie świadectw pracy;

• kserokopie dyplomów potwierdzających wykształcenie;

• kopie innych dokumentów o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach, uprawnieniach;

• zgoda na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 3).

5. Oferujemy:

• umowa o pracę;

• odpowiednie stanowisko i miłą atmosferę w pracy;

• dobre warunki pracy;

• możliwość stabilizacji zawodowej i rozwoju.

6. Warunki pracy na danym stanowisku:

• praca w pełnym wymiarze czasu pracy;

• praca w systemie zmianowym;

• praca od poniedziałku do soboty z zachowaniem przeciętnie 5 dniowego tygodnia pracy.

7. Termin i miejsce składania dokumentów:

Wymagane dokumenty należy przesłać pocztą na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Rynek Główny 17, 43-600 Jaworzno

lub składać osobiście w siedzibie Biblioteki

w terminie od 28.08.2019 r. do 13.09.2019 r.

w zamkniętych kopertach z następującą adnotacją:

Nabór na stanowisko Bibliotekarz”.

Nie ma możliwości przyjmowania dokumentów aplikacyjnych drogą elektroniczną.
Oferty pracy otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data wpływu).

Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej www.biblioteka.jaw.pl w zakładce BIP.

Oryginał kwestionariusza osobowego dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (załącznik nr 1), klauzula informacyjna (załącznik nr 2) oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 3) dostępne na stronie internetowej: www.biblioteka.jaw.pl/bip oraz w Dziale Organizacyjno-Kadrowym.

Podmiot udostępniający :

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie

Osoba wprowadzająca :

Radosław Sobala

Osoba odpowiedzialna za informację :

Jagoda Jurecka

Data publikacji :

28.08.2019

Ostatnia zmiana :

28.08.2019

Jesteś tutaj: Start Zatrudnienie Archiwum zatrudnienie Nabór na stanowisko - Bibliotekarz