AIDS

1. A jeśli wszystko, co wiesz o AIDS to nieprawda? / Christine Maggiore ; tł. Ewa Plona-Burak. – Białystok : Studio Astropsychologii, 2005.

2. AIDS & ty : ilustrowany informator o HIV i AIDS / przeł. Piotr Bielawski. – Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN; Londyn: British Medical Association, 1993.

3. AIDS – nowa choroba / Zofia Kuratowska. – Warszawa : Wydawnictwo “Wiedza Powszechna”, 1987.
(Omega : Biblioteka Wiedzy Współczesnej ; 402)

4. AIDS – zmowa milczenia / Gene Antonio ; tł. Jacek Szacki. – Gdańsk : “Exter”, 1993.

5. AIDS : choroba XX wieku / Wiesław Gall, Bogumił Tkacz. – Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1988.

6. AIDS : historie prawdziwe / Grażyna Mucha. – Warszawa : Prószyński i S-ka, cop. 2007.

7. AIDS : pytania i odpowiedzi / Jacek Juszczyk. – Warszawa : “Epoka”, 1987.

8. Chcę żyć! : historia Nadine – nosicielki wirusa HIV / Marliese Arold ; tł. Ewa Knichnicka. – Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 2006.
(Nasza Biblioteka)

9. Diagnostyka, profilaktyka, klinika i terapia zakażeń HIV/AIDS : współczesne możliwości i problemy / pod red. Andrzeja Gładysza i Brygidy Knysz. – Wrocław : Wydawnictwo Continuo, 2009.

10. Epidemie : [poznaj tajniki walki z epidemiami – od Czarnej Śmierci i ospy po superwirusy] / Brian Ward ; tł. Monika Rolska ; Wojciech Rolski. – Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 2002.
(Patrzę, Podziwiam, Poznaję)

11. HIV/AIDS – odmowa leczenia i nieudzielenie pomocy medycznej / Leszek Kubicki. – Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 2001.
(AIDS i Prawo)

12. HIV/AIDS / Anna Grzeszczuk ; współaut. Sławomir Chlabicz, Magdalena Choromańska, Magdalena Marczyńska. – Warszawa : Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2014.

13. HIV/AIDS : wybrane problemy diagnostyki i terapii / pod red. Andrzeja Horbana. – Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1997.

14. Misjonarka / Maria Nurowska. – Warszawa : Prószyński Media, 2017.
(Duże Litery)

15. Nastolatki – trudne pytania / Frank Zimmermann. – Wrocław : Wrocławska Oficyna Wydawnicza “Astrum”, 1998.
(Nastolatki : przewodnik po życiu i miłości)

16. Ostatnia góra : żyjąc z AIDS / Jana Godfrey, Williams Merrilyn ; tł. z ang. Marek Ferenc. – Kraków : “M”, 1993.

17. Powiedz wilkom, że jestem w domu / Carol Rifka Brunt ; przełożył Marcin Sieduszewski. – Warszawa : YA! – Grupa Wydawnicza Foksal, 2015.

18. Pozytywni / Maciek Miller. – Kraków : Korporacja Ha!art, 2005.

19. Prawdziwa historia człowieka, który pokonał AIDS / przygot. do druku Grzegorz Rybiński. – Gdańsk : Tower Press, 2004.
(Biblioteka Zdrowego Człowieka. Seria 2 ; T. 1)

20. Trafieni : 7 opowiadań o AIDS / Agnieszka Drotkiewicz [i in.]. – Warszawa : Wydawnictwo W.A.B., 2005.

21. Umieranie nadziei / Kajetan Pakowski. – Poznań : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1988.

22. Współczesne leczenie zakażenia HIV i AIDS : praca zbiorowa / red. Andrzej Gładysz. – Wrocław : Oficyna Wydawnicza Volumen, 2000.
(Seria Specjalistyczna)

23. Zanim zapadnie noc : autobiografia / Reinaldo Arenas ; przekł. Urszula Kropiwiec. – Izabelin : Świat Literacki, 2004.
(Film / Świat Literacki ; 4)