Architektura sakralna

I Wydawnictwa zwarte

1. Akropol / Kazimierz Michałkowski. – Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1983.

2. Architektura gotycka na Ziemi Chełmińskiej / Teresa Mroczko. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1980.

3. Architektura na Śląsku do połowy XIII w. / Zygmunt Świechowski ; Ministerstwo Kultury i Sztuki. Centralny Zarząd Muzeów i Ochrony Zabytków. – Warszawa : ‘’Budownictwo i Architektura’’, 1955.

4. Dom Boga : historia architektury sakralnej / Edward Norman ; tł. Bożena Mierzejewska. – Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 2007.

5. Drzwi gnieźnieńskie / Tadeusz Dobrzeniecki. – Kraków : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1953.

6. Katedra wawelska w XVII wieku / Michał Rożek. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1980.

7. Kościoły Wielkiego Jubileuszu Diecezji Sosnowieckiej / red. Jarosław Bolek [i in.]. – Sosnowiec : Kuria Diecezjalna, 2000.

8. Kościoły Kapucynów / Aldona Bartczakowa. – Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1982.

9. Kościół Mariacki w Krakowie / Leszek Ludwikowski. – Warszawa : Wydawnictwo ‘’Sport i Turystyka’’, 1988.

10. Kościół Świętych Piotra i Pawła w Krakowie / Adam Małkiewicz. – Kraków, Wrocław : Wydawnictwo Literackie, 1985.

11. Kraków  jego uniwersytet / Stanisław Salmonowicz, Józef Dużyk. – Kraków : Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne, 1963.

12. Legnickie Pole / Jan Wrabec. – Wrocław : Narodowy Zakład im. Ossolińskich, 1974.

13. Najważniejsze zabytki architektury sakralnej / oprac. tekstów Maria Backmann [i in.]. – Poznań : Podsiedlik-Raniowski i Spółka, 2004.

14. Siedem budowli Europy / Joanna Guze. – Warszawa : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1977.

15. Święta Lipka : przewodnik / Jerzy Paszenda. – Gdańsk : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1984.

16. Tajemnice templariuszy / Louis Charpentier ; przeł. Kazimiera Fekecz. – Warszawa : Wydawnictwo ‘’Czakra’’, 1992.

17. Tyrs Wenhrynowicz : jego cerkiew, jego cerkwie / Zbigniew  Siatkowski ; red. Barbara Sikora. – Jaworzno : Miejska Biblioteka Publiczna, 1994.

18. W cieniu katedr i zamków : o polskiej sztuce średniowiecznej / Michał Rożek. – Kraków : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1988.

19. Wczesnogotycki kościół i klasztor dominikański w Sieradzu / Andrzej Grzybkowski ; Polska Akademia Nauk. Komitet Architektury i Urbanistyki. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1979.

20. Wrocław : zespół pobernardyński (Muzeum Architektury) / Edmund Małachowicz. – Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1985.

21. Zabytki architektury polskiej. T. 1. A-Kop / Bartłomiej Kaczorowski [i in.]. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 2008.

22. Zabytki architektury polskiej. T. 2. Koś-M / Bartłomiej Kaczorowski [i in.]. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 2009.

23. Zabytki architektury polskiej. T. 3. N-S / Bartłomiej Kaczorowski [i in.]. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 2009.

24. Zabytki architektury polskiej. T. 4. Ś-Ż / Bartłomiej Kaczorowski [i in.]. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 2009.

25. Zabytki architektury sakralnej / Barbara Konig ; zdj. Konrad Czapliński. – Katowice : Videograf II, 2004.

II Zbiory multimedialne

Budowniczowie katedr [Film animowany] / scen. Albert Barille ; reż. Paweł Leśniak ; dialogi Dorota Filipek-Załęska ; muz. Michel Legrand. – Warszawa : Hippocampus, 2016.