Arteterapia

1. Arte terapia : szczęśliwy świat tworzenia / Alina Arciszewska-Binnebesel. – Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2014.

2. Arteterapia / Tomasz Rudowski ; Uniwersytet Warszawski. Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji. – Warszawa : Uniwersytet Warszawski, 2014.

3. Arteterapia : narodziny idei, ewolucja teorii, rozwój praktyki / Wita Szulc. – Warszawa : Difin, 2011.
(Engram)

4. Arteterapia : scenariusze zajęć / Anna Pikała, Magdalena Sasin. – Łódź : Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2016.
(Terapia Pedagogiczna : warsztaty i scenariusze zajęć)

5. Arteterapia w działaniu : propozycje warsztatów i działań arteterapeutycznych / redacja naukowa Anna Glińska-Lachowicz. – Warszawa : Difin, 2016.
(Engram)

6. Arteterapia w teorii i praktyce / Ewelina J. Konieczna. – Kraków : Oficyna Wydawnicza “Impuls”, 2014.

7. Arteterapia. Cz. 1, Teoria / pod red. Bartosza Łozy i Aleksandry Chmielnickiej-Plaskoty. – Warszawa : Difin, 2014.
(Engram)

8. Arteterapia. Cz. 2, Praktyka / pod red. Bartosza Łozy i Aleksandry Chmielnickiej-Plaskoty. – Warszawa : Difin, 2014.
(Engram)

9. Arteterapia. Cz. 3, Projekty / pod redakcją naukową Bartosza Łozy i Aleksandry Chmielnickiej-Plaskoty. – Warszawa : Difin, 2016.
(Engram)

10. Książka artystyczna w arteterapii / Wiesław Karolak. – Warszawa : Difin, 2016.
(Engram)

11. Mapping w twórczym samorozwoju i arteterapii / Wiesław Karolak. – Łódź : Wydaw. Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej, 2006.

12. Oblicza sztuki dziecka – w poszukiwaniu istoty ekspresji / red. nauk. Katarzyna Krasoń, Beata Mazepa-Domagała ; Centrum Ekspresji Dziecięcej przy Bibliotece Śląskiej, Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Kardynała Augusta Hlonda. – Katowice-Mysłowice : Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Kardynała Augusta Hlonda, 2007.

13. Oblicza sztuki dziecka : inspiracje metodyczne / red. Barbara Majkut-Czarnota ; Centrum Ekspresji Dziecięcej przy Bibliotece Śląskiej. – Katowice : Drukarnia Archidiecezjalna, 2007.

14. Rysunek w arteterapii / Wiesław Karolak. – Łódź : Wydaw. Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej, 2005.

15. Sztuka i ekspresja dziecka – w poszukiwaniu sensu tworzenia / red. Katarzyna Krasoń. – Katowice : Zespół Katolickich Szkół Ogólnokształcących nr 2 [etc.], 2003.

16. Taniec i psychoterapia / Danuta Koziełło. – Wyd. 2 uzup. – Poznań : KMK Promotions, 2002.

17. Zabawa (z) przedmiotami w twórczym rozwoju i arteterapii / Olga Handford, Wiesław Karolak. – Łódź : Wydaw. Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej, 2008.