Autyzm

1. Autyzm : epidemiologia, diagnoza i terapia / red. Tadeusz Pietras, Andrzej Witusik, Piotr Gałecki ; aut. Maciej Banasik [i in.]. – Wrocław : Wydawnictwo Continuo, 2010.

2. Autyzm : jak pomóc rodzinie / Peter Randall, Jonathan Parker ; przekł. Sylwia Pikiel. – Gdańsk : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2002.

3. Autyzm i rodzina / pod redakcją Anny Prokopiak i Zofii Palak. – Lublin : Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, 2017.

4. Autyzm i zespół Aspergera / Jadwiga Komender, Gabriela Jagielska, Anita Bryńska. – Warszawa : Wydawnictwo Lekarskie PZWL, copyright 2014.
(Centrum Zdrowia Dziecka Poleca)

5. Autyzm i zespół Aspergera / opracowanie Agnieszka Umińska. – Toruń : Wydawnictwo Literat, 2016.
(Porady Lekarza Rodzinnego)

6. Był sobie Ned / Tim Pegler ; z ang. przeł. Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik. – Warszawa : Bertelsmann Media, 2008.

7. Cisza / Jem Lester ; tłumaczył Paweł Wieczorek. – Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, copyright 2017.

8. Dziecko / Torey L. Hayden ; przekł. Paweł Kruk. – Warszawa : Hachette Polska, cop. 2013.
(Historie Prawdziwe ; 2)

9. Dziecko / Torey L. Hayden ; tł. Paweł Kruk. – Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, 1999.
(Kameleon)

10. Dziecko autystyczne z zespołem Aspergera : studium przypadku / Aleksandra Maciarz, Małgorzata Biadasiewicz. – Kraków : Oficyna Wydawnicza “Impuls”, 2000.

11. Dziecko zagubione w rzeczywistości : historia autyzmu od czasów baśni o wróżkach, fikcja literacka i rzeczywistość kliniczna / Alfred Brauner, Francoise Brauner ; tł. [z fr.] Tadeusz Gałkowski. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1988.

12. Dziesięć rzeczy, o których chciałoby ci powiedzieć dziecko z autyzmem / Ellen Notbohm ; przekład Marzena Szymańska-Błotnicka. – Kraków: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2017.
(Psychologia / Uniwersytet Jagielloński.)

13. Dziwny przypadek psa nocną porą / Mark Haddon ; przeł. z ang. Małgorzata Grabowska. – Warszawa : Świat Książki, 2004.

14. Janek jest inny : historia chłopca z autyzmem / Helena Kraljič ; ilustracje Maja Lubi ; przekład Aleksandra Brożek-Sala. – Katowice : Wydawnictwo Piętka, 2017.

15. Kosmita / Roksana Jędrzejewska-Wróbel ; il. Jona Jung. – Bielsko-Biała : ING Bank Śląski, 2014.
(Cała Polska Czyta Dzieciom)

16. Krzyś jest wyjątkowy : dla dzieci o autyzmie / Charles Anthony Amenta ; przekł. Ewa Wojtych ; il. Monika Pollak. – Gdańsk : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2010.
(Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla Dzieci)

17. Małe dziecko z autyzmem / Ewa Pisula. – Gdańsk : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2010.
(Diagnoza i Terapia)

18. Maria i ja / Maria Gallardo, Miguel Gallardo ; przekł. Beata Majewska. – Warszawa : Wydawnictwo Egmont Polska, 2012.
(Literacki Egmont)

19. Mój brat jak huragan / Kolet Janssen ; tł. z niderlandz. Wanda Moska. – Gdańsk : Novus Orbis, 2004.
(Seria z Latawcem : współczesna powieść dla młodzieży)

20. Mózg autystyczny : podróż w głąb niezwykłych umysłów / Temple Grandin, Richard Panek ; tłumaczenie Krzysztof Mazurek ; konsultacja: Kinga Wołoszyn, Mateusz Hohol. – Kraków : Copernicus Center Press, 2016.

21. Neuroplemiona : dziedzictwo autyzmu i przyszłość neuroróżnorodności / Steve Silberman ; przełożył Bartłomiej Kotarski. – Białystok : Wydawnictwo Vivante, 2017.

22. Oblężenie : rodzinna wyprawa w świat dziecka autystycznego / Clara Claiborne Park ; przeł. Janusz Margański. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2003.

23. Pomóż dziecku z… autyzmem / D. Seach, M. Lloyd, M. Preston ; tł. Dorota Ściepko-Cram. – Warszawa : K.E. Liber, 2006.

24. Profil psychoedukacyjny dla młodzieży i dorosłych (AAPEP) / Gary Mesibov, Eric Schopler, Bruce Schaffer, Rhoda Landrus ; tł. tekstu zespół współpr. Fundacji “Adama”. – Warszawa : Twigger, 2002.
(Zindywidualizowana Ocena i Terapia Dzieci Autystycznych oraz Dzieci z Zaburzeniami Rozwojowymi ; T.4)

25. Rehabilitacja społeczna i zawodowa dorosłych osób autystycznych : studium fenomenograficzne z zastosowaniem teorii społecznej Pierre’a Bourdieu / Joanna Buława-Halasz. – Kraków : Oficyna Wydawnicza “Impuls”, 2017.

26. Rodzina w świetle psychologii / Józef Rembowski. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1978.

27. Spektrum autyzmu i strategie deeskalacji : praktyczny przewodnik po pozytywnych interwencjach behawioralnych dla dzieci i młodzieży / Steve Brown ; przekład Dorota Szatkowska-Jaskuła. – Gdańsk : Harmonia Universalis – Grupa Wydawnicza Harmonia, 2017.

28. Uczeń z autyzmem / Anna Prokopiak. – Lublin : Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, 2017.

29. Zdecydowanie nietypowy / Nora Raleigh Baskin ; tłumaczenie Katarzyna Gotlin – Warszawa : Linia, 2017.
(Biała Plama)
30. Zrozumieć bez słów / Nancy Rossiter ; tł. Grażyna Smosna. – Kraków : Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2013.
(Zaczytaj się)