Baczyński Krzysztof Kamil

I Wydawnictwa zwarte
1. Baczyński / scen. i reż. Kordian Piwowarski ; zdj. Piotr Niemyjski ; muz. Bartosz Chajdecki ; aktor Mateusz Kościukiewicz, Katarzyna Zawadzka, Ewa Telega [i in.]. – Warszawa : Galapagos, prod. 2013.
2. Chwila bez imienia : o poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego / Stanisław Stabro. – Chotomów : Oficyna Wydawnicza Verba, 1992.
3. Krzysztof Kamil Baczyński – poezja, historia, los / Andrzej Krzysztof Waśkiewicz. – Gdańsk : Wydawnictwo Marek Rożak, 1994.
(Analizy Literackie)
4. Matki wielkich Polaków : “Serce mojej Ojczyzny – Mamo!”/ Barbara Wachowicz – Warszawa : Sport i Turystyka – Muza, 2017.
5. Miłość i śmierć Krzysztofa Kamila / Wiesław Budzyński. – Warszawa : “Słowo”, 1992.
6. Poezje Krzysztofa Kamila Baczyńskiego / oprac. Irena Nowacka. – Lublin : Biblioteka Wysyłkowa, 1995.
(Biblioteczka Opracowań ; Z. 31)
7. Ty jesteś moje imię / Katarzyna Zyskowska-Ignaciak. – Poznań : Wydawnictwo Filia grupa Termedia, 2014.
8. Utwory zebrane. 1 / Krzysztof Kamil Baczyński ; oprac. Aniela Kmita-Piorunowa, Kazimierz Wyka. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1994.
9. Utwory zebrane. 1 / Krzysztof Kamil Baczyński ; oprac. Aniela Kmita-Piorunowa, Kazimierz Wyka. – Wyd. 3. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1979.
10. Utwory zebrane. 1 / Krzysztof Kamil Baczyński ; oprac. Aniela Kmita-Piorunowa, Kazimierz Wyka. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1970.
11. Utwory zebrane. 2 / Krzysztof Kamil Baczyński ; oprac. Aniela Kmita-Piorunowa, Kazimierz Wyka. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1970.
12. Utwory zebrane. 2 / Krzysztof Kamil Baczyński ; oprac. Aniela Kmita-Piorunowa, Kazimierz Wyka. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1994.
13. Utwory zebrane. 2 / Krzysztof Kamil Baczyński ; oprac. Aniela Kmita-Piorunowa, Kazimierz Wyka. – Wyd. 3. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1979.
14. Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego / Jerzy Święch. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1991.
(Biblioteka Analiz Literackich ; 68)
15. Żołnierz, poeta, czasu kurz… : wspomnienia o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim / red. Zbigniew Wasilewski. – Wyd. 2 popr. i rozsz. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1970.
16. Żołnierz, poeta, czasu kurz… : wspomnienia o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim / red. Zbigniew Wasilewski. – Wyd. 3 rozsz. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1979.
(Portrety Wielokrotne)
17. Żołnierz, poeta, czasu kurz… : wspomnienia o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim / red. Zbigniew Wasilewski. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1967.
18. Żołnierz, poeta, czasu kurz… : wspomnienia o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim / red. Zbigniew Wasilewski. – Wyd. 2 poprawione i rozszerzone. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1970.

II Wydawnictwa ciągłe
1. Baczyński / Robert Birkholc // Kino. – 2013, nr 3, s. 76-66.
2. Dziecko czerwone od krwi : Baczyńscy / Kalina Błażejowska // Tygodnik Powszechny. – 2010, nr 35, s. 31-33.
3. Jeszcze słychać śpiew… : Lipski o Baczyńskim pół wieku temu / Jan Józef Lipski // Gazeta Wyborcza. – 2010, nr 37, s. 24.
4. Zaplute zdjęcia / Agnieszka Jucewicz // Gazeta Wyborcza. – 2005, nr 281, dod. Wysokie Obcasy nr 48, s. 36-45.