Bajkoterapia

I Wydawnictwa zwarte

1. Bajki dodają odwagi : wychowanie ku wartościom i rozwój osobowosci / Brigitta Schieder ; przekł. Małgorzata Kowalik. – Kielce : Wydawnictwo Jedność, 2006.
2. Bajki terapeutyczne / Hanna Szaga. – Kraków : Oficyna Wydawnicza Impuls, 2014.
3. Bajki terapeutyczne / Maciejka Mazan. – Warszawa : PWN Wydawnictwo Szkolne, copyright 2017.
4. Bajki terapeutyczne dla dzieci / Maria Molicka. – Wyd. 2 popr. i uzup. – Poznań : Media Rodzina, 2001.
5. Bajki terapeutyczne. Cz. 1 / Maria Molicka. – Wyd. 2 poprawione i uzupełnione. – Poznań : Media Rodzina, 2007.
6. Bajki terapeutyczne. Cz. 2 / Maria Molicka. – Poznań : Media Rodzina, 2007.
7. Bajkoterapia czyli Bajki-pomagajki dla małych i dużych / Artur Barciś, Grażyna Bąkiewicz, Ryszard Cebula, Katarzyna Dowbor, Cezary Harasimowicz, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Rafał Królikowski, Beata Ostrowicka, Zofia Stanecka, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Dorota Suwalska, Agnieszka Tyszka, Janusz L. Wiśniewski, Grażyna Wolszczak ; ilustracje Marcin Piwowarski ; wstęp, komentarze Katarzyna Klimowicz. – Warszawa : Wydawnictwo “Nasza Księgarnia”, 2015.
8. Bajkoterapia czyli Bajki-pomagajki dla małych i dużych / Artur Barciś, Grażyna Bąkiewicz, Ryszard Cebula, Katarzyna Dowbor, Cezary Harasimowicz, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Rafał Królikowski, Beata Ostrowicka, Zofia Stanecka, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Dorota Suwalska, Agnieszka Tyszka, Janusz L. Wiśniewski, Grażyna Wolszczak ; ilustracje Marcin Piwowarski ; wstęp, komentarze Katarzyna Klimowicz. – Warszawa : Wydawnictwo “Nasza Księgarnia”, 2018.
9. Bajkoterapia czyli Dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać / Krzysztof Ibisz [i in]. – Warszawa : Wydawnictwo “Nasza Księgarnia”, 2009.
10. Bajkoterapia czyli Jak z Guziolkiem tworzyć i wykorzystywać bajki i opowiadania w biblioterapii oraz rozwoju aktywności twórczej dziecka w wieku przedszkolnym : Ogólnopolski Konkurs Literacki pt. Razem z Guziolkiem piszemy bajki, 2007/2008 / Katarzyna Szeliga (redaktor) ; Przedszkole nr 80 i Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy. – Kraków : Oficyna Wydawnicza “Impuls”, 2010.
11. Bajkowa niania : bajki pomagajki dla najmłodszych / [aut. tekstów Lidia Ippoldt [i in.]. – Skawina : Urząd Miasta i Gminy; Zakrzów: Wydawnictwo Promo, 2011.
12. Baśnie w przedszkolu : bajkoterapia w pracy z dziećmi / Cordula Pertler, Reinhold Pertler ; przekł. Joanna Procek. – Kielce : Wydawnictwo Jedność, cop. 2012.
13. Baśń w życiu dziecka : cechy, funkcje, rola baśni w życiu dziecka, baśnioterapia : poradnik / Katarzyna Hryniewicka. – Warszawa : Wydawnictwo Naukowe i Edukacyjne Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2019.
14. Bezpieczna bajka / [aut.] Roksana Jędrzejewska-Wróbel [i in.]. – Warszawa : Wydawnictwo “Nasza Księgarnia”, 2011.
15. Biblioterapia i bajkoterapia : rola literatury w procesie zmiany rozumienia świata społecznego i siebie / Maria Molicka. – Poznań : Media Rodzina, cop. 2011.
16. “Czarodziejski pyłek” czyli Metafora i bajka we wspomaganiu rozwoju małego dziecka : przykładowe bajki o charakterze terapeutycznym z zakresu akceptacji i tolerancji drugiego człowieka oraz niwelowanie lęków i obaw towarzyszących małym dzieciom, przykładowe scenariusze zajęć do wykorzystania w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym / Agnieszka Jaszczyk, Beata Kochaniak. – Kraków : Oficyna Wydawnicza “Impuls”, 2006.
17. Grzeczna niegrzeczność czyli Sposób na nadymki-drażliwce / Jovanka Tomaszewska, Wojciech Kołyszko. – Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, copyright 2017.
18. Jak oswoić potwory? : opowiadania terapeutyczne / Monika Drużyńska. – Kraków : Księgarnia Wydawnictwo Skrzat, Stanisław Porębski, 2018.
19. Już się nie boję : bajki terapeutyczne dla przedszkolaków / Julia Śniarowska ; [rys. Dorota Prończuk]. – Kraków : CEBP 24.12, 2014.
20. Kostka i Bruno : bajki wychowajki / Dominika Słomińska. – Warszawa : G+J Gruner + Jahr Polska, cop. 2013.
21. Kostka i Bruno : szkolne przygody / napisała Dominika. – Warszawa : Burda Publishing Polska, 2016.
22. Lucjan – lew, jakiego nie było / Roksana Jędrzejewska-Wróbel. – Warszawa : Muchomor, 2005.
23. Lucjan – lew, jakiego nie było / Roksana Jędrzejewska-Wróbel. – Wydanie 2. – Katowice : ING Bank Śląski, 2010.
24. Magiczne bajki na dziecięce smutki : bajki pomagajki dla nieco starszych dzieci / aut. tekstów Agnieszka Borowiecka [i in.]. – Skawina : Urząd Miasta i Gminy [i in.], 2012.
25. Opowiadania terapeutyczne / Anna Mikita. – Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2008.
26. Opowieść o Błękitnym Psie, czyli O rzeczach trudnych dla dzieci / Beata Majchrzak. – Poznań : Papilon – Publicat, cop. 2014.
29. Przygody niezwykłych bohaterów czyli Bajki terapeutyczne dla dzieci / Paweł Maj. – Gdynia : Novae Res – Wydawnictwo Innowacyjne, copyright 2015.
30. Scenariusze zajęć z elementami bajkoterapii / Aneta Bartnicka-Kierylak, Karolina Świtaj-Wirtek. – Warszawa : PWN Wydawnictwo Szkolne, copyright 2017.
31. Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła : bajki o empatii / Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska. – Warszawa : CoJaNaTo Blanka Łyszkowska, cop. 2015.
32. To ja! : historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie / przeł. Dominika Julia Umińska. – Warszawa : Prószyński Media, 2015.
33. Wszystko jest możliwe / Roksana Jędrzejewska-Wróbe. – Poznań : Fundacja Serdecznik, 2015.
34. Złość i smok Lubomił / Wojciech Kołyszko, Jovanka Tomaszewska. – Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2016.

II Wydawnictwa ciągłe

1.Innych przybywa… : rzecz o biblioterapeutycznej funkcji nowych książek dla dzieci / Elżbieta Szefler // Poradnik Bibliotekarza. – 2013, nr 7-8, s. 51-56.
2. Cała nadzieja w smokach / Przemysław Staroń ; rozmowę przeprowadziła Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin // Wprost. – 2020, nr 1, s. 48-50.

III Zbiory multimedialne

1.Opowieść o Błękitnym Psie, czyli O rzeczach trudnych dla dzieci / Beata Majchrzak ; czyta Anna Dymna. – Poznań : Papilon – Publicat, cop. 2015.