Biblioterapia

1. Arteterapia : narodziny idei, ewolucja teorii, rozwój praktyki / Wita Szulc. – Warszawa : Difin, 2011.
(Engram)

2. Arteterapia w teorii i praktyce / Ewelina J. Konieczna. – Kraków : Oficyna Wydawnicza “Impuls”, 2014.

3. Arteterapia. Cz. 1, Teoria / pod red. Bartosza Łozy i Aleksandry Chmielnickiej-Plaskoty. – Warszawa : Difin, 2014.
(Engram)

4. Arteterapia. Cz. 2, Praktyka / pod red. Bartosza Łozy i Aleksandry Chmielnickiej-Plaskoty. – Warszawa : Difin, 2014.
(Engram)

5. Bajki rymowane w biblioterapii / Agnieszka Łaba. – Kraków : Oficyna Wydawnicza “Impuls”, 2012.

6. Bajki terapeutyczne / Hanna Szaga. – Kraków : Oficyna Wydawnicza Impuls, 2014.

7. Bajki, które leczą. Cz. 1 / Doris Brett; przekł. Małgorzata Trzebiatowska. – Gdańsk : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2011.

8. Bajki, które leczą. Cz. 2 / Doris Brett; przekł. Hanna Dankiewicz. – Gdańsk : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2011.

9. Biblioteka a niepełnosprawność w rodzinie : materiały z konferencji “Rola biblioteki w edukacji czytelniczej i wychowaniu w rodzinach osób niepełnosprawnych” Muszyna k. Krynicy, 15-17 IX 2002 r. / red. t. Janusz Nowicki ; Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. – Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2003.
(Propozycje i Materiały / SBP ; 54)

10. Biblioteka w procesie rewalidacji dzieci niepełnosprawnych / Józef Szocki. – Wrocław : Instytut Kształcenia Nauczycieli im. Wł. Spasowskiego w Warszawie. Oddział Doskonalenia Nauczycieli, 1985.

11. Biblioteka w szkole. Cz. 1. Gry, konkursy, przedstawienia / Katarzyna Katryńska [i in.]. – Warszawa : Dr Josef Raabe Spólka Wydawnicza, 2012.
(Zajrzyj i Znajdź ; Cz. 1-2)

12. Biblioteka w szkole. Cz. 2. Biblioterapia, webquesty, przedstawienia / Jolanta Milczuk-Walczewska [i in.]. – Warszawa : Dr Josef Raabe Spólka Wydawnicza, 2012.
(Zajrzyj i Znajdź ; Cz. 1-2)

13. Biblioterapia : teoria i praktyka : poradnik / Irena Borecka. – Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2001.
(Propozycje i Materiały / SBP ; 46)

14. Biblioterapia i bajkoterapia : rola literatury w procesie zmiany rozumienia świata społecznego i siebie / Maria Molicka. – Poznań : Media Rodzina, 2011.

15. Biblioterapia w edukacji czytelniczej i medialnej w szkole podstawowej i gimnazjum : materiały dydaktyczne dla nauczycieli i bibliotekarzy / Irena Borecka. – Wałbrzych : “Unus”, 2002.

16. Biblioterapia w edukacji z zakresu profilaktyki uzależnień i promocji zdrowia / Magdalena J. Cyrklaff. – Toruń : Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, 2014.

17. Biblioterapia w praktyce : poradnik dla nauczycieli, wychowawców i terapeutów / pod red. Eweliny J. Koniecznej. – Kraków : Oficyna Wydawnicza “Impuls”, 2012.

18. Czytelnictwo chorych / Wanda Kozakiewicz. – Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 1968.

19. Dziecko a rozwód : bajki dla dzieci rozwodzących się rodziców / redakcja naukowa Agnieszka Lewicka-Zelent, Katarzyna Korona. – Waszawa : Difin, 2015.
(Engram)

20. Kosmita / Roksana Jędrzejewska-Wróbel ; il. Jona Jung. – Bielsko-Biała : ING Bank Śląski, 2014.
(Cała Polska Czyta Dzieciom)

21. Literatura i muzyka dla osób ze schorzeniami serca i układu krążenia : poradnik / Maciej Kierył, Maria Skarżyńska. – Toruń ; Warszawa : Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Książnica Miejska. Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych w Toruniu, 1993.

22. Literatura piękna a zdrowie psychiczne / Wanda Krzemińska. – Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1973.

23. Oblicza sztuki dziecka : inspiracje metodyczne / red. Barbara Majkut-Czarnota ; Centrum Ekspresji Dziecięcej przy Bibliotece Śląskiej. – Katowice : Drukarnia Archidiecezjalna, 2007.

24. Twórczość i sztuka w życiu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych : I Ogólnopolskie sympozjum, Wrocław 8-9 grudnia 1984 r. / przewodn. kol. red. Zbigniew Hora. – Wrocław : Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, 1986.