Choroby zawodowe

I Wydawnictwa zwarte

1.Biologiczne szkodliwości zawodowe / Jacek Dutkiewicz, Leon Jabłoński. – Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1989.
2. Choroby zawodowe / Agnieszka Domańska-Jakubowska. – Warszawa : Wydawnictwo Verlag Dashofer, cop. 2013.
(Służba Zdrowia)
3. Choroby zawodowe / red. Kazimierz Marek ; aut. Ryszard Andrzejak [i in.]. – Wyd. 1 (dodr.). – Warszawa : Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2003.
4. Czynne poradnictwo w medycynie przemysłowej / Zofia Byczkowska. – Wyd.2 zmien. i uzup. – Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1982.
(Biblioteka Lekarza Przemysłowego)
5. Dermatozy zawodowe / Edward Rudzki. – Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1986.
6. Higiena, profilaktyka i organizacja w zawodach medycznych / red. Jerzy T. Marcinkowski ; aut. Andrzej Anholcer [i in.]. – Warszawa : Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2003.
7. Patologia kręgosłupa / Tadeusz Majdecki. – Warszawa : Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych, 1983.
(Podstawowe Wiadomości BHP)
8. Postępowanie w sprawach świadczeń z tytułu wypadku przy pracy i chorób zawodowych / Władysław Żernik. – Warszawa : Instytut Wydawniczy CRZZ, 1979.
9. Rehabilitacja zawodowych zaburzeń głosu : poradnik dla nauczycieli / pod redakcją Marioli Śliwińskiej-Kowalskiej, Ewy Niebudek-Bogusz. – Łódź : Instytut Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera, 2009.
10. Wibracja / Lech Markiewicz. – Wyd. 3 popr. – Warszawa : Instytut Wydawniczy CRZZ, 1980.
(Fizjologia i Higiena Pracy)
11. Wypadki przy pracy i choroby zawodowe : kompendium wiedzy : praca zbiorowa / aut. Jan M. Pióro, Jerzy Wroński, Józef M. Boguszewski, Przemysław Ł. Siemiątkowski. – Stan prawny: kwiecień 2016 r. – Warszawa : Wydawnictwo Wiedza i Praktyka, cop. 2016.
(Vademecum BHP.)
12. Wypadki przy pracy i choroby zawodowe : świadczenia ubezpieczeniowe i cywilne / Marcin Jachimowicz. – Warszawa : Difin, cop. 2013.
13. Zarys chorób zawodowych skóry / Antoni Czernielewski. – Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1980.
(Biblioteka Lekarza Przemysłowego ; t. 29)
14. Zespół myszy komputerowej : [pierwszy i jedyny poradnik, który przedstawia urazy i dolegliwości ręki, barku i kręgosłupa wywołane pracą przy komputerze i który radzi, jak ich uniknąć / Barbara Voll ; przekł. Paweł Wieczorek. – Warszawa : Wydawnictwo Amber, 2003.
(Twoje Zdrowie)

II Wydawnictwa ciągłe

1.Opowieść o kłopotliwych staruszkach / Paweł Reszka // Newsweek Polska. – 2018, nr 39, s. 18-22.
2. Rockowa kasa chorych / Jacek Cieślak // Rzeczpospolita. – 2016, nr 194, “PlusMinus” nr 34, s. 16-17.