Czytelnictwo dziecięce

1. Animacja czytelnictwa dziecięcego : koncepcje – doświadczenia – postulaty : praca zbiorowa / red. Joanna Papuzińska, Grażyna Walczewska-Klimczak ; Centrum Edukacji Bibliotekarskiej, Informacyjnej i Dokumentacyjnej. – Płock : Książnica Płocka im. Wł. Broniewskiego, 2004.

2. Biblioteki dla dzieci wczoraj i dziś : poradnik / Grażyna Lewandowicz-Nosal. – Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2008.
(Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza ; 11)

3. Biblioterapia w edukacji czytelniczej i medialnej w szkole podstawowej i gimnazjum : materiały dydaktyczne dla nauczycieli i bibliotekarzy / Irena Borecka. – Wałbrzych : “Unus”, 2002.

4. Czarownice, hobbici i piraci : najlepsze książki dla dzieci / Susanne Gaschke ; tł. Katarzyna Grygiel. – Kraków : “M”, 2004.

5. Czytelnictwo dzieci i młodzieży w obliczu przemian / Tadeusz Parnowski. – Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1961.

6. Drukowaną ścieżką / Joanna Papuzińska. – Łódź : Wydawnictwo Literatura, 2001.

7. Dziecięce spotkania z literaturą / Joanna Papuzińska ; Centrum Edukacji Bibliotekarskiej, Informacyjnej i Dokumentacyjnej im. Heleny Radlińskiej w Warszawie. – Warszawa : CEBIiD, 2007.

8. Dziecko i młodzież w świetle zainteresowań czytelniczych / red. Tadeusz Parnowski. – Warszawa : Wydawnictwo “Nasza Księgarnia”, 1960.

9. Dziecko i świat przedstawiony czyli Tajemnice dziecięcej lektury / Alicja Baluch. – Warszawa : Wydawnictwo “Nasza Księgarnia”, 1987.

10. Inicjacje literackie : problemy pierwszych kontaktów dziecka z książką / Joanna Papuzińska. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1988.

11. Książka dziecięca 1990-2005 : konteksty kultury popularnej i literatury wysokiej : praca zbiorowa / red. nauk. Grzegorz Leszczyński, Danuta Świerczyńska-Jelonek, Michał Zając ; Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. – Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2006.
(Nauka, Dydaktyka, Praktyka ; 84)

12. Książka i biblioteka w środowisku edukacyjnym : praca zbiorowa / red. Elżbieta Barbara Zybert ; [aut.] Dorota Grabowska [i in.] ; Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. – Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2002.
(Nauka, Dydaktyka, Praktyka ; 49)

13. Książka jest światem : o literaturze dla dzieci małych oraz dla dzieci starszych i nastolatków / Alicja Baluch. – Kraków : Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych “Universitas”, 2005.

14. Książki dla najmłodszych : od zera do trzech : poradnik / Grażyna Lewandowicz-Nosal ; Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. – Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2011.
(Biblioteki – Dzieci – Młodzież ; 1)

15. Książki, dzieci i dorośli / Paul Hazard ; tł. Irena Słońska. – Warszawa : Wydawnictwo “Nasza Księgarnia”, 1963.

16. Kultura literacka dzieci i młodzieży u progu XXI stulecia : praca zbiorowa / red. Joanna Papuzińska, Grzegorz Leszczyński ; Centrum Edukacji Bibliotekarskiej, Informacyjnej i Dokumentacyjnej. Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW. – Warszawa : CEBIiD, 2002.

17. Lektura i poetyka : zarys problematyki kształtowania pojęć literackich w szkole podstawowej / Bożena Chrząstowska. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1987.

18. Literackie inspiracje w rozwoju przedszkolaka / Alicja Ungeheuer-Gołąb. – Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2012.
(Biblioteki – Dzieci – Młodzież ; 5)

19. Praca z aktywem bibliotecznym : poradnik metodyczny dla nauczycieli / Izabela Żukowska. – Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2002.
(Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza ; 2)

20. Promocja książki dziecięcej : podręcznik akademicki / Michał Zając. – Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2000.
(Nauka, Dydaktyka, Praktyka ; 42)

21. Raport o książce dla dzieci i młodzieży / Michał Zając. – Warszawa : Biblioteka Analiz, 2003.
(Raporty ; 19)

22. Rozwój kontaktów małego dziecka z literaturą : podręcznik / Alicja Ungeheuer-Gołąb ; Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. – Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich; Rzeszów: Uniwersytet Rzeszowski, 2011.
(Biblioteki – Dzieci – Młodzież ; 2)

23. W bibliotece dla dzieci : poradnik metodyczny / red. Izabella Nieczowa. – Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 1965.

24. Wychować miłośnika książki czyli Czytelnictwo i okolice / Justyna Truskolaska. – Tychy : “Maternus Media”, 2007.
(Media i Edukacja)

25. Z badań nad czytelnictwem i literaturą dla młodzieży : praca zbiorowa / red. Anna Przecławska. – Warszawa : Wydawnictwo “Nasza Księgarnia”, 1970.