Gender

I Wydawnictwa zwarte

1. Feministyczne konteksty : multidyscyplinarnie / pod redakcją Ewy Hyży. – Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2017.
2. Gender – spojrzenie krytyczne / monografia wieloautorska pod redakcją naukową ks. Jarosława Jagiełły i ks. Dariusza Oko. – Kielce : Wydawnictwo Jedność, 2016.
3. Gender : kontrrewolucja / Lisicki, Kuby, Wildstein, Pawłowicz, Terlikowscy, Ziemkiewicz, Horubała, Przybylski, Magierowski, Starowicz, Oko, Szymański, Legutko. – Kraków : Wydawnictwo M, 2014.
4. Kłopot z kobietami / Jacky Fleming ; przekład Maria Makuch. – Kraków : Znak Horyzont – Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2017.
5. Kobieta i mężczyzna : człowiek rozdwojony / Janusz Radwan-Pragłowski. – Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2009.
6. Kobiety i władza : manifest / Mary Beard ; przełożyła Ewa Hornowska. – Poznań : Dom Wydawniczy Rebis, 2018.
7. Konteksty feministyczne : gender w życiu społecznym i kulturze / pod red. Patrycji Chudzickiej-Dudzik i Elzbiety Durys ; Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. – Łódź : Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2014.
8. Mężczyźni i kobiety / Margaret Mead ; przekład Katarzyna Jagiełło, Agnieszka Kochan. – Kraków : Wydawnictwo Vis-à-vis Etiuda, 2017.
(Meandry Kultury)
9. Mężczyźni objaśniają mi świat / Rebecca Solnit ; przełożyła Anna Dzierzgowska. – Kraków : Wydawnictwo Karakter, 2017.
10. O gender i innych potworach / Magdalena Środa ; il. Izabela Madeja. – Warszawa : Wydawnictwo Czarna Owieczka, cop. 2014.
11. O kobiecie pracującej : dlaczego mniej zarabia, chociaż więcej pracuje / Kamil Fejfer. – Warszawa : Wydawnictwo Czerwone i Czarne, 2019.
12. Wychowanie a role płciowe / Dorota Pankowska. – Gdańsk : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2005.
(Wyzwania Pedagogiki)

II Wydawnictwa ciągłe

1. Chodzi o władzę nad kobietami / Magdalena Środa ; rozmowę przeprowadziła Paula Szewczyk // Newsweek Polska. – 2018, nr 12, dod. Stulecie Kobiet, s. VIII-XI.
2. Kościół, kobieta i ksiądz / Joanna Podgórska // Polityka. – 2019, nr 36, s. 30-32.
3. Płeć aniołów ; chrześcijańskie gender / Maciej Zięba // Tygodnik Powszechny. – 2014, nr 2, s. 16-18.
4. Szkoły bez gender / Joanna Apelska // Wprost. – 2014, nr 19, s. 48-50.
5. Zapomniane katolickie Gender : co kościół mówi o płci / Małgorzata Bilska // Tygodnik Powszechny. – 2013, nr 51-52, s. 30-31.