Giełda

I Wydawnictwa zwarte

1. Chciwość / scenariusz i reżyseria J.C. Chandor ; zdjęcia Frank G. DeMarco ; muzyka Nathan Larson ; aktor Kevin Spacey, Paul Bettany, Jeremy Irons [i inni]. – Warszawa : Monolith Video, copyright 2010.
2. Ciemna strona Wall $treet : opowieść tradera o spektakularnych giełdowych ekscesach / Turney Duff ; przekł. Magda Witkowska i Bartosz Sałbut. – Warszawa : MT Biznes, 2015.
3. Giełda : podstawy inwestowania / Adam Zaremba. – Gliwice : Wydawnictwo Helion, 2010.
(Onepress Exclusive)
4. Giełda : zasady działania, inwestorzy, rynki giełdowe / Zbigniew Dobosiewicz. – Warszawa : Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, 2013.
5. Giełdy w gospodarce / Paweł Kulpaka. – Warszawa : Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, 2007.
6. Inwestor jednosesyjny : day trading : systemy inwestycyjne, strategie, wskaźniki i metody analityczne / Jake Bernstein ; przeł. Tomasz Słupek. – Kraków : Oficyna Ekonomiczna. Oddział Polskich Wydawnictw Profesjonalnych, 2002.
(Finanse i Inwestycje)
7. Inwestowanie na giełdzie : zacznij skutecznie pomnażać oszczędności / Łukasz Tomys. – Piaseczno : Heraclon International. StoryBox.pl, 2017.
8. Inwestowanie na rynku akcji : jak ocenić potencjał rozwojowy spółek notowanych na GPW w Warszawie / Tomasz Nawrocki, Bartłomiej Jabłoński. – Warszawa : CeDeWu.pl Wydawnictwa Fachowe, 2018.
9. Jak racjonalnie grać na giełdzie papierów wartościowych : poradnik – informator akcjonariusza / Zdzisław Kijak. – Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 1994.
(Ekonomia Na Co Dzień)
10. Jak wygrywać na polskiej giełdzie : podręcznik inwestora / Janusz Werner. – Gliwice : Hermes, 1994.
11. Jak zacząć inwestować na giełdzie? : poradnik / przygotowany przez Macieja Kabata ; autorzy Maciej Kabat oraz Robert Sierant, Bartosz Stawiarski, Michał Sadrak, Bernard Waszczyk, Jarosław Sadowski, Bartosz Turek. – Warszawa : Wydawnictwo Wiedza i Praktyka, cop. 2014.
(Biblioteczka Inwestora)
12. Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie / Nicolas Darvas ; tł. Dariusz Baklarz. – Gliwice : Wydawnictwo Helion, 2006.
(Onepress Exclusive)
13. K.I.S.S. : powieść sensacyjna z miliardami dolarów, polską giełdą i kryzysem na Wall Street w tle / Tomasz Prusek. – Warszawa : Wydawnictwo Agora, 2019.
14. Leksykon bankowo-giełdowy / Zbigniew Krzyżkiewicz, Władysław L. Jaworski, Mieczysław Puławski. – Warszawa : Wydawnictwo Poltext, 1998.
15. Mały słownik giełdowy / Stowarzyszenie Banków Szwajcarskich ; oprac. Wojciech Ciechorski ; tł. Wojciech Ciechorski. – Gdańsk : Topos : “Fokus”, 1993.
16. Nie tylko hossa czyli na giełdzie zarobić można zawsze. – [B.m.] : [b. w.], 1994.
17. Podstawy inwestowania na giełdach towarowych / Marek Drewiński. – Toruń : Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, 2007.
18. Podstawy inwestowania na giełdzie papierów wartościowych / Krzysztof Jajuga. – Warszawa : Giełda Papierów Wartościowych, 2007.
19. Pokonać giełdę / Peter Lynch, John Rothchild ; przekł. Dariusz Bakalarz. – Warszawa : Wydawnictwo Studio Emka, 2010.
20. Pośrednictwo finansowe w Polsce / red. Wiesława Przybylska-Kapuścińska. – Warszawa : CeDeWu, 2010.
21. Reguły giełdy : żelazne zasady największych inwestorów / [red.] John F. Mauldin ; tł. Izabela Szybilska. – Gliwice : Wydawnictwo Helion, cop. 2007.
(Onepress Exclusive)
22. Rynek kapitałowy i giełda papierow wartościowych / Mirosław Kachniewski, Bartosz Majewski, Przemysław Wasilewski. – Warszawa : Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, 2009.
(Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego)
23. Sztuka spekulacji / Zenon Komar. – Warszawa : “Pret”, 1993.
24. Towarowa Giełda Energii jako instrument liberalizacji rynku gazu w Polsce : aspekty instytucjonalno-prawne / Łukasz Wojcieszak. – Poznań : FNCE, 2017.
25. Wilk z Wall Street / Jordan Belford ; z angielskiego przełożył Jan Kraśko. – Warszawa : Świat Książki, 2014.
26. Wycena : minipodręcznik dla inwestorów giełdowych / Aswath Damodaran ; tł. Bartosz Sałbut. – Gliwice : Wydawnictwo Helion, 2012.
(Onepress Exclusive)
27. Zrozumieć giełdę / Jacek Socha. – Warszawa : “Olympus” Centrum Edukacji i Rozwoju Biznesu, 1994.

II Wydawnictwa ciągłe

1. Handel twarzami / Łukasz Wójcik // Wprost. – 2012, nr 22, s. 72-74.
2. Jak wyparowało ponad sto milionów / Maciej Gajek // Newsweek Polska. – 2019, nr 30, s. 60-62.
3. James Bond w zarękawkach : z wolnym rynkiem nie uda się wygrać nawet Osamie Bin Ladenowi / Rafał A. Ziemkiewicz // Wprost. – 2001, nr 39, s. 36-38, 40.
4. Konwulsje bitcoina / Miłosz Węglewski // Newsweek Polska. – 2018, nr 2, s. 54-57.
5. Krach z jasnego nieba / Miłosz Węglewski // Newsweek. – 2008, nr 4, s. 50-53.
6. Król elektronicznego pieniądza emigruje / Radosław Omachel // Newsweek Polska. – 2018, nr 25, s. 64-67.
7. Parkiet na rozdrożu / Marek Chądzyński // Dziennik Gazeta Prawna : prawo, biznes, polityka. – 2019, nr 83/85, s. 24-28.
8. Powrót do zmienności / Grzegorz Sadowski // Wprost. – 2018, nr 8, s. 52-53.
9. Pożegnanie z giełdą / Roman Karkosik ; rozmowę przeprowadził Szymon Krawiec // Wprost. – 2018, nr 9, s. 53-56.
10. Witajcie na Wall Street : nowojorska giełda / Magdalena Rittenhouse // Tygodnik Powszechny. – 2011, nr 40, s. 20-21.

III Zbiory multimedialne

2. Inwestowanie na giełdzie : zacznij skutecznie pomnażać oszczędności / Łukasz Tomys. – Piaseczno : Heraclon International. StoryBox.pl, 2017.
3. Zbyt wielcy by upaść / scenariusz Peter Gould ; reżyseria Curtis Hanson ; zdjęcia Kramer Morgenthau ; muzyka Marcelo Zarvos ; obsada: William Hurt, Edward Asner, Billy Crudup [i inni]. – Warszawa : Galapagos Films, copyright 2012.