Gramatyka języka polskiego

1. Czasowniki denominalne w języku polskim i rosyjskim / Irena Dulewiczowa. – Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1981.

2. Gramatyka historyczna języka polskiego / Stanisław Rospond. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1979.

3. Gramatyka języka polskiego : podręcznik dla cudzoziemców / Barbara Bartnicka, Halina Satkiewicz. – Warszawa : “Wiedza Powszechna”, 2000.

4. Gramatyka języka polskiego : zarys popularny / Piotr Bąk. – Warszawa : Wydawnictwo “Wiedza Powszechna”, 2007.

5. Gramatyka na wesoło / Witold Gawdzik. – Warszawa : Instytut Wydawniczy Pax, 1971.

6. Gramatyka opisowa języka polskiego z ćwiczeniami. T. 1. Fonetyka, części mowy, słowotwórstwo / red. Witold Doroszewski, Bronisław Wieczorkiewicz ; oprac. Barbara Bartnicka-Dąbkowska, Michał Jaworski, Roxana Sinielnikoff. – Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1972.

7. Gramatyka opisowa języka polskiego z ćwiczeniami. T. 2. Fleksja ; Składnia / red. Witold Doroszewski, Bronisław Wieczorkiewicz ; oprac. Barbara Bartnicka-Dąbkowska, Michał Jaworski, Roxana Sinielnikoff. – Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1972.

7. Gramatyka polska / Krystyna Stachera. – Bielsko-Biała : Wydawnictwo Park, 2005.
(SMS System Mądrego Szukania)
(ParkEdukacja)

8. Gramatyka współczesnego języka polskiego : składnia – morfologia – fonologia. T.1. Składnia / red. nauk. Stanisław Urbańczyk ; Instytut Języka Polskiego PAN; Maciej Grochowski, Stanisław Karolak, Zuzanna Topolińska ; red. Zuzanna Topolińska. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1984.

9. Gramatyka współczesnego języka polskiego : składnia – morfologia – fonologia. T.2. Morfologia / red. nauk. Stanisław Urbańczyk ; Instytut Języka Polskiego PAN; Renata Grzegorczykowa [i in.] ; red. Renata Grzegorczykowa, Roman Laskowski, Henryk Wróbel. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1984.

10. Historia składni języka polskiego / Krystyna Pisarkowa. – Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1984.

11. Ilustrowany słownik ortograficzny dla szkół podstawowych / Aldona Kowalska. – Kraków : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2000.

12. Jak mówić i pisać poprawnie : (zbiorek porad językowych) / Maria Nalepińska. – Warszawa : Wydawnictwo “Wiedza Powszechna”, 1975.

13. Jak odpowiadać z gramatyki i stylistyki : język polski od gimnazjum do matury. Cz. 1 / Agnieszka Nożyńska-Demianiuk. – Warszawa : Wydawnictwo “Filar”, cop. 2004.

14. Księga językowych porad Lamelii Szczęśliwej / Joanna Krzyżanek. – Poznań : Święty Wojciech Wydawnictwo. Drukarnia i Księgarnia Świętego Wojciecha, 2014.

15. Kultura języka polskiego : fleksja, słowotwórstwo, składnia / Hanna Jadacka. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 2007.

16. Kultura języka polskiego : zagadnienia poprawności gramatycznej / Danuta Buttler, Halina Kurkowska, Halina Satkiewicz. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1987.

17. Mały słownik czasowników osobliwych : (o niepełnej odmianie) / Andrzej S. Dyszak. – Warszawa : Oficyna Wydawnicza Rytm; Kraków: Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego, 2008.
(Seria Małych Słowników Języka Polskiego)

18. Mały słownik odmiany nazw własnych / red. Aleksandra Cieślikowska. – Warszawa : Oficyna Wydawnicza Rytm; Kraków: Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego, 2008.
(Seria Małych Słowników Języka Polskiego)

19. Mały słownik rzeczowników osobliwych : (o nietypowej odmianie) / Andrzej S. Dyszak. – Warszawa : Oficyna Wydawnicza Rytm; Kraków: Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego, 2008.
(Seria Małych Słowników Języka Polskiego)

20. Mały słownik terminów gramatycznych / Bożena Cząstka-Szymon, Helena Synowiec, Krystyna Urban. – Warszawa : Oficyna Wydawnicza Rytm; Kraków: Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego, 2005.
(Seria Małych Słowników Języka Polskiego)

21. Podręczna gramatyka języka polskiego / Michał Jaworski. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1990.

22. Podstawowe wiadomości z gramatyki języka polskiego / Zenon Klemensiewicz. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1986.

23. Podstawy polskiej składni / Stanisław Jodłowski. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1976.

24. Polska fonetyka i morfologia historyczna : [skrypt dla studentów filologii polskiej] / Witold Mańczak. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1983.

25. Poradnik językowy : podręcznik dla pracowników prasy, radia i telewizji / Maria Kniagininowa, Walery Pisarek ; red. nauk. Irena Bajerowa. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1969.
(Biblioteka Wiedzy o Prasie)

26. Powtórka do matury : nauka o języku / Jadwiga Kowalik. – Warszawa : Wydawnictwo “Oświata”, 1993.

27. Programowana gramatyka języka polskiego dla szkół dla pracujących / Jadwiga Kowalik [i in.]. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1981.

28. Słownik gramatyki języka polskiego / red. Włodzimierz Gruszczyński, Jerzy Bralczyk. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 2004.
29. Słownik terminów literackich i gramatycznych / oprac. Zuzanna Dominów, Marcin Dominów. – Białystok : Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Handlowe “Printex”, 2006.

30. Zarys gramatyki polskiej / Alicja Nagórko. – Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2007.