Korczak Janusz

1. Aby nie uległo zapomnieniu : rzecz o Domu Sierot Krochmalna 92 / Ida Merżan. – Warszawa : Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”, 1987.

2. 12 wyjątkowych postaci : polscy autorzy o marzeniach / Agnieszka Frączek, Beata Ostrowicka, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Renata Piątkowska, Maria Szarf, Anna Sójka, Eliza Piotrowska, Anna Onichimowska, Marcin Przewoźnik, Anna Czerwińska-Rydel, Joanna Krzyżanek, Elżbieta Zubrzycka. – Poznań : Publicat, copyright 2017.

3. Dziecko w historii : wątek korczakowski / pod red. Elwiry Jolanty Kryńskiej, Agnieszki Suplickiej, Urszuli Wróblewskiej. – Białystok : Wydawnictwo Uniwersyteckie Trans Humana, 2013.

4. Janusz Korczak / Marek Jaworski. – Warszawa : Wydawnictwo Interpress, 1977

5. Janusz Korczak / Alicja Szlązakowa. – Warszawa : Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, 1978

6. Janusz Korczak : poradnik bibliograficzny / Janina Huppenthal ; red. i wstęp Witold Stankiewicz ; Biblioteka Narodowa. Instytut Bibliograficzny. – Warszawa : Biblioteka Narodowa ; Toruń : Książnica Miejska im. M. Kopernika, 1978.

7. Janusz Korczak / Hanna Mortkiewicz- Olczakowa. – Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik”, 1978.

8. Jest taka historia : opowieść o Januszu Korczaku / Beata Ostrowicka. – Łódź : Wydawnictwo Literatura , 2012.

9. Kalendarz życia, działalności i twórczości Janusza Korczaka / Maria Falkowska ; Instytut Badań Systemów Wychowawczych Pracownia Korczakowska. – Warszawa : Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”, 1989.

10. Korczak : próba bibliografii / Joanna Olczak–Roniker. – Warszawa : Wydawnictwo W.A.B., 2011.

11. Korczak / Stefan Wołoszyn. – Warszawa : Wydawnictwo „Wiedza Powszechna”, 1982.

12. Korczak z bliska / Kazimierz Dębnicki. – Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1985.

13. Mit dziecka : Korczak, Nietzsche, Zaratustra / Marta Jaworek. – Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich : we współpr. Z Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, 2016.

14. O pedagogikę jako naukę o człowieku : w setną rocznicę urodzin Janusza Korczaka / red. Jadwiga Bińczycka, Kazimierz Grzelok. – Katowice : Uniwersytet Śląski, 1979.

15. Ostatnie przedstawienie panny Esterki : opowieść z getta warszawsjiego / tekst i scenorys Adam Jaromin. – Poznań : Media Rodzina, cop., 2014.

16. Pamiętnik Blumki / Iwona Chmielewska. – Poznań : Media Rodzina, copyright, 2011.

17. Pani Stefa / Magdalena Kicińska. – Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2015.

18. Planeta Ro / Ryszard Marek Groński. – Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik”, 1984.
19. Po drugiej stronie okna : opowieść o Januszu Korczaku / Anna Czerwińska-Rydel. – Warszawa : Muchomor, 2012.

20. Prawa dziecka w kontekście międzykulturowości : Janusz Korczak na nowo odczytany / Manfred Liebel i Urszula Markowska-Manista ; tłumaczenia Aleksandra Borzecka, Urszula Markowska-Manista ; Polsko – Niemiecka Fundacja na rzecz Nauki. – Warszawa : Wydawnictwo Akademii Pedagogicznej, copyringht , 2017.

21. Prekursorzy pedagogiki opiekuńczej : J. H. Pestalozzi, J. Korczak, A. Makarenko, J. Babicki / Ireneusz Pyrzyk. – Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2003.

22. Rozmowa w sadzie piątego sierpnia / Igor Newerly. – Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik”, 1978.

23. Rozmowa w sadzie piątego sierpnia ; O chłopcu z bardzo starej fotografii / Igor Newerly. – Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik”, 1984.

24. Wspomnienia o Januszu Korczaku / wybór i oprac. Ludwika Barszczewska, Bolesław Milewicz. – Warszawa : Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”, 1981.

25. Żywe wiązanie / Igor Newerly. – Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik”, 1971.