Kultura stołu

I Wydawnictwa zwarte
1. Historia polskiego smaku : kuchnia, stół, obyczaje / Maja i Jan Łozińscy ; wybór zdj. Maja i Jan Łozińscy. – Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, cop. 2013.
2. IQuchnia czyli Jak inteligentnie jeść i pić / Anna Jurksztowicz. – Warszawa : Edipresse Polska, copyright 2016.
(Edipresse Książki)
3. Kuchnia Iwaszkiewiczów : przepisy i anegdoty / Maria Iwaszkiewicz. – Kraków : Znak Litera Nova – Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2018.
4. Lama Lenka przy stole / Patrycja Filak. – Wydanie pierwsze. – Kraków : Tuli Mama Tuli Tata, 2018.
5. Menu świata / Jacek Pałkiewicz. – Warszawa : Świat Książki, 2017.
6. Smak kwiatów pomarańczy : rozmowy o kuchni i kulturze / Tessa Capponi-Borawska, Agnieszka Drotkiewicz ; z ilustracjami Mroux. – Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2018.
7. Sztuka umiaru / Dominique Loreau ; przeł. Angelina Waśko-Bongiraud. – Warszawa : Wydawnictwo Czarna Owca, 2011.
8. Uśmiechnij się! siadamy do stołu : wspólne posiłki rodzinne / Jesper Juul ; przekład Edyta Stępkowska, Dariusz Syska. – Podkowa Leśna : Wydawnictwo MiND, copyright 2016.
9. Zachowania żywieniowe i ich uwarunkowania / Marzena Jeżewska-Zychowicz. – Wyd. 2 zm. – Warszawa : Wydawnictwo SGGW, 2007.
10. Zachowuj się! : w towarzystwie, w pracy, za granicą : poradnik dobrych manier / Silke Schneider-Flaig ; przekład Renata Mac. – Konstacin-Jeziorna : Wydawnictwo Rea-SJ, copyright 2017.
11. Zjeść Kraków : przewodnik subiektywny / Robert Makłowicz, Stanisław Mancewicz ; rys. Andrzej Zaręba. – Wydanie 1, dodruk. – Kraków : Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2004.
12. Życie codzienne we Francji i Anglii w czasach rycerzy Okrągłego Stołu (XII-XIII w.) / Michel Pastoureau ; przeł. Maria Skibniewska. – Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1983.
13. Żyj wabi-sabi : japońska sztuka odnajdywania piękna w niedoskonałości / Julie Pointer Adams ; tłumaczenie Malina Drasek-Kańska]. – Kraków : Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2018.
(Znak Litera Nova)

II Wydawnictwa ciągłe
1. Król wód w oleju / Krzysztof Kowalski // Rzeczpospolita (Wyd. zasadnicze). – 2018, nr 46, dod. “PlusMinus”, nr 8, s. 18-19.
2. Okrutna zemsta na Wielkim Poście / Jarosław Dumanowski ; rozmowę przeprowadził Aleksander Hudzik // Newsweek Polska. – 2019, nr 16, s. 40-42.