Mowa i jej zaburzenia

1. Czynność rozumienia mowy : analiza neuropsychologiczna / Danuta Kądzielawa ; Polska Akademia Nauk. Komitet Nauk Psychologicznych. – Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1983.
(Monografie Psychologiczne ; 43)

2. Dzieci specjalnej troski / Tadeusz Gałkowski. – Warszawa : Wydawnictwo “Wiedza Powszechna”, 1979.
(Sygnały)

3. Dziecko nie mówi… : badanie przymierza rodzinnego w triadzie matka, ojciec, dziecko / Tomasz J. Jasiński. – Warszawa : Wydaw. Uniwersytetu Warszawskiego, 2005.

4. Jak usuwać seplenienie i inne wady wymowy / Danuta Antos, Genowefa Demel, Irena Styczek. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1978.

5. Kultura mówienia dawniej i dziś : propozycje, scenariusze, ćwiczenia / red. Małgorzata Kułakowska, Agnieszka Myszka. – Rzeszów : Podkarpacke Centrum Nauczycieli w Rzeszowie ; Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2014.
(Biblioteka Nauczyciela)

6. Logopedyczne zabawy grupowe : dla dzieci od 4 do 7 lat / Romana Sprawka, Joanna Graban. – Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2006.

7. Mowa i myślenie dziecka / Jean Piaget ; tł. Janina Kołudzka. – Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011.
(Biblioteka Klasyków Psychologii)

8. Mowa i rozwój a zaburzenia : teoria i praktyka logopedyczna / redakcja naukowa Michał Bitniok ; Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. – Dąbrowa Górnicza : Wydawnictwo Naukowe. Wyższa Szkoła Biznesu, 2015.
(Prace Naukowe Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.)

9. Mutyzm wybiórczy : poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów / Maria Bystrzanowska. – Kraków : Oficyna Wydawnicza “Impuls”, 2017.

10. Nasze dziecko uczy się mowy / Leon Kaczmarek. – Lublin : Wydawnictwo Lubelskie, 1988.

11. Ontogeneza mowy i myślenia / Andrzej Jurkowski. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1986.
(Biblioteka Psychologiczna ; 4)

12. Opóźnienia w rozwoju mowy / Tomasz Zaleski. – Warszawa : Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2002.
13. Pomóż dziecku z… zaburzeniami mowy i komunikacji językowej / Jill McMinn ; tł. Rafał Lisowski. – Warszawa : K.E. Liber, 2006.

14. Prawidłowe mówienie : ćwiczenia i wskazówki / Zofia Szletyńska, Henryk Szletyński. – Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1982.

15. Przez okno świadomości : gatunki mowy w świadomości użytkowników języka / Monika Zaśko-Zielińska. – Wrocław : Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, 2002.
(Acta Universitatis Wratislaviensis ; 2359)

16. Przyczynowość w mowie oraz myśleniu dzieci siedmio i jedenastoletnich / Krystyna Lubomirska. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1980.

17. Słowo a dziecko : rozwój słownej regulacji zachowania u dzieci / W.I. Łubowski ; tł. Anna Ciechanowicz. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1983.

18. Terapia dziecka z wadą wymowy / Hanna Rodak. – Warszawa : Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, 2007.