Myślenie twórcze

I Wydawnictwa zwarte

1. 101 niezwykłych pomysłów na biznes / Grzegorz Marynowicz. – Gliwice : Wydawnictwo Helion, 2015.
(Onepress)
2. Co robisz z problemem? / Kobi Yamada, Mae Besom ; przekład Anna Kmiecik. – Olsztyn : Levyz, copyright 2018.
3. Droga artysty : jak wyzwolić w sobie twórcę / Julia Cameron ; przełożył Paweł Listwan ; przekład przejrzała i poprawiła Agnieszka Rostkowska. – Wydanie 2. – Warszawa : Szafa, copyright 2017.
4. Efektywne i atrakcyjne metody pracy z dziećmi / Mariola Jąder-Taboł. – Wydanie 6. – Kraków : Oficyna Wydawnicza “Impuls”, 2018.
5. Efektywne i atrakcyjne metody pracy z dziećmi / Mariola Jąder-Taboł. – Wyd. 5. – Kraków : Oficyna Wydawnicza “Impuls”, 2016.
6. Elastyczny mózg : kreatywne myślenie w czasach niepewności i chaosu / Leonard Mlodinow ; przełożyła Magda Witkowska. – Warszawa : Prószyński Media, 2019.
7. Eureka! : jak rodzą się błyskotliwe pomysły / Philippa Davies ; przekł. Karolina Bober. – Warszawa : Wydawnictwo Amber, 2004.
(Inteligencja i Emocje)
8. Gang fałszywych Mikołajów : historia nosy reniferom mrożąca, skądinąd wielce pouczająca / tekst i rysunki Nika Jaworowska-Duchlińska. – Piaseczno : Wydawnictwo Widnokrąg, 2016.
9. Inteligencja kreatywna / Harry Alder ; przekł. Anna Cichowicz. – Warszawa : Wydawnictwo Amber, 2003.
(Inteligencja i Emocje)
10. Inżynieria kreatywności w projektowaniu innowacji / Czesław Cempel. – Radom : Wydawnictwo Naukowe Instytutu Technologii Eksploatacji – PIB ; Poznań : Politechnika Poznańska. Instytut Mechaniki Stosowanej, 2013.
11. Jestem artystą / Marta Altés ; przekład Marta Bręgiel-Pant. – Toruń : Wydawnictwo Tako, 2018.
12. Kraina kreatywności : sposoby przeciwdziałania rutynie w pracy z dziećmi poprzez ekspresję twórczą i artystyczną / Danuta Krzywoń ; przy współpr. Hewilii Hetmańczyk. – Sosnowiec : Oficyna Wydawnicza “Humanitas”, 2008.
13. Kreatywność jako wymiar profesjonalizacji przyszłych nauczycieli wczesnej edukacji / pod redakcją naukową Józefy Bałachowicz i Ireny Adamek. – Warszawa : Wydawnictwo Akademii Pedagogiki Specjalnej, 2017.
14. Kreatywność S.A. : droga do prawdziwej inspiracji / Ed Catmull [oraz] Amy Wallace ; przełożył Marcin Kowalczyk. – Warszawa : “MT Biznes”, 2015.
15. Księga Alfa pani Birkenbihl : zdobądź nowe, głębsze zrozumienie i zastosuj w życiu / Vera F. Birkenbihl ; współpr. HP Fisher, Uli Langguth ; tł. Julian Brudzewski. – Katowice : Wydawnictwo KOS, 2004.
(Seria Edukacyjna)
16. Księga myślenia : jak rozwiązywać problemy, które są dwa razy większe od Ciebie / Marilyn Burns ; il. Martha Weston ; tł. Ewelina Allan. – Kraków : IFC Press, 2004.
17. Mapping w twórczym samorozwoju i arteterapii / Wiesław Karolak. – Łódź : Wydaw. Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej, 2006.
18. Myślę, więc jestem : 50 łamigłówek wspomagających twórcze myślenie / Charles Phillips ; tł. Marcin Machnik. – Gliwice : Wydawnictwo Helion, cop. 2010.
(Sensus. Charyzma)
19. Myślowa rewolucja : pozytywny podręcznik : poważna rewolucja w sympatycznej oprawie / Edward de Bono ; tł. Marta Czub. – Gliwice : Wydawnictwo Helion, cop. 2010.
(Sensus. Charyzma)
20. Naucz swoje dziecko myśleć / Bernadette Tynan ; z ang. przeł. Marcin Stopa. – Warszawa : Klub dla Ciebie, 2004.
21. Oblicza sztuki dziecka : inspiracje metodyczne / red. Barbara Majkut-Czarnota ; Centrum Ekspresji Dziecięcej przy Bibliotece Śląskiej. – Katowice : Drukarnia Archidiecezjalna, 2007.
22. Rozwijanie mądrości dziecka : koncepcja i wskazówki metodyczne / Elżbieta Płóciennik. – Łódź : Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2016.
(Edukacja dla Mądrości)
23. Rozwijanie mądrości w praktyce edukacyjnej : scenariusze zajęć dla młodzieży / Elżbieta Płóciennik. – Łódź : Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2016.
(Edukacja dla Mądrości)
24. Rozwijanie mądrości w praktyce edukacyjnej : scenariusze zajęć w przedszkolu i szkole podstawowej / Elżbieta Płóciennik. – Łódź : Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2016.
(Edukacja dla Mądrości)
25. Rozwiń swoją wyobraźnię : myśl i twórz jak wynalazca / Temple Grandin oraz Betsy Lerner ; przełożył Witold Turopolski. – Kraków : Insignis Media, copyright 2018.
26. Społeczeństwo transgresyjne : szansa i ryzyko / Józef Kozielecki. – Warszawa : Wydawnictwo Akademickie “Żak”, 2004.
27. Szkice do pedagogiki twórczości / Krzysztof J. Szmidt. – Kraków : Impuls, 2001.
28. Sztuka twórczego myślenia : źródła innowacji i świetnych pomysłów / John Adair ; przeł. Dorota Wąsik. – Kraków : Wolters Kluwer Polska, 2008.
29. Techniki plastyczne rozwijające wyobraźnię / Mariola Jąder. – Wyd. 2. – Kraków : Oficyna Wydawnicza “Impuls”, 2005.
30. Trening twórczości / Edward Nęcka ; [oraz] Jarosław Orzechowski, Aleksandra Słabosz, Błażej Szymura. – Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2012.
31. Wielkie muuu : nie musisz być perfekcyjny – masz być nadzwyczajny / Seth Godin ; tłumaczenie Magda Witkowska. – Gliwice : Wydawnictwo Helion, copyright 2007.
(Onepress Exclusive)
32. Zabawa (z) przedmiotami w twórczym rozwoju i arteterapii / Olga Handford, Wiesław Karolak. – Łódź : Wydaw. Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej, 2008.
33. Zabawy z ryżem : edukacyjne zabawy rozwijające kreatywność i integrację sensoryczną / Aleksandra Świstak, Mateusz Świstak. – Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2015.
34. Zniszcz ten dziennik : kreatywna destrukcja / Keri Smith ; tł. Julia Tokarczyk. – Warszawa : Grupa Wydawnicza K.E. Liber, 2014.
35. Zwariowane pomysły, które się sprawdzają – jak zbudować kreatywną firmę / Robert I. Sutton ; tł. Małgorzata Warmińska-Biszczad. – Gliwice : Wydawnictwo Helion, cop. 2008.
(Onepress Exclusive.)

II Wydawnictwa ciągłe

1. Leibniz Reaktywacja / Karol Jałochowski // Polityka. – 2018, nr 31, s. 63-65.

III Zbiory mutlimedialne
1. Krasnale [Dokument dźwiękowy] : rzecz o kreatywności i zmianie / Marek Strączek ; narrator Jerzy Rogalski. – Warszawa : EdisonTeam.pl, 2010.