Neurologia

I Wydawnictwa zwarte
1. Antropolog na Marsie / Oliver Sacks ; przekł. Piotr Amsterdamski [i in.]. – Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, 2008.
(Światowy Bestseller)
2. Burze w mózgu : opowieści ze świata neurologii / Suzanne O’Sullivan ; tłumaczenie Aleksander Gomola. – Wydanie 1. – Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2019.
(Seria z Linią)
3. Diagnostyka i leczenie w neurologii / pod red. Anny Członkowskiej, Andrzeja Członkowskiego ; [zespół aut. Maria Barańska-Gieruszczak i in]. ; Instytut Psychiatrii i Neurologii. – Warszawa : IPiN, 1992.
4. Mózg rządzi : twój niezastąpiony narząd / Kaja Nordengen ; przełożyła Milena Skoczko. – Warszawa : Wydawnictwo Marginesy, 2018.
5. Neurologia / Howard L. Weiner, Lawrence P. Levitt ; red. wyd. pol. Ryszard Podemski. – Wyd. 1, dodr. – Warszawa : Wydawnictwo Medyczne Urban & Partner, 2002.
(Seria Lekarza Praktyka)
6. Neurologia / Marco Mumenthaler ; tł. z niem. Ewa Jeżewska, Antoni Prusiński. – Wyd.2. – Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1979.
7. Neurologia : diagnostyka i leczenie / F. Lehmann-Horn, A. Ludolph ; tł. Sławomir Budrewicz [i in.]. – Wrocław : Wydawnictwo Medyczne Urban & Partner, 2004.
8. Neurologia i pielęgniarstwo neurologiczne : podręcznik dla pielęgniarek / Małgorzata Retinger-Grzesiułowa. – Wyd. 3 popr. i uzup. – Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1984.
9. Neurologia kliniczna / red. Anatol Dowżenko, Ignacy Wald, Anna Członkowska. – Wyd.2 popr. i uaktual. – Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1980.
10. Neurologia kliniczna dla lekarzy i studentów medycyny / red. Roman Mazur. – Gdańsk : Via Medica, 2005.
11. Neurologia kliniczna w zarysie : podręcznik dla studentów medycyny / Władysław Jakimowicz ; red. Mieczysław Goldsztajn. – Wyd.3 zmien.i uzupełn. – Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1987.
12. Neurologia kliniczna w zarysie : podręcznik dla studentów medycyny / Władysław Jakimowicz ; red. Mieczysław Goldsztajn. – Wyd.2. – Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1981.
13. Neurologia praktyczna / Antoni Prusiński. – Wyd. 3 uakt. – Warszawa : Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2005.
(Biblioteka Lekarza Praktyka)
14. Neurologiczne objawy uboczne przy stosowaniu leków / pod red. Antoni Prusiński. – Wyd. 3 popr. i uzup. – Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1985.
15. Pielęgniarstwo neurologiczne / red. nauk. Krystyna Jaracz, Wojciech Kozubski ; aut. Kazimiera Adamczyk i in. – Wyd. 1, 2 dodr. – Warszawa : Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2015.
16. Pielęgniarstwo neurologiczne : podręcznik dla studiów medycznych / red. nauk. Krystyna Jaracz, Wojciech Kozubski ; aut. Kazimiera Adamczyk [i in.]. – Wyd. 1, dodr. – Warszawa : Wydawnictwo Lekarskie PZWL, cop.2012.
17. Pielęgniarstwo neurologiczne : podręcznik dla studiów medycznych / redakcja naukowa części pielęgniarskiej Krystyna Jaracz, części klinicznej Wojciech Kozubski. – Warszawa : Wydawnictwo Lekarskie PZWL, copyright 2008.
18. Podstawy neurologii klinicznej : podręcznik dla studentów medycyny / Antoni Prusiński. – Wyd.4 popr. i uzup. – Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1983.
19. Podstawy neurologii klinicznej : podręcznik dla studentów medycyny / Antoni Prusiński. – Wyd. 5 popr. i uzup. – Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1989.
20. Słownik neurologiczny polsko-niemiecko-angielski / Iwona Wnętrzak ; red. nauk. Sławomir Barszcz. – Warszawa : Wydawnictwo DK Media, 2011.
21. Zespoły psychoneurologiczne / Eufemiusz Józef Herman. – Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1978.

II Wydawnictwa ciągłe
1. Emocjonalny rozum i sprawy beznadziejne / Kinga Wołoszyn, Mateusz Hohoł // Tygodnik Powszechny. – 2017, nr 17, s. 68-71.
2. Genetyczny test na miłość / Dorota Romanowska // Newsweek Polska. – 2019, nr 10, s. 62-65.
3. Kiedy software człowieka zawodzi / Agnieszka Fedorczyk // Wprost. – 2016, nr 16, s. 72-73
4. Koniec z małpowaniem / Kinga Wołoszyn, Mateusz Hohoł // Tygodnik Powszechny. – 2017, nr 29, s. 58-59.
5. Niepodzielny umysł / Luiz Pessoa ; rozmawiała Natalia Wójcik. – Dodatek zszyty w kierunku przeciwstawnym. // Tygodnik Powszechny. – 2017, nr 22, dod. Wielkie Pytania, nr 6, Rozum/Emocje, s. 6-8.
6. Rydwan z dwoma końmi / Kinga Wołoszyn, Mateusz Hohoł. – Dodatek zszyty w kierunku przeciwstawnym. // Tygodnik Powszechny : katolickie pismo społeczno-kulturalne. – 2018, nr 18/19, dod. Wielkie Pytania nr 10, Przełomy w Nauce o Umyśle, s. 7-9.
7. Siedem mitów o mózgu / Mateusz Hohol // Tygodnik Powszechny. – 2016, nr 37, s. 10-14.
8. Wystarczy myśl / Richard Andersen // Świat Nauki. – 2019, nr 5, s. 26-31
9. Zwyczajny, zdolny, niezwykły, geniusz, szaleniec / Krzysztof Kowalski // Rzeczpospolita.- 2016, nr 236, “PlusMinus” nr 41 s. 32-33.