Nieśmiałość

1. Chyba jestem nieśmiały / Barbara Cain ; przekł. Małgorzata Trzebiatowska. – Gdańsk : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2007.
(Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla Dzieci)
2. Drogi Evanie Hansenie / Val Emmich oraz Steven Levenson, Benj Pasek i Justin Paul, twórcy musicalu ; tłumaczenie Aga Zano. – Kraków : Moondrive – Wydawnictwo Otwarte, 2019.
3. Edzio : przyjęcie w blasku księżyca / Astrid Desbordes, Marc Boutavant ; tłumaczenie z języka francuskiego Jacek Mulczyk-Skarżyński. – Warszawa : Wytwórnia Magdalena Kłos-Podsiadło, 2016.
(Edzio i przyjaciele / Astrid Desbordes, Marc Boutavant)
4. Jak oswoić potwory? : opowiadania terapeutyczne / Monika Drużyńska. – Kraków : Księgarnia Wydawnictwo Skrzat, Stanisław Porębski, 2018.
5. Królik Franek i historia nieśmiałego misia / Marta Krzemińska. – Warszawa : Wilga – Grupa Wydawnicza Foksal, 2018.
(Królik Franek / Marta Krzemińska)
6. Mała Wstydnisia / Roger Hargreaves ; przełożył Marcin Wróbel. – Warszawa : Egmont Polska, 2018.
(Little Miss / Roger Hargreaves ; 10)
7. Michał i 38 / Rafał Witek. – Łódź : Wydawnictwo Literatura, 2018.
8. Nieśmiała / Sarah Morant ; przekład Natalia Wiśniewska. – Łódź : Wydawnictwo JK, 2018.
(Feeria Young)
9. Nieśmiałość : co to jest?, jak sobie z nią radzić? / Philip G. Zimbardo, Anna Sikorzyńska. – Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2007.
(Terapia)
10. Nieśmiałość : nowe odważne podejście / Bernardo Carducci ; przekł. Maciek Sekerdej. – Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2008.
11. Nieśmiałość : zmień myślenie i odważ się być sobą / Magdalena Staniek. – Warszawa : Wydawnictwo Edgard, 2013.
(Samo Sedno)
12. Nieśmiałość dziecka / Barbara Harwas-Napierała ; Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. – Poznań : Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, 1979.
(Psychologia i Pedagogika / UAM w Poznaniu ; 44)
13. Nietypowi użytkownicy bibliotek : poradnik psychologiczny / Bożena Karzewska. – Warszawa : Wydawnictwo SBP, 2018.
(Biblioteczka “Poradnika Bibliotekarza” ; nr 33)
14. Przezwyciężanie nieśmiałości u dzieci / Małgorzata Zabłocka. – Warszawa : Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2008.
15. Ryba na drzewie / Lynda Mullaly Hunt ; przełożyła Anna Studniarek. – Warszawa : Wydawnictwo “Nasza Księgarnia”, 2017.
16. Sto porad dla nieśmiałych / Eva Susso ; przełożyła ze szwedzkiego Marta Wallin. – Poznań : Wydawnictwo Zakamarki, 2018.
17. Tomek mały jest nieśmiały / tekst Beth Bracken. – Warszawa : Wydawnictwo Amber, 2018.
(Przyjazna Łapka)
18. Zrozumieć nieśmiałość : aspekty diagnostyczne i terapeutyczne / Małgorzata Zabłocka. – Bydgoszcz : Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, 2012.
19. Żyj pełnią życia pomimo nieśmiałości i lęku / Erika B. Hilliard ; przeł. Agnieszka Cioch. – Warszawa : Wydawnictwo Czarna Owca, 2010.
(Psychologia na Co Dzień)