Norwid Cyprian Kamil

I Wydawnictwa zwarte
1. C.K. Norwid w setną rocznicę śmierci : materiały z sesji naukowej zorganizowanej w dniach 18 i 19 maja 1983 r. – Opole : Wyszża Szkoła Pedagogiczna, 1984.
2. Cyprian Norwid : studia,artykuły,recenzje / Kazimierz Wyka. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1989.
(Z Pism Kazimierza Wyki)
3. Cypriana Norwida kształt prawdy i miłości : analizy i interpretacje : praca zbiorowa / red. Stanisław Makowski. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1986.
4. Cypriana Norwida Myśli o sztuce i literaturze / Cyprian Kamil Norwid ; wyboru dokonał wstępem i objaśn. opatrzył Mieczysław Jastrun. – Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza “Czytelnik”, 1960.
(Symposion / red. Leopold Staff)
5. Czytanie Norwida : próby / Jacek Trznadel. – Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1978.
6. Dno czary : opowieść / Lech Kaltenbergh. – Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1965.
7. Mit Pigmaliona : rzecz o Norwidzie / Marian Piechal. – Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1974.
8. Norwid : z warsztatów norwidologów bielańskich / red. Tomasz Korpysz, Bernadetta Kuczera-Chachulska. – Warszawa : Wydawnictwo Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, 2011.
(Problemy Romantyzmu = Les Problèmes du Romantisme ; t. 8.)
9. Norwid wraca do Paryża / Tomasz Łubieński. – Warszawa : “Słowo”, 1993.
(Wybrańcy Bogów)
10. Norwidowski teatr świata / Sławomir Świontek. – Łódź : Wydawnictwo Łódzkie, 1983.
11. Ostatni spór romantyczny : Cyprian Norwid – Julian Klaczko / Zofia Trojanowiczowa. – Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1981.
12. Premodernizm Norwida – na tle symbolizmu literackiego drugiej połowy XIX wieku / Wiesław Rzońca. – Warszawa : Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, 2014.
13. Romantyczni w Italii / Jadwiga Dackiewicz. – Warszawa : Wydawnictwo Iskry, 1978.
14. Świat wartości Norwida / Edward Kasperski. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1981.
15. Wielcy romantycy polscy : sylwetki : Mickiewicz, Słowacki, Krasiński, Norwid / Alina Witkowska. – Warszawa : Wydawnictwo “Wiedza Powszechna”, 1980.
(Sylwetki)
16. Wiersze Cypriana Norwida / Aniela Kowalska. – Wyd. 2. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1983.
(Biblioteka Analiz Literackich ; 53)
17. Wiersze Cypriana Norwida / Aniela Kowalska. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1978.
(Biblioteka Analiz Literackich ; 53)
18. Wizje człowieka i świata w poezji Mickiewicza, Norwida i Leśmiana / Kazimierz Świegocki. – Łódź : Wydawnictwo Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, 2013.
19. Wyobraźnia poetycka Norwida / Mieczysław Inglot. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1988.