Prawo autorskie

1. Autor – wydawca : poradnik prawa autorskiego / Andrzej Karpowicz. – Warszawa : Wydawnictwo Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, 1987.

2. Dobra intelektualne : problemy międzynarodowej ochrony / Leonard Łukaszuk. – Warszawa : Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, 2009.

3. Dozwolony użytek utworów w mediach / Elżbieta Czarny-Drożdżejko. – Warszawa : Difin, 2016.

4. Dzieło muzyczne i jego twórca w świetle przepisów prawa autorskiego / Janusz Barta ; Międzyuczelniany Instytut Wynalazczości i Ochrony Własności. – Warszawa ; Kraków : Państwowe Wydaw. Naukowe, nakł. UJ, 1980.

5. Dzieło zależne jako przedmiot prawa autorskiego / Elżbieta Traple. – Warszawa : Wydawnictwa Prawnicze, 1979.

6. Internetowe naruszenia własności intelektualnej 2015 / pod redakcją Jerzego Kosińskiego. – Szczytno :  Wyższa Szkoła Policji, 2016.

7. Konwencja berneńska a polskie prawo autorskie / Jan Błeszyński. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1979.

8. Ochrona praw autorskich : orzecznictwo, plagiat muzyczny, droit moral konkursy o stworzenie dzieła. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1978.

9. Ochrona praw autorskich : zarys wykładu dla nieprawniczych kierunków studiów / Aleksandra Bagieńska-Masiota. – Stan prawny na dzień 1 września 2015 r. – Warszawa : Difin, 2015.
(Prawo Autorskie)

10. Poradnik dla blogerów, vlogerów, gamerów i instagramowiczów : czego nie wolno robić w Internecie / redaktor naukowy Katarzyna Grzybczyk. – Warszawa : Difin, 2017.

11. Prawo autorskie / Janusz Barta, Ryszard Markiewicz. – 4. wyd., stan prawny na 1 stycznia 2016 r. – Warszawa : Wolters Kluwer, 2016.

12. Prawo autorskie a postęp techniczny / red. Ryszard Markiewicz, Janusz Barta. – Kraków : Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych “Universitas”, 1999.

13. Prawo autorskie i prasowe / red. Barbara Porzecka. – Wyd. 5, stan pr. maj 2005 r. – Warszawa : Wydawnictwo C.H. Beck, 2005.
(Twoje Prawo/ C.H. Beck)

14. Prawo autorskie i prasowe wraz z indeksem rzeczowym / [red. Aneta Flisek]. – Wyd. 13, stan prawny: 16 maja 2011 r. – Warszawa : Wydawnictwo C.H. Beck, cop.2011.
(Twoje Prawo/ C.H. Beck)

15. Prawo autorskie i prawa pokrewne / Rafał Golat. – Wyd. 3 zaktual. – Warszawa : Wydawnictwo C.H. Beck, 2005.
(Skrypty Becka)

16. Prawo autorskie i prawa pokrewne / Rafał Golat. – Wyd. 7 zaktualiz. – Warszawa : Wydawnictwo C.H. Beck, 2011.
(Skrypty Becka)

17. Prawo autorskie w pracy bibliotekarza / Bolesław Howorka. – Warszawa : Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, 2012.
(Nauka, Dydaktyka, Praktyka ; 131)

18. Prawo mediów / red. nauk. Joanna Sieńczyło-Chlabicz ; [poszczególne rozdz. napisały Joanna Sieńczyło-Chlabicz, Zofia Zawadzka, Monika Nowikowska]. – 2. wyd., stan prawny na 1 października 2015 r. – Warszawa : Wolters Kluwer, 2015.
(Seria Akademicka.)

19. Prawo wobec kultury i sztuki / redakcja naukowa Jacek Sobczak, Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz, Ksenia Kakareko. – Stan prawny na 1 października 2017 r. – Warszawa : Wolters Kluwer Polska, 2018.
(Monografie)

20. Umowa Wydawnicza : komentarz-przepisy / [oprac.] Andrzej Wiśniewski. – Wg stanu prawnego na dzień 1 października 1979. – Warszawa : Wydawnictwo Prawnicze, 1979.

21. Utwór audiowizualny : zakres pojęcia i ochrony prawnej / red. Krzysztof Lewandowski. – Poznań : Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu, 2011.

22. Współczesne wyzwania prawa własności intelektualnej : między teorią a praktyką / pod redakcją naukową Jana Olszewskiego, Elżbiety Małeckiej ; [autorzy Andrzej Pyrża, Jan Olszewski, Jerzy Plis, Elżbieta Małecka, Robert Bielaszka, Maciej Filipecki, Anna Kantor-Kilian, Łukasz Mroczyński-Szmaj, Marzena Ochał-Pondo, Tobiasz Serafin, Kamil Szpyt, Stanisław Ludwikowski, Kamil Tęcza, Michał Chmielecki, Joanna Kłusek, Adrianna Kimla, Kamila Korab, Jakub Pacławski, Sebastian Podmiotko, Barbara Solecka, Tomasz Stola, Jakub Znamirowski]. – Rzeszów : Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2016.