Skłodowska-Curie Maria

1. 12 wyjątkowych postaci : polscy autorzy o marzeniach / [Agnieszka Frączek, Beata Ostrowicka, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Renata Piątkowska, Maria Szarf, Anna Sójka, Eliza Piotrowska, Anna Onichimowska, Marcin Przewoźniak, Anna Czerwińska-Rydel, Joanna Krzyżanek, Elżbieta Zubrzycka,]. – Poznań : Publicat, copyright 2017.
(Centrum Edukacji Dziecięcej)

2. Autobiografia / Maria Skłodowska-Curie. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1960.

3. Droga do Nobla : historia Marii Skłodowskiej-Curie / Ewa Nowak. – Warszawa : Wydawnictwo Egmont ; 2017.
(Czytam Sobie : fakty. Poziom 3, Połykam Strony)
(Edukacyjny Egmont)

4. Geniusz i obsesja : wewnętrzny świat Marii Curie / Barbara Goldsmith ; przeł. Jarosław Szmołda. – Wrocław : Wydawnictwo Dolnośląskie, cop. 2011.

5. Historia w spódnicy / Anna Dziewit-Meller. – Kraków : Znak Emotikon – Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2017.
(Damy, dziewuchy, dziewczyny / Anna Dziewit-Meller ; nr 1)

6. Korespondencja Marii Skłodowskiej-Curie z córką Ireną : 1905 – 1934 : wybór / Maria Skłodowska-Curie, Irene Joliot-Curie ; przeł. Krystyna Dolatowska. – Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1978.

7. Mania : dziewczyna inna niż wszystkie : opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie / Julita Grodek. – Warszawa : Zuzu Toys, 2017.

8. Maniusia / Wanda Żółkiewska ; il. Leonia Janecka. – Warszawa : Wydawnictwo “Nasza Księgarnia”, 1986.

9. Maria Curie / Ewa Curie ; z fr. przeł. Hanna Szyllerowa. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1979.

10. Maria Curie. T. 1 / Ewa Curie ; przekł. z j. fr. Hanna Szyllerowa. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1960.
(Biblioteka Powszechna / Państwowe Wydaw. Naukowe ; T. 1-2)

11. Maria Curie. T. 2 / Ewa Curie ; przekł. z j. fr. Hanna Szyllerowa. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1960.
(Biblioteka Powszechna / Państwowe Wydaw. Naukowe ; T. 1-2)

12. Maria i Paul : miłość geniuszy / Maciej Karpiński. – Warszawa : Wydawnictwo Marginesy, 2015.

13. Maria Skłodowska Curie / Józef Hurwic. – Warszawa : Polonia, 1967.

14. Maria Skłodowska-Curie / Francoise Giroud ; tł. Janina Pałęcka. – Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1987.
(Biografie Sławnych Ludzi)

15. Maria Skłodowska-Curie / Helena Bobińska. – Warszawa : Spółdzielnia Wydawnicza “Czytelnik”, 1970.

16. Maria Skłodowska-Curie / Justyna Styszyńska. – Piaseczno : Wydawnictwo Widnokrąg, 2016.
(Idol)

17. Maria Skłodowska-Curie / Laurent Lemire ; z franc. przeł. Grażyna Schirmer, Jacek Schirmer. – Warszawa : Świat Książki, 2003.
(Niezwykli, Nieprzeciętni, Niezapomniani)

18. Maria Skłodowska-Curie / Małgorzata Sobieszczak-Marciniak. – Warszawa : Wydawnictwo RM, 2017.
(Polscy Superbohaterowie)

19. Maria Skłodowska-Curie / Olgierd Wołczek. – Warszawa : Wydawnictwo Interpress, 1975.

20. Maria Skłodowska-Curie / Lluis Cugota ; przeł. Anna Marta Jęczmyk. – Poznań : Media Rodzina, cop. 2008.
(Nazywam się…)

21. Maria Skłodowska-Curie / [tł. Ewelina Miłobędzka. – Warszawa : Wydawnictwo Liwona, 2010.
(Wielcy Ludzie)

22. Maria Skłodowska-Curie 1867 – 1934 / tł. Bartosz Zając. – Warszawa : Bellona, 2010.
(Niezwykłe Biografie : kolekcja dla dzieci i młodzieży)

23. Maria Skłodowska-Curie : opowieść o ciekawości = a story of curiosity / Natalia Dueholm ; tł. Matthew Dueholm. – Wrocław : Wydawnictwo “Wektory”, 2007.
(Biografie dla Najmłodszych = Biographies for Children)

24. Maria Skłodowska-Curie : złodziejka mężów : życie i miłości / Iwona Kienzler. – Warszawa : Bellona, cop. 2016.

25. Maria Skłodowska-Curie = Maria Curie. – Poznań : Wydawnictwo Ibis, 2008.
(Jeden Dzień z… = A Day with : seria polsko-angielska)

26. Maria Skłodowska-Curie i jej córki : opowieść o najsłynniejszej w dziejach rodzinie naukowców / Shelley Emling ; przeł. Wojciech Górnaś. – Warszawa : Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza, 2013.

27. Maria Skłodowska-Curie i promieniotwórczość / Ian Graham ; tł. Ewa Romkowska. – Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 2008.
(Odlotowe Odkrycia)

28. Niezwykłe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej / Jerzy Chociłowski. – Warszawa : Akurat, 2017.

29. Opowieść o Blanche i Marie / Per Olov Enquist ; przeł. Iwona Jędrzrejewska. – Warszawa : Jacek Santorski & CO Agencja Wydawnicza, 2006.

30. Pionierzy czyli Poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków / Marta Dzienkiewicz. – Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2013.

31. Polscy naukowcy / Dariusz Grochal. – Kraków : Księgarnia Wydawnictwo Skrzat Stanisław Porębski, 2018.
(Klub Małego Patrioty)

32. Rodzina Curie / Denis Brian ; przekł. Jan Hensel. – Warszawa : Wydawnictwo Amber, 2006.

33. Sławni i nieznani / Tadeusz Rojek. – Warszawa : Wydawnictwo “Nasza Księgarnia”, 1978.

34. Uczone siostry : rodzinna historia Marii i Broni Skłodowskich / Natacha Henry ; z francuskiego przełożyła Anna Broczkowska-Nguyen. – Poznań ; Wrocław : Wydawnictwo Dolnośląskie – Publicat. Oddział, 2016.

35. Walka o wolność : 10 opowiadań z czasów rozbiorów / Grażyna Bąkiewicz, Kazimierz Szymeczko, Paweł Wakuła. – Łódź : Wydawnictwo Literatura, 2017.
(Zdarzyło się w Polsce / Grażyna Bąkiewicz, Kazimierz Szymeczko, Paweł Wakuła ; cz. 4)
(A To Historia)

36. Wielkie małe kobietki / Aleksandra Polewska. – Kraków : Wydawnictwo Czerwony Konik, 2012.

37. Wybranki fortuny : niezwykłe Polki, które podbiły świat / Andrzej Fedorowicz, Irena Fedorowicz. – Warszawa : Prószyński Media, 2017.

38. Zagrać Marię / Joanna Szczepkowska. – Warszawa : Świat Książki – Weltbild, 2011.

39. Życie Marii Curie / Susan Quinn ; przeł. Anna Soszyńska. – Warszawa : Prószyński i S-ka, 1997.
(Na Ścieżkach Nauki)