Słowianie

I Wydawnictwa zwarte

1. Bestiariusz słowiański : część pierwsza i druga / Paweł Zych, Witold Vargas. – Olszanica : Wydawnictwo Bosz, 2018.
(Legendarz)

2. Chrześcijańscy królowie Lechii : Polska średniowieczna / Janusz Bieszk. – Warszawa : Bellona ; copyright 2016.
(Trylogia Lechicka ; 2)

3. Europa słowiańska w XIV-XV wieku / Jerzy Kłoczowski. – Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1984.

4. Historia Słowian południowych i zachodnich / Jerzy Skowronek, Mieczysław Tanty, Tadeusz Wasilewski. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1988.

5. Historja pierwotna Polski. T. 1 / Juljan Bartoszewicz. – Wydanie pierwsze z rękopismu. – Kraków : Nakładem Kazimierza Bartoszewicza, 1878.
(Dzieła Juljana Bartoszewicza ; t. 3)

6. Kronika Słowian / Helmoda. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1974.

7. Kronika Thietmara / Thietmar ; tł. (z tekstu łacońskiego), wstęp i przypisy Marian Zygmunt Jedlicki. – Kraków : Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych “Universitas”, 2002.

8. Kulturowe projekcje Słowian w tradycji polskiej / pod red. Daniela Kalinowskiego i Edyty Foltyn ; Akademia Pomorska w Słupsku. – Słupsk : Wydawnictwo Naukowe Akademii Pomorskiej, 2016.

9. Mały słownik kultury dawnych Słowian / red. Lech Leciejewicz. – Warszawa : Wydawnictwo “Wiedza Powszechna”, 1988.

10. Mitologia Słowian / Aleksander Gieysztor. – Warszawa : Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, 1982.
(Mitologie Świata)

11. Mitologia słowiańska / Jakub Bobrowski, Mateusz Wrona ; ilustracje Magdalena Boffito. – Olszanica : Wydawnictwo Bosz, 2017.

12. Mitologia słowiańska i polska / Aleksander Brückner ; wstęp i oprac. Stanisław Urbańczyk. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1985.

13. Mity, kult i rytuał : o duchowości madbałtyckich Słowian / Kamil Kajkowski. – Szczecin : Triglav, 2017.
(Wszechnica Triglava ; 1)

14. Mity, podania i wierzenia dawnych Słowian / Jerzy Strzelczyk. – Poznań : Dom Wydawniczy Rebis, 2007.

15. Najdawniejsze dzieje ziem polskich / Piotr Kaczanowski, Janusz Krzysztof Kozłowski. – Kraków : Fogra Oficyna Wydawnicza, 1998.
(Wielka Historia Polski / “Fogra” ; T.1)

16. Pod pogańskim sztandarem : dzieje tysiąca wojen Słowian połabskich od VII do XII wieku / Artur Szrejter. – Warszawa : Instytut Wydawniczy Erica, 2014.
(Wojny Wikingów i Słowian)

17. Polska za Nerona / Aleksander Krawczuk. – Warszawa : Zakład Nagrań i Wydawnictw Związku Niewidomych, 2003.

18. Religia Słowian i jej upadek : (w. VI-XII) / Henryk Łowmiański. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1979.

19. Rodowód Słowian / Tomasz Kosiński. – Warszawa : Bellona, copyright 2017.

20. Sanktuaria słowiańskie / Bogusław Gierlach. – Warszawa : Wydawnictwo Iskry, 1980.

21. Słowianie / Tomasz Ławecki, Robert Sypek, Magdalena Turowska-Rawicz ; red. powadzący Grażyna Skibicka. – Warszawa : New Media Concept, 2007.
(Mitologie Świata ; T. 8)

22. Słowianie i wikingowie / Witold Chrzanowski. – Kraków : “Egis”, 2007.

23. Słowiańska moc czyli O niezwykłym wkroczeniu naszych przodków na europejską arenę / Zdzisław Skrok. – Warszawa : Wydawnictwo Iskry, 2006.

24. Słowiański rodowód / Paweł Jasienica ; posł. opatrz. Aleksander Gieysztor. – Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1961.

25. Słowiański rodowód / Paweł Jasienica ; posł. opatrz. Aleksander Gieysztor. – Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1978.

26. Słowiańskie dzieje / Bogusław Andrzej Dębek. – Warszawa : Bellona, copyright 2018.

27. Słowiańskie skarby / Tomasz Kosiński. – Warszawa : Bellona, copyright 2018.

28. Słowiańszczyzna i dzieje powszechne : studia ofiarowane Profesorowi Ludwikowi Bazylowowi w siedemdziesiątą rocznicę jego urodzin / red. Leszek i in. Jaśkiewicz. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1985.

29. Słowiańszczyzna wczesnośredniowieczna : zarys kultury materialnej / Witold Hensel. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1987.

30. Świat dawnych Słowian / Zdenek Vana ; tł. Antoni Kroh. – Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1985.

31. Tajemnice Słowian : poznaj sekrety słowiańskich przodków / Leszek Matela. – Białystok : Studio Astropsychologii, 2005.

32. Troja Północy / Zofia Kossak, Zygmunt Szatkowski. – Warszawa : Instytut Wydawniczy Pax, 1986.

33. Wierzenia prasłowian / Jakub Zielina. – Kraków : Wydawnictwo Petrus, cop. 2011.

34. Ze słowiańskich mickiewiczianów : przyczynki historyczne o stosunku Adama Mickiewicza do narodów słowianskich / Henryk Batowski. – Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 1980.

II Wydawnictwa ciągłe

1.Czarownice na WF-ie / Anna Maziuk // Gazeta Wyborcza. – 2017, nr 59,dod. “Wysokie Obcasy” nr 10, s. 28-31.

2. Jeszcze jeden bóg / Andrzej Szyjewski ; rozm. przepr. Marcin Żyła // Tygodnik Powszechny. 2016, nr 16, dod. 966 : Świadectwo Chrztu, s. 13-14.

3. Skąd nasz ród / Marian Rębkowski // Tygodnik Powszechny. – 2016, nr 40, s. 32-33.

4. Władcy pełnoprawni / Anna Paner //Tygodnik Powszechny. – 2017, nr 1-2, s. 70-71.

5. Wyprawa Ibrahima / Hanna Zaremska // Tygodnik Powszechny. 2016, nr 16, dod. 966 : Świadectwo Chrztu, s. 15.

III Wydawnictwa multimedialne

1.Słowianie i ich państwa we wczesnym średniowieczu [Dokument dźwiękowy] : początki państwa polskiego / Michał Kopczyński ; czyta Karol Stępkowski. – Warszawa : Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej, [2007].
(Historia Polski : Średniowiecze ; 16)

2. Śpiewająca lipka : bajki Słowian Zachodnich / Michael Nedo, Viera Gašpariková, Jaromír Jech, Magdalena Kapełuś ; przekład Ligia Jasnoszowa ; czyta Jerzy Stuhr. – [Poznań] : Media Rodzina, copyright 2016.

3. Wysokie Tatry [Film dokumentalny] : dziki świat zastygły w czasie / scen. i reż. Pavol Barabas ; zdj. Tomas Hulik. – Warszawa : Activelife : Agora, [2010].
(Kolekcja Grand Prix ; 1)