I Wydawnictwa zwarte
1. Jak rozmawiać z uczniami o końcu życia i wolontariacie hospicyjnym / red. Józef Binnebesel, Anna Janowicz, Piotr Krakowiak. – Gdańsk : Fundacja Hospicyjna : Via Medica, 2009.
(Biblioteka Fundacji Hospicyjnej ; 9)
2. Kto ty jesteś? / Joanna Olech ; il. Edgar Bąk. – Warszawa : Wytwórnia, 2013.
3. Ochotnicy miłości bliźniego : przewodnik po wolontariacie / Staś Gawroński ; przekł. z jęz. wł. Bożena Topolska. – Warszawa : Biblioteka “Więzi”, 1999.
(Biblioteka “Więzi” ; T. 117)
4. Opowieść Kathleen / Lurlene McDaniel ; przeł. Xenia Wiśniewska. – Warszawa : Lucky, 2006.
(Różowe Anioły / Lurlene McDaniel)
5. Opowieść Rainy / Lurlene McDaniel ; przeł. Xenia Wiśniewska. – Warszawa : Lucky, 2007.
(Różowe Anioły / Lurlene McDaniel)
6. Pamiętnik nastolatki. 9, Julia II / Beata Andrzejczuk ; [ilustracje Katarzyna Bigos]. – Kraków : Dom Wydawniczy “Rafael”, cop. 2014.
7. Pamiętnik nastolatki. 9, Julia II / Beata Andrzejczuk ; [ilustracje Katarzyna Bigos]. – [Kraków] : Rafael, [2014].
(Klub Pamiętnika nastolatki / Beata Andrzejczuk)
8. Podręcznik koordynatora wolontariatu hospicyjnego / red. Piotr Krakowiak, Aleksandra Modlińska, Józef Binnebesel ; [aut. Krystyna de Walden-Gałuszko et al.]. – Gdańsk : “Via Medica”, 2008.
(Biblioteka Fundacji Hospicyjnej ; 5.)
9. Polska – to lubię! : encyklopedia dla całej rodziny / [tekst Aleksander Długołęcki i in.]. – Warszawa : Multico Oficyna Wydawnicza, cop. 2014.
10. Poradnictwo wolontariackie / Agnieszka Piasecka. – Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2014.
(Medicina Historica)
11. Pomóż mi! : świadectwa wolontariuszy Hospicjum Cardis / [wstęp Jolanta Markowska]. – Mysłowice : Gościna Serca św. Teresy od Dzieciątka Jezus, [2001].
12. Pozycja wolontariuszy na rynku pracy / Dominik Buttler ; Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. – Poznań : Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, 2011.
13. Socjologia dobroczynności : zarys problematyki biedy i pomocy na tle doświadczeń angielskich / Jadwiga Królikowska. – Warszawa : Wydawnictwo Akademickie “Żak”, 2004.
14. Starość non profit : wolontariat na Uniwersytetach Trzeciego Wieku w Polsce i na świecie / Aleksandra Błachnio. – Bydgoszcz : Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, 2012.
15. Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie / Artur Gluziński. – Warszawa : Difin, 2005.
16. Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie : po zmianach z komentarzem / Katarzyna Trzpioła, Marta Grabowska-Peda, Marek Peda, Sławomir Liżewski. – Warszawa : Wydawnictwo Wiedza i Praktyka, 2016.
17. Wolontariat : działalność pożytku publicznego : zbiór przepisów. – Stan pr. na 1 stycznia 2006 r. – Bielsko-Biała : Wydawnictwo Sto, 2006.
18. Wolontariat hospicyjny : perspektywa interdyscyplinarna / Patrycja Stawiarska. – Warszawa : Difin, 2011.
(Engram)
19. Wolontariat studencki : krajowy i zagraniczny / pod redakcją Ewy Marii Kuleszy i Bernadetty Kosewskiej. – Warszawa : Wydawnictwo Akademii Pedagogiki Specjalnej, 2017.
20. Wolontariat w hospicjum impulsem do zmiany w człowieku? / Małgorzata Kostek. – Lublin : Towarzystwo Naukowe KUL : Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, copyright 2010.
(Prace Wydziału Nauk Społecznych / Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ; 138)
21. Wolontariat w opiece u kresu życia : geneza, rozwój, funkcjonowanie, możliwości optymalizacji i integracji : ku syntezie socjopedagogicznej / Piotr Krakowiak ; Uniwersytet Mikołaja Kopernika. – Toruń : Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, 2012.
(Rozprawa Habilitacyjna / Uniwersytet Mikołaja Kopernika.)
22. Wolontariat w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej : prawo i praktyka / Agnieszka Bejma. – Warszawa : Oficyna Wydawnicza Aspra-JR, 2012.
23. Wolontariat w trzecim sektorze : prawo i praktyka / Dorota Moroń. – Wrocław : Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, 2009.
(Acta Universitatis Wratislaviensis ; 3126)
24. Zorkownia / Agnieszka Kaluga. – Kraków : Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2014.
25. Zwierzaki podróżniczki Gosi / Małgorzata Zdziechowska. – Poznań : Publicat – Papilon, 2016.

II Wydawnictwa ciągłe
1. Biały zbawca : wolonturystyka : z dr hab. Sylwią Kulczyk rozmawia Zuzanna Leniarska //Gazeta Wyborcza. – 2017, nr 198, dod. “Wysokie Obcasy” nr 34, s. 24-27.
2. Ciociu, pogłaszcz mnie po włosach : Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową / Krystyna Paraszkiewicz-Pater, Anna Szymańska ; rozmowę przeprowadziła Aleksandra Szyłło // Duży Format : dodatek “Gazety Wyborczej”. – 2020, nr 35, s. 12-13.
3. Kompleks białego zbawcy / Katarzyna Nocuń // Dziennik Gazeta Prawna : prawo, biznes, polityka. – 2019, nr 144, s. A22-A23.
4. Monitor z sercem / Ireneusz Dybziński ; rozmowę przeprowadził Łukasz Pilip. – (Męska Końcówka) // Wysokie Obcasy : dodatek do Gazety Wyborczej. – 2020, nr 23, s. 37-39.
5. Podaj widzialną rękę : koronawirus wyzwala solidarność / Ludmiła Anannikova // Duży Format : czwartkowiec “Gazety Wyborczej”. – 2020, nr 11, s. 2-4.
6. Polka na Madagaskarze / Patrycja Malik ; rozmowę przeprowadziła Katarzyna Zając-Malarowska // Tygodnik Powszechny. – 2019, nr 21, s. 54-57.
7. Przyjadę nawet po pięć sztuk : Kraków walczy o maseczki / Iga Dzieciuchowicz // Duży Format : czwartkowiec “Gazety Wyborczej”. – 2020, nr 11, s. 4-5.