Wsparcie społeczne

1. Aktywizacja, rozwój, integracja – ku niezależnej starości / red. nauk. Zofia Szarota. – Kraków : Krakowskie Towarzystwo Edukacyjne – Oficyna Wydawnicza AFM : na zlec. Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, 2011.
(Biblioteka Gerontologii Społecznej ; T. 2)

2. Bezrobocie, niepełnosprawność, potrzeby / Janusz Kirenko, Ewa Sarzyńska. – Lublin : Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, 2010.

3. Pomoc – wsparcie społeczne – poradnictwo : od teorii do praktyki / red. nauk. Magdalena Piorunek. – Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2010.

4. Pomoc społeczna : wsparcie socjalne / redakcja merytoryczny Iwona Sierpowska ; autorzy Renata Babińska-Górecka, Monika Lewandowicz-Machnikowska, Stanisław Nitecki, Anna Nowicka-Skóra, Iwona Sierpowska, Sylwia Spurek, Magdalena Wilczek-Karczewska. – Warszawa : Wolters Kluwer, 2016.
(Meritum)

5. Problemy i zagrożenia współczesnej rodziny : teoria i badania / pod redakcją naukową Beaty Szluz. – Rzeszów : Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2017.

6. Psychologia w pracy terapeuty zajęciowego : wybrane zagadnienia / Edyta Janus. – Warszawa : Difin, 2016.
(Engram)

7. Psychospołeczne uwarunkowania funkcjonowania osób w podeszłym wieku / Ryszard Pichalski. – Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2014.

8. Specjalne potrzeby edukacyjne uczniów z niepełnosprawnościami : charakterystyka, specyfika edukacji i wsparcie / Piotr Plichta, Iwona Jagoszewska, Joanna Gładyszewska-Cylulko, Bernadeta Szczupał, Agnieszka Drzazga, Beata Cytowska. – Kraków : Oficyna Wydawnicza “Impuls”, 2017.

9. Starość zależna – opieka i pomoc społeczna : perspektywa gerontologii społecznej / red. nauk. Zofia Szarota. – Kraków : Krakowskie Towarzystwo Edukacyjne – Oficyna Wydawnicza AFM : na zlec. Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, 2011.
(Biblioteka Gerontologii Społecznej ; T. 3)

10. Wsparcie prawne osób starszych / Agnieszka Malarewicz-Jakubów. – Stan prawny na 31 lipca 2017 r. – Warszawa : Wolters Kluwer, 2017.

11. Wsparcie społeczne w rehabilitacji i resocjalizacji / red. Zofia Palak, Zdzisław Bartkowicz. – Lublin : Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, 2004.

12. Wsparcie społeczne, stres i zdrowie / red. Helena Sęk, Roman Cieślak. – Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2006.
(Nowe Tendencje w Psychologii ; T. 9)

13. Współczesna rodzina : aspekty społeczno-prawne / pod redakcją naukową Beaty Szluz, Anny Szluz, Magdy Urbańskiej. – Rzeszów : Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2017.

14. Współczesna rodzina w ujęciu interdyscyplinarnym : przemiany, wsparcie, rozwój / pod redakcją naukową Beaty Szluz, Anny Szluz, Magdy Urbańskiej. – Rzeszów : Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2017.