Zarządzanie jakością

1. Jakość usług bibliotecznych : badanie metodą SERVQUAL / Maria Wanda Sidor ; Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. – Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2005.
(Nauka, Dydaktyka, Praktyka ; 73)

2. Jakość usług bibliotecznych w społeczeństwie informacyjnym : praca zbiorowa / red. Joanna Kamińska, Beata Żołędowska-Król ; Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Uniwersytet Śląski. – Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2009.
(Nauka, Dydaktyka, Praktyka ; 109)

3. Jakość, środowisko i bezpieczeństwo pracy w zarządzaniu przedsiębiorstwem / Bożena Gajdzik, Andrzej Wyciślik. – Gliwice : Wydawnictwo Politechniki Śląskiej, 2010.

4. Kompleksowe zarzadzanie jakością : przeszłość i teraźniejszość / Katarzyna Szczepańska. – Warszawa : Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, 2010.

5. Kreowanie jakości : uwarunkowania, strategie, techniki / Krystyna Lisiecka. – Katowice : Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach, 2002.
(Prace Naukowe / Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach)

6. Menedżer jakości : rozwiązywanie problemów w praktyce przedsiębiorstw : praca zbiorowa / pod red. Krystyny Lisieckiej ; Akademia Ekonomiczna im. K. Adamieckiego w Katowicach. Kolegium Zarządzania. – Katowice : Akademia Ekonomiczna, 1999.

7. Metody podejścia procesowego w organizacjach : teoria i praktyka / redakcja naukowa Agnieszka Bitkowska i Elżbieta Weiss ; autorzy Kamila Adamus [i trzydziestu trzech pozostałych]. – Warszawa : Vizja Press & IT, 2015.

8. Metody statystyczne w sterowaniu jakością produkcji / Grzegorz Kończak. – Katowice : Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach, 2007.
(Prace Naukowe / Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach)

9. Obieg i ochrona dokumentów w zarządzaniu jakością środowiskiem i bezpieczeństwem informacji / Wiesław Bral. – Warszawa : Difin, 2008.

10. Po prostu jakość : podręcznik zarządzania jakością / Jan M. Myszewski. – Warszawa : Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne : Akademia Leona Koźmińskiego, 2009.
(Przedsiębiorczość i Zarządzanie / Akademia Leona Koźmińskiego)

11. Pozamedyczne aspekty opieki paliatywno-hospicyjnej / redakcja Józef Binnebesel, Anna Janowicz, Piotr Krakowiak, Agnieszka Paczkowska. – Gdańsk : Fundacja Hospicyjna, 2010.
(Biblioteka Fundacji Hospicyjnej ; 10)

12. System zarządzania jakością według normy ISO 9001:2015 / Marek Bugdol. – Gliwice : Wydawnictwo Helion, copyright 2018.
(Onepress)

13. Systemy zarządzania jakością produktów : metody analizy i oceny / Krystyna Lisiecka. – Katowice : Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego, 2009.
(Prace Naukowe Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach)

14. Systemy zarządzania w praktyce gospodarczej / Maciej Urbaniak. – Warszawa : Difin, 2006.

15. Techniki zarządzania jakością od Shewharta do metody “Six Sigma” / James R. Thompson, Jacek Koronacki, Jacek Nieckuła. – Warszawa : Exit, 2005.

16. Zarządzanie jakością : metody i instrumenty controllingu jakości / red. Nikodem Grzenkowicz ; [aut. Michał Ambrozik [i in.]]. – Warszawa : Wydawnictwo Naukowe Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, 2009.

17. Zarządzanie jakością : podstawy, systemy i narzędzia / Sławomir Wawak. – Gliwice : Wydawnictwo Helion, 2011.
(Onepress Exclusive)

18. Zarządzanie jakością : poradnik menedżera / Joanna Chabiera, Stefan Doroszewicz, Anna Zbierzchowska. – Warszawa : Centrum Informacji Menedżera, 2000.
(Lektury Menedżera)

20. Zarządzanie jakością : teoria i praktyka / Adam Hamrol, Władysław Mantura. – Wyd. 3 uaktual., 4 dodr. – Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2008.

21. Zarządzanie jakością : teoria i praktyka / Maciej Urbaniak. – Warszawa : Difin, 2004.

22. Zarządzanie jakością w organizacji : wybrane zagadnienia / Michał Molenda, Patrycja Hąbek, Bartosz Szczęśniak. – Gliwice : Wydawnictwo Politechniki Śląskiej, 2016.

23. Zarządzanie jakością w urzędach administracji publicznej : teoria i praktyka / Marek Bugdol. – Warszawa : Difin, 2011.

24. Zarządzanie jakością w urzędach gminy / Roman Batko. – Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2009.

25. Zarządzanie jakością, środowiskiem oraz bezpieczeństwem w praktyce gospodarczej / Maciej Urbaniak. – Warszawa : Difin, 2007.

26. Zarządzanie marketingowo-logistyczne w tworzeniu wartości produktu / red. nauk. Sylwester Makarski ; zespół aut. Sylwester Makarski [i in.]. – Rzeszów : Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2010.
(Prace Naukowe Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Monografie i Opracownia ; nr 7)

27. Zarządzanie w opiece zdrowotnej : nowe wyzwania / pod redakcją Marcina Kautscha. – 2 Wydanie rozszerzone. Stan prawny na 1 stycznia 2015 r. – Warszawa : Wolters Kluwer, 2015.

28. Zarządzanie w XXI wieku : jakość, twórczość, kultura : podręcznik akademicki / Monika Kostera, Martyna Śliwa. – Warszawa : Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, 2010.

29. Zarządzanie wartością przedsiębiorstw o orientacji jakościowej a kapitał intelektualny / Marek Jabłoński. – Sosnowiec : Oficyna Wydawnicza “Humanitas”, 2009.