Zarządzanie kulturą

1. Błękitny ekspres : plan dla liderów dynamicznego wzrostu firmy / Bart Sayle, Surinder Kumar ; tł. Jacek Lang. – Zakrzewo : Wydawnictwo Replika, cop. 2008.

2. Ekonomia kultury : kompendium / Ruth Towse ; przekł. Horacy Dębowski, Karol Lew Pogorzelski, Łukasz Marcin Skrok. – Warszawa : Narodowe Centrum Kultury, 2011.
(Kultura się Liczy!)

3. Ekorozwojowe źródła konkurencyjności gmin w Polsce / Michał Adam Leśniewski. – Warszawa : CeDeWu, 2013.

4. Kultura i etyka w organizacji : aspekty pragmatyczne i strategiczne / Józef Penc. – Szczytno : Wydawnictwo Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, 2010.

5. Kultura korporacyjna : poglądy, teorie, zarządzanie / Barbara Fryzeł. – Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2005.

6. Kulturowe procesy zarządzania / Łukasz Sułkowski. – Warszawa : Difin, 2012.

7. Problemy zarządzania sferą kultury i turystyki / red. Krystyna Mazurek-Łopacińska. – Wrocław : Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej im.Oskara Langego we Wrocławiu, 1999.

8. Strategie dla kultury, kultura dla rozwoju : zarządzanie strategiczne instytucją kultury / red. Martyna Śliwa. – Kraków : Małopolski Instytut Kultury, 2011.

9. System regulacji w kulturze – finansowanie, zarządzanie, współdziałanie / pod red. Ryszard Borowiecki. – Kraków : Oficyna Wydawnicza “Abrys”, 2005.

10. Trwałe wyniki : programowanie zachowań, które wyniosą firmę na szczyt / Quint Studer ; przekł. Michał Lipa. – Warszawa : Wydawnictwo MT Biznes, 2008.
(Biznesola : nowe kierunki w biznesie)

11. Wprowadzenie do ekonomiki kultury i sztuki / Peter Bendixen ; tł. Gocyk Katarzyna Dorota et al.]. – Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, cop. 2001.
(Prace Tłumaczone Szkoły Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego)

12. Współczesne problemy zarządzania sportem i turystyką / pod redakcją Piotra Halemby. – Katowice : Wydawnictwo Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, 2008.

13. Wybrane problemy zarządzania i marketingu w instytucjach kultury / redakcja naukowa Joanna Kurowska-Pysz, Łukasz Wróblewski ; Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. – Dąbrowa Górnicza : Wyższa Szkoła Biznesu, 2015.
(Prace Naukowe Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej)

14. Zachowania organizacyjne : aspekt międzykulturowy / Jolanta M. Szaban. – Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2012.

15. Zarządzanie w kulturze. T.2 / pod red. Katarzyna Barańska, Katarzyna Plebańczyk, Emil Orzechowski. – Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2001.
(Prace Wydziały Zarządzania i Komunikacji Społecznej ; T.1-2)

16. Zarządzanie w wybranych obszarach sportu, turystyki i rekreacji / pod red. Piotra Halemby ; Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. – Katowice : Wydawnictwo Akademii Wychowania Fizycznego, 2011.