Uzdrowiska

I Wydawnictwa zwarte

1. 20 najpiękniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce / Dariusz Jędrzejewski. – Warszawa : Wydawnictwo G+J RBA, cop. 2013.

(Polska Lista Przebojów)

2. Człowiek z brzytwą / Anna Trojanowska ; czyta Daniel Misiewicz. – [Piaseczno] : Heraclon International. StoryBox.pl ; [Poznań] : Zysk i S-ka Wydawnictwo, copyright 2019.

3. Czynniki sprzyjające rozwojowi turystyki, rekreacji i rehabilitacji na obszarach Południowo-Wschodniego Roztocza / Kazimierz Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Woźny, Anna Mudry, Jarosław Łuszczyński. – Katowice : Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego, 2008.

4. Duszniki-Zdrój, Polanica-Zdrój i okolice : [przewodnik] / Kazimierz Marcinek, Wacław Prorok. – Warszawa : Wydawnictwo “Sport i Turystyka”, 1984.

(Biblioteczka Przewodników po Uzdrowiskach i Miejscowościach Wczasowych)

5. Dyliżansem przez Śląsk : dziennik podróży do Cieplic w roku 1816 / Izabela Czartoryska ; z franc. przeł. oraz wstępem i przypisami opatrz. Jadwiga Bujańska. – Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1968.

6. Fizykoterapia, medycyna uzdrowiskowa i SPA / Wojciech Kasprzak, Agata Mańkowska. – Warszawa : Wydawnictwo Lekarskie PZWL, copyright 2008.

7. Innowacje w turystyce zdrowotnej / Elżbieta Szymańska, Ewa Dziedzic, Aleksander Panasiuk, Eugenia Panfiluk, Andrzej Rutkowski. – Warszawa : Difin, 2017.

8. Jastrzębie Zdrój / [teksty Aneta Czarnocka-Kanik i in.]. – Wyd. 5 poprawione. – Jastrzębie-Zdrój : Urząd Miasta Jastrzębie Zdrój. Wydział Polityki Gospodarczej i Promocji, 2012.

9. Jastrzębie Zdrój : dzieje uzdrowiska 1861-1994 / teksty Marcin Boratyn, Dariusz Mazur. – Wyd. 2. – Jastrzębie-Zdrój : Urząd Miasta Jastrzębie Zdrój. Wydział Polityki Gospodarczej i Promocji, 2012.

10. Jastrzębie Zdrój : obrazy z przeszłości / teksty Jarosław Mrożkiewicz ; “Dzieje uzdrowiska. Historia zabytków” Aneta Czarnocka-Kanik. – Wyd. 5 popr. – Jastrzębie-Zdrój : Urząd Miasta Jastrzębie Zdrój. Wydział Polityki Gospodarczej i Promocji, 2012.

11. Kurorte und ihre Umgebung in Niederschliesen : Balneologie, Geschichte, Natur, Kunst / red. Antoni Falkiewicz, Maria Starzewska. – Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1978.

12. Lecznictwo klimatyczne / Bogusław Mączyński. – Warszawa : Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1978.

13. Listy ze śląskich wód : z czasopism i pamiętników XIX-wiecznych / oprac. Andrzej Zieliński. – Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1983.

14. Narty, dancing, brydż : w kurortach Drugiej Rzeczypospolitej / Maja Łozińska, Jan Łoziński. – Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2010.

15. Podstawy inżynierii uzdrowiskowej / Andrzej Madeyski. – Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1979.

16. Polska : uzdrowiska : przewodnik / Monika Karolczuk. – Kraków : Wydawnictwo AA, 2018.

17. Połczyn-Zdrój i okolice : przewodnik / Aleksander Szwichtenberg. – Warszawa : Wydawnictwo “Sport i Turystyka”, 1988.

(Biblioteka Przewodników po Uzdrowiskach i Miejscowościach Wczasowych)

18. Rabka i okolice : przewodnik i informator turystyczny / Andrzej Matuszczyk, Elfryda Trybowska. – Rabka : Urząd Miasta i Gminy : Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, 1986.

19. Róża, bratki i wariatki / Marta Osa. – Radom : Wydawnictwo Lucky, 2017.

20. Sanatorium Mariówka i medycyna : wspomnienia z pierwszej ćwierci XX wieku / Aleksander Zakrzewski. – Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1975.

21. Słynni ludzie w polskich uzdrowiskach / Henryk Wiktor Rostworowski. – Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1986.

22. Tamten Kraków, tamta Krynica / Eleonora Gajzlerowa. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1972.

23. Turystyka i rekreacja uzdrowiskowa / Andrzej Hadzik. – Katowice : Wydawnictwo Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, 2011.

24. Uzdrowiska dolnośląskie i ich okolice : balneologia, historia, przyroda, sztuka / red. Antoni Falkiewicz, Maria Starzewska. – Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1975.

25. Uzdrowiska karpackie / Zygmunt Kruczek, Agnieszka Weseli. – Kraków : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1987.

26. Uzdrowisko Ciechocinek / red. Danuta Iwanowska-Jeske ; konsultacja Edward Sury. – Warszawa : Wydawnictwo “Sport i Turystyka”, 1983.

27. Wielofunkcyjność uzdrowisk dolnośląskich / Eleonora Gonda-Soroczyńska. – Wrocław : Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego, copyright 2015.

(Monografie / Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu ; 191)

28. Zdrój / Barbara Klicka ; czyta Aneta Todorczuk. – [Warszawa] : Biblioteka Akustyczna ; [Piaseczno] : Heraclon International. Storybox.pl, copyright 2020.

II Wydawnictwa ciągłe

1. 20 najpiękniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce / Dariusz Jędrzejewski ; National Geographic. – Warszawa : Wydawnictwo G+J RBA, cop. 2012.

2. Beskid Niski, Wysowa Zdrój / Bronisław Janiec // Aura. – 2011, nr 1, s. 16-18.

3. Ciechocińska salina / Aldona Nocna // Spotkania z Zabytkami. – 2010, nr 9-10, s. 18-23.

4. Pieniądze z wody i błota : raport o uzdrowiskach / Paweł Wieczorek, Marcelina Szumer // Tygodnik Powszechny. – 2012, nr 32, s. 12-13.

5. Uzdrowisko zachorowało / Ryszarda Socha // Polityka. – 2020, nr 19, s. 37-39.

6. Zaginione uniwersum doktora Tarnawskiego / Tomasz Grzywaczewski, Tomasz Lachowski. – Korespondencja z Huculszczyzny (Ukraina). // Tygodnik Powszechny.  – 2017, nr 28, s. 46-47.