Wychowanie fizyczne

I Wydawnictwa zwarte

1. Antropologia sportowa : morfologiczne podstawy wychowania fizycznego i sportu / Zbigniew Drozdowski. – Wyd. 3. – Warszawa, Poznań : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1984.

2. Biologiczne i medyczne podstawy rozwoju i wychowania : podręcznik dla studentów uczelni pedagogicznych : praca zbiorowa / red. Andrzej Jaczewski. – Warszawa : Wydawnictwo Akademickie “Żak”, 2001.

3. Dydaktyka wychowania fizycznego, fizjoterapii i sportu / Michał Bronikowski. – Poznań : Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego, 2012.

(Podręczniki / Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu ; nr 66)

4. Dziecko niepełnosprawne w rodzinie : praca zbiorowa / red. Irena Obuchowska. – Wyd. 4. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 2005.

5. Dziwna kraina sportu / Andrzej Ziemilski. – Warszawa : Wydawnictwo “Sport i Turystyka”, 1984.

6. Elementy zdrowotne rekreacji fizycznej osób w wieku średnim / Henryk Kuński. – Wyd. 2. – Warszawa : Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych, 1985.

7. Gdzie sprawność – tam zdrowie / Stefan Pilicz. – Warszawa : Wydawnictwo “Sport i Turystyka”, 1984.

8. Gry i zabawy w placówkach wychowania pozaszkolnego / Aleksander Felistak. – Wyd. 4. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1976.

9. Historia kultury fizycznej / Włodzimierz Jastrzębski. – Bydgoszcz : Wydawnictwo Akademii Bydgoskiej, 2005.

10. Humanistyczna encyklopedia sportu / Wojciech Lipoński. – Warszawa : Wydawnictwo “Sport i Turystyka”, 1987.

11. Ja – zdrowie – ruch : poradnik dla młodzieży, rodziców i nauczycieli / przygot. tomu i red. Zofia Żukowska ; współpr. Tadeusz Maszczak, Seweryn Sulisz ; [aut. Żywilla Brańska [i in.]]. – Warszawa : Polskie Towarzystwo Naukowe Kultury Fizycznej, 2000.

14. Metodyka wychowania fizycznego w przedszkolu / Stanisław Moliere. – Warszawa : Wydawnictwo “Sport i Turystyka”, 1974.

15. Nauczanie pływania dzieci w młodszym wieku szkolnym / Krzysztof Pietrusik, Krystian Wochna. – Poznań : Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego, 2016.

(Podręczniki / Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu ; nr 77)

16. Nauki o kulturze fizycznej / Andrzej Pawłucki. – Kraków : Oficyna Wydawnicza “Impuls”, 2015.

17. Ogród jordanowski : [praca zbiorowa] / red. Irena Chmieleńska. – Warszawa : Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1961.

18. Powszechne dzieje wychowania fizycznego i sportu / Ryszard Wroczyński. – Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1979.

19. Powszechne dzieje wychowania fizycznego i sportu / Ryszard Wroczyński. – Wyd. 2, przedr. – Wrocław : Wydawnictwo BK, 2003.

20. Problemy kultury fizycznej i zdrowotnej w ujęciu holistyczno-humanistycznym / red. Wojciech J. Cynarski, Wojciech Bajorek. – Rzeszów : Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2009.

23. Ruch i zdrowie / Henryk Kuński. – Warszawa : Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych, 1987.

24. Sport a agresja : praca zbiorowa / red. Zbigniew Dziubiński. – Warszawa : Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego : Salezjańska Organizacja Sportowa Rzeczypospolitej Polskiej, 2007.

(Monografie SALOS RP)

25. Starożytni olimpijczycy : sportowe życie antycznej Grecji / Stephen G. Miller ; przeł. Iwona Żółtowska. – Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy, 2006.

26. Szkolne wychowanie fizyczne / Krystyna Górna-Łukasik, Wiesław Garbaciak ; Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. – Katowice : Wydawnictwo Akademii Wychowania Fizycznego, 2012.

27. Teoria wychowania fizycznego : dla pedagogów / Maciej Demel, Alicja Skład. – Wyd. 4. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1986.

28. Teoria wychowania fizycznego : dla pedagogów / Maciej Demel, Alicja Skład. – Wydanie 3. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1976.

29. Teoria wychowania fizycznego / Wiesław Osiński. – Poznań : Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego, 2011.

(Seria: Podręczniki ; nr 64)

30. Turystyka a wychowanie / Krzysztof Przecławski. – Warszawa : Wydawnictwo “Nasza Księgarnia”, 1973.

31. Wychowanie fizyczne / Wacław Gniewkowski, Kazimiera Wlaźnik. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1985.

32. Wychowanie w kulturze fizycznej / Krzysztof Zuchora. – Warszawa : Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1980.

34. Wydolność fizyczna młodzieży / Mieczysław Pałka. – Warszawa : Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych, 1981.

35. Zabawy i zajęcia gimnastyczne w przedszkolu : podstawy teoretyczne, badania, praktyka / Agata Jacewicz ; Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku. – Białystok : Wydawnictwo Prymat Mariusz Śliwowski, 2013.

36. Zarys dziejów polonijnej kultury fizycznej na Śląsku Opolskim i na wychodźstwie w Niemczech / Marek Szczerbiński. – Katowice : Muzeum Śląskie, 1987.

(Wszechnica Muzeum Śląskiego)

II Wydawnictwa ciągłe

1. Hodowla małych liderów / Agata Jankowska // Wprost. – 2019, nr 2, s. 32-36.

2. Klaps ze skutkiem śmiertelnym / Anna Stachowiak // Przegląd. – 2022, nr 47, s. 17-18.

3. Niewychowani fizycznie / Przemysław Wilczyński // Tygodnik Powszechny. – 2021, nr 11, s. 13-16.

4. Pokolenie młodych inwalidów : sprawność fizyczna uczniów po pandemii / Aleksandra Pucułek // Gazeta Wyborcza. – 2021, nr 121, s. 4-5.

5. Żeby siłę i rześkość pomnożyć : krótka historia wuefu / Joanna Banaś // Ale Historia : tygodnik historyczny. – 2017, nr 42, s. 6-7.