Modelarstwo

Wydawnictwa zwarte

1. 1000 słów o modelarstwie / Stefan Smolis. – Wyd. 2 popr., uzup. i zaktu. – Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1987.

2. 1000 słów o modelarstwie / Stefan Smolis. – Warszawa : Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1981.

3. ABC modelarstwa – samoloty / Michał Moszczeński. – Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 1993.

4. ABC modelarstwa okrętowego / Kazimierz Dzięcielski, Leon Staniszewski. – Gdańsk : Wydawnictwo Morskie, 1977.

(Biblioteka Morza)

5. Aerodynamika modeli latających / Jan Staszek. – Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1983.

6. Budowa plastykowych modeli samolotów / Krzysztof Wagner. – Wyd. 2. – Warszawa : Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych, 1984.

7. Butelkowa flota : mikromodele statków i okrętów / Cezary Ciesielski. – Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1984.

8. Elementarz młodego lotnika / Paweł Elsztein. – Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1982.

9. Jak działa kolejka górska : zbuduj model kolejki górskiej! / [autor Chris Oxlade ; tłumaczenie Michał Kubiak]. – Warszawa : Wilga – Grupa Wydawnicza Foksal, cop. 2014.

(SuperNauka)

10. Księga eksperymentów : pouczające doświadczenia i proste urządzenia do samodzielnego wykonania / Rebecca Gilpin i Leonie Pratt ; projekt graficzny i ilustracje Josephine Thompson ; dodatkowe projekty i ilustracje Samantha Meredith, Erica Harrison, Katie Lovell, Jessica Johnson, Katrina Fearn, Helen Edmonds, Abigail Brown, Antonia Miller ; ilustracje do instrukcji Molly Sage ; fotografie Howard Allman ; konsultacja Andrew West ; [tłumaczenie Dorota Graboń]. – Poznań : Papilon – Publicat, copyright 2010.

(Centrum Edukacji Dziecięcej)

11. Lichotek i czarnoksiężnik / Ian Ogilvy ; il. Chris Mould ; przeł. Paweł Łopatka. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2006.

12. Lichotek i czarnoksiężnik / Ian Ogilvy ; il. Chris Mould ; przeł. Paweł Łopatka. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2005.

13. Lichotek i czarodzidło / Ian Ogilvy ; il. Chris Mould ; przeł. Paweł Łopatka. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2006.

14. Lokomotywy parowe = Dampflokomotiven = Steam engines / [tekst Albert Bieleninik, Janusz Sankowski ; tłumaczenia język niemiecki – Marianna Kurowska, język angielski – team work]. – Jelenia Góra : AFT, 1993.

15. Miniaturowe lotnictwo. Cz. 2. Budowa latających modeli samolotów, szybowców i śmigłowców / Wiesław Schier. – Wyd. 2 popr. i uzup. – 1968.

16. Młody konstruktor. Zbiór 1 / Jan Kazimierz Janowski. – Wyd. 3. – Warszawa : Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, 1962.

17. Młody konstruktor. Zbiór 1 i 2 / Jan Kazimierz Janowski. – Wyd. 3 przer. – Warszawa : Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, 1974.

18. Młody konstruktor. Zbiór 3 / Jan Kazimierz Janowski. – Wyd. 2 uzup. – Warszawa : Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, 1974.

19. Modelarstwo okrętowe : minivademecum / Jerzy Litwin. – Gdańsk : Wydawnictwo Morskie, 1985.

(Biblioteka Morza)

20. Modele kartonowe statków i okrętów / Andrzej Karpiński, Stefan Smolis. – Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1983.

21. Modele kartonowe wagonów i lokomotyw / Tadeusz Dąbrowski. – Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1985.

22. Modele latające z napędem gumowym / Kazimierz Łapiński. – Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1979.

23. Modele samolotów z papieru / Nick Robinson ; tł. Marta Boguta. – Bath : Parragon, cop. 2005.

24. Papierowe łódki i okręty / Roman Ukleja. – Warszawa : Biuro Wydawnicze “Ruch”, 1963.

25. Popularne mikrosilniki spalinowe / Wiesław Schier. – Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1980.

26. Poradnik modelarza lotniczego / Kazimierz Łapiński. – Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1984.

27. Profile modeli latających / Władysław Niestoj. – Wyd. 2. – Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1980.

28. Projektowanie i konstrukcja modeli szybowców / Adam Sztorc, Henryk Weryho. – Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1977.

29. Sekrety budowy latawców / Paweł Elsztein. – Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1983.

30. Sekrety modeli akrobacyjnych na uwięzi / Piotr Zawada. – Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1984.

31. Sekrety modeli szybowców klasy F1A / Stanisław Kubit. – Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1984.

32. Star Wars : fabryka droidów / Daniel Wallace ; tł. Anna Hikiert. – Warszawa : Wydawnictwo Egmont Polska, 2015.

33. Świat w skali mikro : wszystko o modelarstwie / Artur Wałachowski. – Gliwice : Helion, copyright 2020.

34. Uniwersalny szybowiec “Delfin 500” = Uniwersalny szybowiec Delfin 500 / Wiesław Schier. – Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1989.

(Miniaturowe Szybownictwo)

35. W atmosferze / Paweł Elsztein. – Warszawa : Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1984.

36. Wielkie pionierskie przeloty lotnicze : samoloty w historii i miniaturze / Wiesław Schier. – Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1982.