Pożarnictwo

I Wydawnictwa zwarte

1. Bezpieczeństwo techniczne w przemyśle chemicznym : poradnik / Marian Ryng. – Wydanie 3 zmienione. – Warszawa : Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, 1985.

2. Bezpieczeństwo techniczne w przemyśle chemicznym : poradnik / Marian Ryng. – Wydanie2 zm. – Warszawa : Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, 1980.

3. Dzieje ochotniczych straży pożarnych / Józef Ryszard Szaflik. – Warszawa : Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1985.

4. Garaże / Jan Lindner, Włodzimierz Struś. – Warszawa : Instytut Wydawniczy CRZZ, 1978. (Ochrona Przeciwpożarowa ; 230)

5. Podstawy ochrony przeciwpożarowej w przemyśle : wybrane procesy technologiczne / Mirosław Zdanowski ; Komenda Główna Straży Pożarnych. – Warszawa : Instytut Wydawniczy CRZZ, 1978.

6. Profilaktyka pożarowa w elektroenergetyce i techniczne systemy zabezpieczeń pożarowych : laboratoria / Marek Chmiel ; Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. – Dąbrowa Gónicza : Wyższa Szkoła Biznesu, 2016. (Prace Naukowe Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej)

7. Straż pożarna / [tekst Joanna Liszewska]. – Warszawa : Multico Oficyna Wydawnicza, 2012. (Moja Ojczyzna : wszystko jest ciekawe)

8. Straż pożarna / Rainer Crummenerl ; przekł. Jan Ambroziewicz. – Wrocław : Wydawnictwo Atlas, 2003. (Co i Jak ; 60)

9. Straż pożarna i inne pojazdy ratownicze / Jean Coppendale ; [tł. Agnieszka Sakowicz ; Centrum Edukacji Dziecięcej]. – Poznań : Papilon – Publicat, 2009. (Świat Pojazdów)

10. Strażak : życie w ciągłej akcji / Waldemar Pruss. – Wydanie I. – Warszawa : Muza, 2022.

11. Ustawa z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej : komentarz / Bolesław Kurzępa. – Stan prawny na 2013 r. – Toruń : Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa “Dom Organizatora”, 2013.

12. Zapobieganie pożarom : zagadnienia prawne / Jerzy Kuczyński ; Komenda Główna Straży Pożarnych. – Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 1979.

13. Zapobieganie pożarom i wybuchom gazowych paliw energetycznych / Mirosław Zdanowski. – Warszawa : Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych, 1983.

14. Zasady BHP i PPOŻ w praktyce / Dorota Stec. – Kraków : Forum Doradców Podatkowych, 2013. (Biblioteka Przedsiębiorcy)

II Wydawnictwa ciągłe

1. Atrakcje Szlaku Zabytków Techniki : Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach / Adam Hajduga. // Jaworznicki Sokół. – 2006, nr 8, s. 18-19.

2. Gotowi w półtorej minuty / Paulina Nowosielska. // Dziennik Gazeta Prawna : prawo, biznes, polityka. – 2021, nr 111, s. A22-A23.

III Wydawnictwa multimedialne

1. Tylko dla odważnych / reżyseria Joseph Kosinski ; scenariusz Ken Nolan, Eric Warren Singer ; zdjęcia Claudio Miranda ; muzyka Joseph Trapanese ; obsada Josh Brolin, Miles Teller, Jeff Bridges [i inni]. – Warszawa : Monolith Films, [2018].