Moralność

I Wydawnictwa zwarte

1. Amerykanin / Henry James ; przeł. Jan S. Zaus i Danuta Gembicka. – Warszawa : Prószyński Media, 2016.

2. Badania dotyczące zasad moralności / David Hume ; przeł. i słowem wstępnym opatrz. Anna Hochfeld. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1975.

(Biblioteka Klasyków Filozofii)

3. Człowiek, byt, wartość : antropologiczne i metafizyczne podstawy aksjologii chrześcijańskiej = Człowiek byt wartość / Ewa Podrez. – Warszawa : Instytut Wydawniczy Pax, 1989.

4. Dialektyka procesów moralnych / Mieczysław Michalik. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1973.

5. Dulscy / reż. Jan Rybkowski ; scen. Jan Rybkowski, Andrzej Jarecki ; scenogr. Jerzy Groszang [i in.] ; zdj. Zygmunt Samosiuk ; muz. Piotr Figiel ; aktor Alina Janowska, Kazimierz Witkiewicz, Maria Kowalik [i in.]. – Warszawa : “Mediaprofit”, 2007.

(Biblioteka Gazety Wyborczej. Lektury szkolne ; 24)

6. Klasowy charakter moralności / Romuald Jezierski. – Wydanie 4. – Poznań : Wydawnictwo Poznańskie, 1971.

7. Mit i poezja / Miodrag Pavlović ; przeł. Joanna Salamon ; przekł. eseju Zarys historii literatury przyszłej Danuta Cirlic-Straszyńska. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 1979.

8. Moralne dylematy Polaków w ponowoczesności / red. Agata Maksymowicz. – Kraków : “Nomos”, 2009.

9. Moralność a socjologia : sens i wartości między naturą i kulturą / Patrick Pharo ; przekł. Joanna Stryjczyk ; wstęp i red. Janusz Mariański. – Warszawa : Oficyna Naukowa, 2008.

(Disciplinae ; 1)

10. Moralność i wiara / Kai Nielsen ; tł. Zenobia Skwirczyńska-Masny. – Warszawa : Wydawnictwo “Książka i Wiedza”, 1983.

11. Moralność i wychowanie. – Warszawa : Wydawnictwo “Książka i Wiedza”, 1959.

12. Moralność pani Dulskiej / aut. Gabriela Zapolska ; reż. Tomasz Zygadło ; scenografia Jerzy Rudzki ; aktor Anna Seniuk, Janusz Michałowski, Małgorzata Pieńkowska. – Warszawa : Telewizja Polska S.A., 2008.

(Złota Setka Teatru Telewizji)

13. Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej / Irena Nowacka. – Lublin : Wydawnictwo Biblios, 2008.

(Biblioteczka Opracowań / Biblios ; Z. 43)

14. Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej / Irena Nowacka. – Lublin : Wydawnictwo Biblios, 2006.

(Biblioteczka Opracowań ; Z. 43)

15. “Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej / Roman Taborski. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1975.

(Biblioteka Analiz Literackich ; 47)

16. “Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej / Roman Taborski. – Wydanie 2 uzupełnione. – Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1987.

(Biblioteka Analiz Literackich ; 47)

17. Myślenie etyczne / Maciej Kałuszyński ; oprac. graf. Maria Dziubińska. – Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1980.

18. O doskonaleniu socjalistycznego sposobu życia / Władimir Szczerbicki ; tł. Danuta Boczkowska, Andrzej Boczkowski ; wprowadzenie Ryszard Frelek. – Warszawa : Wydawnictwo “Książka i Wiedza”, 1979.

(Biblioteka Oświaty i Wychowania)

19. O moralności socjalistycznej / Włodzimierz Lenin. – Wydanie 2. – Warszawa : Wydawnictwo “Książka i Wiedza”, 1983.

20. Odpowiedzialność i władza sądzenia / Hannah Arendt ; red. i wprow. Jerome Kohn ; przeł. Wojciech Madej, Mieczysław Godyń ; posł. opatrz. Piotr Nowak. – Warszawa : Prószyński i S-ka, [2006].

21. Podstawowe problemy moralności socjalistycznej : teksty źródłowe / wyboru dokon. Halina Maślińska, Mieczysław Michalik. – Warszawa : Wydawnictwo “Książka i Wiedza”, 1974.

22. Podstawowe problemy moralności socjalistycznej : zbiór opracowań / red. Halina Maślińska. – Wydanie 2. poprawione i uzupełnione. – Warszawa : Wydawnictwo “Książka i Wiedza”, 1977.

23. Podstawowe problemy moralności socjalistycznej : zbiór opracowań / red. Halina Maślińska. – Warszawa : Wydawnictwo “Książka i Wiedza”, 1975.

24. Podstawy nauki o moralności / Maria Ossowska. – Wydanie 2. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1957.

25. Świadomość współuczestnictwa / Jan Legowicz. – Warszawa : Wydawnictwo “Książka i Wiedza”, 1980.

(Ideologia a Współczesność)

26. Świadomość, inicjatywa, dyscyplina społeczna / oprac. Karol B. Janowski. – Warszawa : Wydawnictwo “Książka i Wiedza”, 1979.

27. Traktat o moralności / Eugene Dupreel ; przeł. Zygmunt Glinka ; wstępem poprzedziła Maria Ossowska. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1969.

28. Wstęp do nauki prawa i moralności : podstawy psychologii emocjonalnej / Leon Petrażycki ; oprac. Jerzy Lande ; wstępem opatrz. Tadeusz Kotarbiński. – Warszawa : Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1959.

29. Wzory i postawy / Mieczysław Michalik. – Warszawa : Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1979.

(Motywacje)

30. Zaburzenia w uspołecznieniu u przestępców : analiza niektórych mechanizmów psychologicznych / Wojciech Poznaniak ; Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. – Poznań : Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, 1982.

(Psychologia i Pedagogika / UAM w Poznaniu)

31. Zadania związków młodzieży / Włodzimierz Lenin ; [tłumaczenie z rosyjskiego]. – Warszawa : Wydawnictwo “Książka i Wiedza”, 1983.