Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

23. Międzynarodowy Bieg Uliczny w Jaworznie - utrudnienia w ruchu

Przypominamy mieszkańcom oraz kierowcom o utrudnieniach w ruchu, które wystąpią w najbliższą sobotę 1 września w związku z organizacją 23. Międzynarodowego Biegu Ulicznego 15 km.

Organizatorzy proszą wszystkich mieszkańców poruszających się pojazdami lub komunikacją miejską o takie zaplanowanie sobotniego popołudnia by nie poruszać się ulicami, które będą zamknięte na potrzeby imprezy sportowej.

Utrudnienia wystąpią w godz. 16:00 – 18:00. Zawodnicy wystartują ze Stadionu Miejskiego ul. Krakowska 8 o godz. 16:00 i będą się poruszać ulicami: Krakowską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Św. Wojciecha, Jaworznicką. Na wysokości przystanków PKM przy Osiedlu Gagarina będzie ustawiony nawrót i z tego miejsca biegacze powrócą na Stadion Miejski ulicami Jaworznicka, Św. Wojciecha, Obwodnica Północna, Braci Gutmanów, Krakowska. Na całej wymienionej trasie w godz.16:00-18:00 będzie utrudniony lub niemożliwy ruch pojazdów.

PKM Jaworzno inforuje, że w dniu 1 września (sobota) od ok. godz. 16:00 do ok. godz. 18:00 w związku z biegiem ulicznym na terenie Jaworzna wprowadzone zostaną zmiany w organizacji komunikacji miejskiej.

Aby ułatwić Państwu planowanie podróży – w internetowym rozkładzie jazdy za pomocą specjalnych oznaczeń wyróżniono kursy objęte zmianami tras. Część kursów oczekiwać będzie na bieg peletonu, a po udrożnieniu przejazdu kurs dokończony zostanie z opóźnieniem. Jednocześnie zastrzegamy, że PKM Spółka z o.o. nie odpowiada za ewentualne ponadplanowe zamknięcie poszczególnych dróg.

Poniżej prezentujemy zbiorcze zestawienie zmian dla poszczególnych linii.

Linia A

 • Kurs o godz. 15:22 z przystanku KATOWICE ALEJA KORFANTEGO wykonany zostanie z pominięciem przystanków: URZĄD MIEJSKI, KRAKOWSKA PĘTLA i STADION MIEJSKI.
 • Kurs o godz. 16:47 z przystanku początkowego CHRZANÓW DWORZEC AUTOBUSOWY wykonany zostanie z pominięciem przystanków: STADION MIEJSKI i KRAKOWSKA PĘTLA.

Linia E

 • Kurs o godz. 17:17 z przystanku początkowego BYCZYNA ASTRÓW wykonany zostanie z pominięciem przystanków: STADION MIEJSKI, KRAKOWSKA PĘTLA i ROGATKA.
 • Kurs o godz. 16:45 z przystanku początkowego KATOWICE ALEJA KORFANTEGO wykonany zostanie z pominięciem przystanków: ROGATKA, KRAKOWSKA PĘTLA i STADION MIEJSKI.

Linia S

 • Kurs o godz. 16:03 z przystanku początkowego KRAKOWSKA PĘTLA rozpocznie się o godz. 16:05 z przystanku MATEJKI (stanowisko w kierunku Jelenia). Nie zostaną obsłużone przystanki: KRAKOWSKA PĘTLA, ROGATKA, URZĄD MIEJSKI i CENTRUM.

Linia 303

 • Kurs o godz. 16:01 z przystanku początkowego KRAKOWSKA PĘTLA wykonany zostanie od przystanku BORY NIEMCEWICZA z pominięciem wcześniejszych przystanków.
 • Kursy o godz. 16:51 i 17:46 z przystanku początkowego KRAKOWSKA PĘTLA wykonane zostaną z pominięciem przystanku STADION MIEJSKI.
 • Kursy o godz. 15:54 i 16:49 z przystanku początkowego OSIEDLE STAŁE CMENTARZ PĘTLA wykonane zostaną z pominięciem przystanku STADION MIEJSKI.

Linia 304

 • Kurs okrężny o godz. 16:26 z przystanku początkowego KRAKOWSKA PĘTLA wykonany zostanie z pominięciem przystanków na odcinku RYNEK – (…) – SZCZAKOWA POLNA oraz SZCZAKOWA POLNA – (…) – BIBLIOTEKA. Z kolei przystanek SZCZAKOWA OSIEDLE GAGARINA obsłużony zostanie na ul. Moździerzowców (stanowisko zwykle obsługiwane tylko przez linię 305).

Linia 307

 • Między godziną 16:20 a 17:35 nie będą obsługiwane przystanki GÓRA PIASKU i SZCZAKOWA POLNA. Z kolei przystanek SZCZAKOWA OSIEDLE GAGARINA obsłużony zostanie na ul. Moździerzowców (stanowisko zwykle obsługiwane tylko przez linię 305).

Linia 350

 • Kurs o godz. 16:40 z przystanku początkowego CEZARÓWKA DOLNA PĘTLA wykonany zostanie z pominięciem przystanków: STADION MIEJSKI, KRAKOWSKA PĘTLA i ROGATKA.
 • Kurs o godz. 17:28 z przystanku początkowego ŁUBOWIEC wykonany zostanie z pominięciem przystanków: ROGATKA, KRAKOWSKA PĘTLA i STADION MIEJSKI.

Linia 369

 • Kurs o godz. 17:08 z przystanku początkowego SOBIESKI PĘTLA wykonany zostanie z pominięciem przystanków: INSUREKCJI KOŚCIUSZKOWSKIEJ i OSIEDLE SKAŁKA.

Linia 370

 • Kurs o godz. 16:42 z przystanku początkowego SIŁOWNIA wykonany zostanie z pominięciem przystanków: INSUREKCJI KOŚCIUSZKOWSKIEJ i OSIEDLE SKAŁKA.
 • Kurs o godz. 17:20 z przystanku początkowego KRAKOWSKA PĘTLA wykonany zostanie z pominięciem przystanków: OSIEDLE SKAŁKA i INSUREKCJI KOŚCIUSZKOWSKIEJ.

Linia 372

 • Kurs o godz. 16:22 z przystanku początkowego SZCZOTKI PĘTLA wykonany zostanie z pominięciem przystanków: INSUREKCJI KOŚCIUSZKOWSKIEJ, OBWODNICA PÓŁNOCNA RONDO i DOM POMOCY SPOŁECZNEJ.
 • Kurs o godz. 17:10 z przystanku początkowego SZPITAL PĘTLA wykonany zostanie z pominięciem przystanków: DOM POMOCY SPOŁECZNEJ, OBWODNICA PÓŁNOCNA RONDO i INSUREKCJI KOŚCIUSZKOWSKIEJ.

Linia 390

 • Kurs o godz. 16:45 z przystanku początkowego OSIEDLE STAŁE wykonany zostanie z pominięciem przystanków na odcinku RYNEK – (…) – SZCZAKOWA POLNA. Z kolei przystanek SZCZAKOWA OSIEDLE GAGARINA obsłużony zostanie na ul. Moździerzowców (stanowisko zwykle obsługiwane tylko przez linię 305).

W imprezie weźmie udział blisko 600 zawodników z Polski, Kenii, Ukrainy, Anglii, Francji, Niemiec, Maroka i Mołdawii. Już dziś zapraszamy wszystkich do kibicowania zawodnikom na trasie biegu oraz starcie i mecie, które zlokalizowane będą na Stadionie Miejskim przy ulicy Krakowskiej 8.

Źródło: PKM Jaworzno