Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Spektakl teatralny "Bunia"

eM Band Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna, w imieniu Zespołu Aktorskiego Proscenium, ma zaszczyt zaprosić na spektakl teatralny „Bunia”.

Tragikomedia opowiada o włoskiej rodzinie na emigracji, w której życie sprowadza się do zaspokajania nienasyconego apetytu tytułowej bohaterki.
Członkowie rodziny bez wyraźnego efektu nieustannie podejmują kolejne próby znalezienia pracy i funduszy, skutkiem czego są ciągle narastające konflikty prowadzące do tragedii. Wycieńczona psychicznie rodzina planuje pozbyć się niewygodnego domownika. Czy im się to uda? O tym dowiecie się Państwo oglądając nasz spektakl.

Kiedy: 07.04.2019 (niedziela), godzina 18:00

Gdzie: Klub Relax, ul. Szczakowska 35b

W spektaklu biorą udział: Aleksandra Chudoba, Agata Mikłas, Anna Miller, Sylwia Sural, Damian Jasiński, Marcin Miliński.

Wstęp wolny (wejściówki do odbioru w Klubie Relax).

Roberto Cosso jest autorem z jednej strony groteskowego, a z drugiej bardzo życiowego tekstu. Sztuka, którą się zainspirowaliśmy powstała w latach 70′ ubiegłego stulecia i jest bez wątpienia ponadczasowa.

Muzykę przygotował Grzegorz Wanatowicz, pomysłodawczynią jest Marta Grabska, która również pracowała przy adaptacji scenariusza, a kostiumy przygotowali sami aktorzy.

Kolejna odsłona spektaklu zaplanowana jest na początek czerwca w szczakowskim domu kultury.

Zespół Aktorski Proscenium powstał w 2014 roku a pierwszą zrealizowaną sztuką była Moralność Pani Dulskiej, w skład wchodzą pasjonaci teatru, amatorzy.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/375807783262173/

Strona Zespołu Aktorskiego Proscenium: https://www.facebook.com/ZespolAktorskiProscenium/?epa=SEARCH_BOX

Strona eM Band: http://www.emband.pl/