Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Festiwal Azjatycki

W pierwszy weekend kwietnia wszystkich miłośników kuchni i kultury azjatyckiej zapraszamy do Galerii Szyb Wilson.
Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy indyjska aromatyczna pakora? A może gruzińskie chaczapuri czy libański tabbouleh? Na Śląsku zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Będzie marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą, zupa pho i wietnamskie kanapki bahn mi. Nie zabraknie również dań kuchni koreańskiej oraz malezyjskiej jak i naturalnych azjatyckich kosmetyków.

Kiedy: 06-07.04.2019 (sobota-niedziela, 12:00-18:00)

Gdzie: Galeria Szyb Wilson Katowice, ul. Oswobodzenia 1

Czytaj więcej...

III Śląski Festiwal Nauki

To już kolejna, trzecia, odsłona śląskiego święta nauki odbędzie się w połowie stycznia 2019 roku.

Organizatorzy wydarzenia, ośmieleni sukcesem poprzedniej edycji, zdecydowali się poszerzyć formułę tych punktów programu, które świetnie sprawdziły się przed rokiem, jak i zaproponować publiczności Festiwalu zupełnie nowe elementy, wśród nich m.in. hasło przewodnie – ENERGIA.

3. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE wystartuje oficjalnie w sobotę 12 stycznia, ale w łączności z Festiwalem odbywać się będzie zaplanowana na piątek 11 stycznia VIII Noc Biologów na Uniwersytecie Śląskim. Ta ogólnopolska akcja będzie stanowić prolog 3. ŚFN.

Kiedy: 12-14.01.2019 (niedziela-pponiedziałek)
Gdzie: Teatr Śląski w Katowicach, Rynek 10
Gdzie: MCK w Katowicach, Plac Sławika i Antolla 1

Czytaj więcej...

Festiwal Kawy

Halo! Halo! Czy są tu jacyś miłośnicy kawy ?? Już w najbliższy weekend do Katowic wraca Festiwal Kawy ☕️W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Kawy.

W ten wiosenny weekend śląską stolicę odwiedzą zarówno polskie, jak i zagraniczne palarnie. Wśród wystawców znajdą się także znane i lubiane kawiarnie i wiele innych

Kiedy: 30-31.03.2019 (sobota-niedziela)
Gdzie: Galeria Szyb Wilson Katowice, ul. Oswobodzenia 1

Czytaj więcej...

Jarmark Bożonarodzeniowy Katowice - 2018

Organizowane w okresie Adwentu Jarmarki Bożonarodzeniowe to powrót do handlowych tradycji. Jarmarki odbywały się na rynkach od stuleci.

Zazwyczaj rozpoczynają się końcem listopada i trwają do Świąt Bożego Narodzenia. Bez wątpienia ich nastrój wprowadza w klimat świąt, więc wszystkim spragnionym światecznego klimatu polecamy wizytę na Jarmarku.

Kiedy: 23.11-23.12.2018
Gdzie: Rynek Katowice


Czytaj więcej...

Fryderyk 2019 - Gala Muzyki Poważnej

Czołowi polscy artyści, eksperci branży muzycznej oraz przede wszystkim fani dobrych dźwięków spotkają się początkiem marca w Katowicach, by wspólnie celebrować 25-lecie najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce – FRYDERYK.

Nagrody muzyczne Fryderyk z Galą Muzyki Poważnej zawitają do NOSPR. Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się w nowej odsłonie. Wydarzenie zostanie uświetnione przez polskich solistów: Szymon Nehring i Janusz Wawrowski

Kiedy: 12.03.2019 (wtorek) godz. 19:45
Gdzie: NOSPR Katowice, Plac Wojciecha Kilara 1

Czytaj więcej...

SnowFest Festival - 2019

SnowFest Festival - czyli najgorętsza impreza zimowa w Polsce!!

To już szósta edycja SnowFest Festival, największego i najgorętszego festiwalu muzyki i sportów zimowych w Polsce! Odbędzie się się na początku lutego 2019 roku. Tradycyjnie już w Mieście Szczyrk, prawdopodobnie najfajniejszym kurorcie zimowym w Polsce.

Na kilku scenach jak zwykle wystąpią gwiazdy światowej i polskiej muzyki. Jak zwykle nie zabraknie zimowych atrakcji, w tym oczywiście zawodów sportowych z udziałem najlepszych i najodważniejszych Riderów Świata i Okolic.

Kiedy: 08-09.02.2019 (Piątek-sobota)
Gdzie: Amfiteatr i Skocznia Skalite, Szczyrk

Czytaj więcej...

Nagrody Muzyczne i Festiwal FRYDERYK 2019

Czołowi polscy artyści, eksperci branży muzycznej oraz przede wszystkim fani dobrych dźwięków spotkają się początkiem marca w Katowicach, by wspólnie celebrować 25-lecie najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce – FRYDERYK.

Na pełny obraz obchodów złożą się Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, Gala Muzyki Poważnej, festiwal muzyczny, liczne konferencje oraz panele tematyczne z udziałem najlepszych ekspertów z kraju i zagranicy, a także nowość – finał plebiscytu „Nagroda Publiczności”.

Kiedy: 09.03.2019 (sobota) godz. 19:30
Kiedy: 10.03.2019 (niedziela) godz. 16:00
Gdzie: MCK Katowice, Plac Sławika i Antalla 1

Czytaj więcej...

3. Śląskie Targi Książki

Wszystkich miłośników książek zapraszamy na III Śląskie Targi Książki, podczas których każdy "mol książkowy" znajdzie coś dla siebie! To ogólnopolskie wydarzenie kulturalne, skierowane do miłośników literatury - czytelników, a także wszystkich osób, które książkę tworzą i promują – autorów, tłumaczy, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy także krytyków literackich, dziennikarzy i blogerów.

Świetni autorzy, bogata oferta wydawnictw przygotowana przez blisko 180 wystawców, warsztaty, spotkania literackie, dyskusje i atrakcje dla dzieci – tak zapowiadają się 4. Śląskie Targi Książki.

Kiedy: 12-14.10.2018 (piątek-sobota)
Gdzie: MCK Katowice, Plac Sławika i Antalla 1

Czytaj więcej...