Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2019

W piątek 22 listopada wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. W tym roku na stoiskach goszczą unikatowe wyroby rękodzielnicze i najróżniejsze pyszności, wsród których znajduje się wiele nowości, ale również pozycje obowiązkowe na przedświątecznej liście zakupów.

 

Kiedy: 22.11-23.12.2019

Gdzie: Katowice Rynek

Czytaj więcej...

XXII Międzynarodowy Turniej Rycerski

XII Międzynarodowy Turniej Rycerski to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez historycznych w Polsce. Turniej odbywa się pod patronatem Rycerskiej Kadry Polski

Na odwiedzających czekają m.in.: turniej zapasów, turniej łuczniczy, bitwa o zamek, zabawy dla publiczności, średniowieczna moda oraz stanowiska rzemieślnicze.

Kiedy: 03-04.08.2019 (sobota-niedziela) od godz. 12:00 
Gdzie: 
Zamek Ogrodzieniec, Podzamcze ul. Zamkowa

Czytaj więcej...

5. Śląskie Targi Ksiązki

Zbliżają się 5. Śląskie Targi Książki - prawdziwa uczta dla miłośników książek w Katowicach!

Śląskie Targi Książki staną się dla mieszkańców całej aglomeracji świetną okazją do udanych zakupów książek z oferty renomowanych wydawców z całej Polski. Na Targach będzie można znaleźć nowości i bestsellery wszystkich gatunków literackich. Małe, niezależne oficyny wydawnicze, pod szyldem Świadomych Wydawców, przygotowały na Targi ekspozycję wartościowych i atrakcyjnych książek z zakresu literatury pięknej, faktu, popularnonaukowej i naukowej.

Kiedy: 06-08.12.2019 (piątek-niedziela)

Gdzie: MCK Katowice, Plac Sławika i Antalla 1

Czytaj więcej...

Dni Bytomia 2019

Rozpoczęło się odliczanie do Dni Bytomia: muzycznego święta stworzonego dla bytomian, skomponowanego przez bytomian, ale sfinansowanego z pieniędzy sponsorów.

Kiedy: 22.06.-23.06.2019 (sobota-niedziela)
Gdzie: Plac Jana III Sobieskiego, Bytom

Czytaj więcej...

SnowFest Festival 2020

Po raz siódmy SnowFest Festival, najlepsza zimowa impreza roku, zagwarantuje swoim uczestnikom wrażenia, których długo nie zapomną: gorącą atmosferę, sporty ekstremalne i gwiazdy światowej muzyki.

W tym roku, jak i w poprzednich latach, program muzyczny będzie niezwykle zróżnicowany - od muzyki elektronicznej w jej różnych odmianach (m.in. house, d'n'b) po hip-hop i szeroko pojętą alternatywę. Na fanów sportów zimowych będą czekały doskonale przygotowane trasy na stokach narciarskich. Smakosze, krytycy kulinarni i wszyscy, którzy wpadną w sidła "gastro fazy", będą pod opieką najlepszych foodtrucków.

Kiedy: 28-29.02.2020 (Piątek-sobota)

Gdzie: Amfiteatr i Skocznia Skalite, Szczyrk

Czytaj więcej...

Eksplozja Kolorów w Sosnowcu 2019

Eksplozja Kolorów zaprasza na Święto Holi w Sosnowcu.

Kiedy: 21.06.2019 (piątek), godz. 16:00-19:00

Gdzie: Park Sielecki, Sosnowiec

Czytaj więcej...

Planszówki w Spodku

Druga edycja festiwalu gier planszowych Planszówki w Spodku. Jego celem jest promowanie gier planszowych jako nowoczesnej formy rozrywki i ciekawego sposobu na spędzanie czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

Kiedy: 14-15.09.2019, sobota 11-21, niedziela 11-19

Gdzie: Spodek, al. Korfantego 35, Katowice

Czytaj więcej...

Dąbrowskie Dni Fantastyki FPS V

FPS V to 2 dni pełne atrakcji, konkursów, a przede wszystkim okazja do spotkania ludzi, którzy współdzielą pasję do fantastyki.
W tym roku impreza będzie się kręcić wokół juggera oraz klimatu postapo.

Kiedy: 21.06.-22.06.2019 (piątek-sobota)
Gdzie: Muzeum Miejskie "Sztygarka", ul. Legionów Polskich 69, Dąbrowa Górnicza

Czytaj więcej...