Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Jarmark Francuski 2017

Jedyny i niepowtarzalny Jarmark Francuski już po raz czwarty zawita na katowickim Rynku. Będzie to kolejna okazja do odbycia niezwykłej podróży i poznania tradycji, obyczajów a przede wszystkim kuchni i rzemiosła różnych regionów Francji.

Kiedy: 06-11.06.2017 (wtorek-niedziela)
Gdzie: Katowice Rynek 

Odwiedzający jarmark będą mieli okazję posmakować wyjątkowych specjałów kuchni francuskiej, pysznego tartiflette, świeżo pieczonych chlebów, bagietek czy croissantów.

 

Na stoiskach serwowane będą prawdziwe rarytasy - pasztety z kaczych i gęsich wątróbek, szynki i wędliny a przede wszystkim sery - smaczne i okazałe, duży ich wybór sprawi, że będzie to prawdziwa uczta kulinarna.
Nie zabraknie również słodkości, od wysokiej jakości czekolady, prowansalskiego nugatu po żelki oraz wyjątkowe bretońskie naleśniki i ciasteczka. Będziemy mogli nabyć oryginalne przyprawy, pochodzące z byłych kolonii francuskich, egzotyczne dodatki do mięs i potraw.

Oczywiście wielką atrakcją będzie możliwość degustacji i zakupu różnorodnych win. Wystawcy bardzo chętnie podzielą się wiedzą o swoich produktach, zdradzą przepisy na ciekawe potrawy.

Poza strefą gastronomiczną, będzie możliwość nabycia kolorowych kaszmirowych szali, pashminy czy modnej biżuterii. Oczywiście nie może zabraknąć wyjątkowych zapachów perfum, prowansalskiej lawendy czy mydeł z samej Marsylii. Będzie również można nabyć wielobarwne i wysokiej jakości obrusy z francuskiego adamaszku oraz noże kuchenne z Thiers - miasteczka słynącego z tradycyjnych metod ich produkcji. Na jarmarku francuskim spotkamy ogromną różnorodność produktów pochodzących z różnych regionów tego kraju, wytwarzanych często przez małe rodzinne firmy. Każdy z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Barwy, smaki i zapachy zabiorą odwiedzających w prawdziwą podróż po Francji.

Źródło: profilm FB Jarmark Francuski