Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Diverse Downhill Contest - 2018

W pierwszy majowy weekend na górze Stożek w Wiśle odbędzie się długo wyczekiwana 13. edycja Diverse Downhill Contest.

Przez ostatnie lata zawody wpisały się na stałe w kalendarz najważniejszych rowerowych wydarzeń w Polsce.

Kiedy: 05-06.05.2018 
Gdzie: ON Stożek w Wiśle

Diverse Downhill Contest od początku przyciągał tłumy kibiców żądnych mocnej dawki adrenaliny i dobrej zabawy. Warto zaznaczyć, że wstęp na zawody od zawsze był darmowy i tak też będzie podczas tegorocznego Pucharu Polski. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zawodników i kibiców, organizator Agencja Sport UP zadbała w tym roku o dodatkowe atrakcje dla entuzjastów dwóch kółek.

Zmagania kolarzy zjazdowych ubarwi konkurs skoków, a także dodatkowe atrakcje dla każdego chcącego spróbować swoich sił na rowerze. Pierwszą z nich jest skierowana do wszystkich chętnych uczestników, a zwłaszcza dla kibicujących rodzin z dziećmi, fanów i entuzjastów jazdy na rowerze - wycieczka Enduro z przewodnikiem, zorganizowana w dwóch odsłonach dla grupy początkującej oraz średniozaawansowanej. Kolejną ciekawą propozycją jest Dual Slalom - wyścigi „dwójek", które odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych: dorośli i dzieci. Dla wszystkich fanów stylowej jazdy mamy dobrą informację – Monster Whip Contest powraca! Contest zostanie rozegrany na ostatniej hopie trasy po sobotnich treningach o godz. 17:00. Osoba, która wykona najbardziej stylowego „whip’a” zgarnia bon o wartości 1000 zł do wykorzystania w sklepach Diverse na terenie całej Polski oraz niespodzianki. Na deser dla wszystkich fotomaniaków - Diverse Photo Contest - czyli fotoreporterski konkurs na najlepsze zdjęcie z zawodów. Konkurs ogłoszony i rozegrany zostanie na oficjalnym profilu na Facebooku: facebook.com/downhillcontest oraz portalu interia.pl. Do zgarnięcia bony do zrealizowania w sklepach Diverse. Przez cały weekend zawodów nie zabraknie oczywiście Dj-a i dobrej muzyki.

Świetny klimat, liczne atrakcje, okazja do spotkania się ze znajomymi, czy też pomysł na aktywny wypoczynek z rodziną w malowniczej okolicy Beskidu Śląskiego – to wszystko sprawia, że nie może Was tam zabraknąć!

Zgłoszenia na wycieczkę Enduro z przewodnikiem, Dual Slalom, Monster Energy Whip Contest przyjmowane są mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. /atrakcje te są darmowe/.

TIMING ZAWODÓW:

05.05.2018 r. (sobota)  Puchar Polski DH:

 • 08:30 – 13:00 - przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych
 • 08:30 – 09:30 - obowiązkowa piesza inspekcja trasy przez zawodników (zawodnicy z licencją)
 • 09:30 – 14:30 - obowiązkowy trening z zatrzymywaniem dla wszystkich kategorii
 • 15:00 – 17:00 - trening non stop dla zawodników z licencją

Dodatkowe atrakcje w sobotę:

 • 10:00 – rozpoczęcie wycieczki Enduro z przewodnikiem
 • 16:30 – Zawody Dual Slalom
 • 18:00 – MONSTER BEST WHIP CONTEST

06.05.2018 r. (niedziela)  Puchar Polski DH:

 • 08:30 - 10:00 - trening dla wszystkich kategorii
 • 10:00 - 11:00 - trening tylko dla zawodników z licencją kolarską
 • 11:30 - 13:30 - eliminacje
 • 14:00 – 16:00 - finały (15 minut po zakończeniu finału - dekoracja zwycięsców) 
Źródło: downhillcup.eu