ATRAKCJE REGIONÓW - Targi Turystyki Weekendowej

Już w najbliższy weekend rusza kolejna edycja Targów Turystyki Weekendowej „ATRAKCJE REGIONÓW” w Parku Śląskim, które promują wyjątkowe miejsca i obiekty w Polsce. Pokazują znane i te mniej znane atrakcje turystyczne.

Kiedy: 18-20.05.2018 (piatek-niedziela)
Gdzie: Park Śląski - Pola Marsowe przy Stadionie Śląskim

Wyjątkowość targów polega na tym, że odbywają się w samym sercu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Park Śląski to ogromny obszar rekreacyjny usytuowany na pograniczu trzech miast: Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich. Targi to przede wszystkim promocja i upowszechnianie wiedzy na temat rozwoju turystyki miejskiej i wiejskiej oraz promocja tradycyjnych produktów lokalnych i regionalnych.

Targi Atrakcje Regionów jako targi wspierające turystykę, aktywizują przedstawicieli pięknych regionów Polski do promocji. Uczestnicy targów przywiązują duża wagę do tego, aby stale podnosić jakość ofert i uzupełniać je o ciekawe dla Turysty miejscowe atrakcje takie jak: parki tematyczne, skanseny, parki rozrywki, obiekty architektury o znaczeniu turystycznym lub rozrywkowym, centra sportowe oraz o miejsca z aktywnym wypoczynkiem (trasy rowerowe, linaparki itp.). Starają się o to by ich oferta była jak najbardziej konkurencyjna w stosunku do innych regionów, z czego korzysta zarówno turysta jak i cały region.

PROGRAM TEGOROCZNEJ EDYCJI TARGÓW TURYSTYKI WEEKENDOWEJ "ATRAKCJE REGIONÓW":

PIĄTEK - 18 maja:

• 14:00 - rozpoczęcie targów
  • 15:00 – warsztaty produkcji pralinek i czekolady z owocami liofilizowanymi - Leśny Dworek Gorlice
  • 16:00 - pokazy kowbojskie TWINPIGS - Westernowy Park Rozrywki Żory
  • 17:00 - pokazy kowbojskie TWINPIGS - Westernowy Park Rozrywki Żory
  • 18:00 - zakończenie targów

SOBOTA - 19 maja:

• 10:00 - rozpoczęcie targów
  • 10:30 - Fresco Grupa Relax zaprasza na krótką prelekcję na temat „smoothie”, czyli koktajli z miksowanych owoców i warzyw. Jak odzyskać siły witalne po zimie? Koktajle jako szybki sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia
  • 11:00 - pokazy kowbojskie TWINPIGS - Westernowy Park Rozrywki Żory
  • 11:30 - oficjalne otwarcie targów przez Prezydenta Miasta Chorzów
  • 12:00 - występ Stowarzyszenia Polskich Flisaków Pienińskich
  • 12:30 - pokaz kulinarny Damiana Sobek finalisty Masterchef - innowacyjne metody w kuchni
  • 13:15 - Fresco Grupa Relax zaprasza na krótką prelekcję na temat „smoothie”, czyli koktajli z miksowanych owoców i warzyw. Jak odzyskać siły witalne po zimie? Koktajle jako szybki sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia.
  • 13:35 - pokazy kowbojskie TWINPIGS - Westernowy Park Rozrywki Żory
  • 14:00 - występy teatru Reduta Śląska
  • 14:30 - występ Stowarzyszenia Polskich Flisaków Pienińskich
  • 15:00 - występy teatru Reduta Śląska
  • 15:30 - występ Stowarzyszenia Polskich Flisaków Pienińskich
  • 16:00 - występy teatru Reduta Śląska
  • 16:30 - pokaz kulinarny Damiana Sobek finalisty Masterchef - innowacyjne metody w kuchni
  • 17:00 - Fresco Grupa Relax zaprasza na krótką prelekcję na temat „smoothie”, czyli koktajli z miksowanych owoców i warzyw. Jak odzyskać siły witalne po zimie? Koktajle jako szybki sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia.
  • 18:00 - zakończenie targów

NIEDZIELA - 20 maja:

• 10:00 - rozpoczęcie targów
  • 10:30 - występy kapeli góralskiej "Ochodzita" ze Zwardonia
  • 11:00 - pokazy kowbojskie TWINPIGS - Westernowy Park Rozrywki Żory
  • 11:30 - Fresco Grupa Relax zaprasza na krótką prelekcję na temat „smoothie”, czyli koktajli z miksowanych owoców i warzyw. Jak odzyskać siły witalne po zimie? Koktajle jako szybki sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia.
  • 12:00 - pokaz kulinarny Damiana Sobek finalisty Masterchef - innowacyjne metody w kuchni
  • 12:45 - występy kapeli góralskiej "Ochodzita" ze Zwardonia
  • 14:00 - pokaz kulinarny Damiana Sobek finalisty Masterchef - innowacyjne metody w kuchni
  • 15:00 - pokaz barmański Krzysztofa Drabika finalisty Mam Talent / nagroda publiczności
  • 16:00 - pokazy kowbojskie TWINPIGS - Westernowy Park Rozrywki Żory
  • 16:30 - Fresco Grupa Relax zaprasza na krótką prelekcję na temat „smoothie”, czyli koktajli z miksowanych owoców i warzyw. Jak odzyskać siły witalne po zimie? Koktajle jako szybki sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia.
  • 17:00 - zakończenie targów

*Podane godziny są orientacyjne. Organizator zastrzega sobie prawo zmian w programie.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

MIEJSCE: CHORZÓW, hala namiotowa, Pola Marsowe obok Stadionu Śląskiego

GODZINY ZWIEDZANIA:

• 18.05.2018 - piątek 14:00 - 18:00,
  • 19.05.2018 - sobota 10:00 - 18:00,
  • 20.05.2018 - niedziela 10:00 - 17:00

DOJAZD: do Parku można dostać się zarówno tramwajem (6, 7, 11, 19 oraz 23) i autobusem (6, 7, 7N, 238, 51, 109, 138, 238, 673, 820, 830, 830N, 840 oraz S-10).

Przystanki na których można wysiąść:

• Chorzów Stadion Śląski
  • Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia
  • Chorzów AKS
  • Osiedle 1000-lecia ZOO
  • WPKiW Wejście Główne
  • WPKiW Śląski Ogród Zoologiczny

ROZKŁADY JAZDY

DOJAZD WŁASNY - wjazd samochodem na teren Parku jest możliwy, parking znajduje się niecałe 200 metrów od Hali Wystaw „Kapelusz”. Opłata za postój według cennika obowiązującego na terenie Parku Śląskiego.

Zapraszamy również do śledzenia naszego profilu na FACEBOOK.

Wstęp na Targi Turystyki Weekendowej "Atrakcje Regionów" jest bezpłatny.

Każda edycja targów turystycznych cieszyła się ogromną frekwencją gości odwiedzających, których co roku przybywa! Wszyskich ciekawych co w tym roku przygotowali Organizatorzy zapraszamy w najbliższy weekend do Parku Śląskiego.

Źródło: atrakcje-regionow.pl