XVI Najazd Barbarzyńców

W dniach 25-26 maja 2019 r. odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Kultury Wczesnego Średniowiecza - XVI Najazd Barbarzyńców "Na kupieckim szlaku".

Kiedy: 25.05.-26.05.2019 (sobota-niedziela)
Gdzie: Zamek Ogrodzieniec, 42-440 Ogrodzieniec

Informacje ze stron Organizatorów

Już niedługo odbędzie się widowiskowa impreza prezentująca kultury europejskie wczesnych wieków średnich. Na rozległym przedzamczu swoje obozowiska zakładają wtedy wojowie słowiańscy, Wikingowie, Bałtowie, Celtowie i in. W programie m.in. pokazy walk, pokazy rzemieślnicze, koncerty muzyki z epoki oraz wielka bitwa wojów.

Przez cały weekend możliwość zwiedzania obozowisk wojów, pokazy uzbrojenia i mody na kupieckich szlakach, turniej bojowy wojów, Koncert Joanna Lacher, interaktywny wykład, bitwa o most zapasy wojów oraz na zakończenie sobotniego dnia "Wielka Bitwa Wojów" - jeden z najbardziej spektakularnych punków imprezy!

Strona wydarzenia

Strona Zamku