Śląskie Święto Rowerzysty 2019

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Śląskiego Święta Rowerzysty, imprezy rowerowej, której celem jest promowanie ruchu rowerowego jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk rowerzystów. Uczestnicy wezmą udział w kilku Wielkich Peletonach, które o 13.00 spotkają się w Górnośląskim Parku Etnograficznym w sercu naszej metropolii, czyli w Parku Śląskim.

Kiedy: 16.06.2019 (niedziela), godz. 13:00-16:00
Gdzie: Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie", ul. Parkowa 25, Chorzów

Informacja ze strony Organizatora

WIELKIE PELETONY

Jako pierwszy wyruszy Wielki Peleton Zachodni, który rozpocznie się o godzinie 9.40 na pl. Krakowskim w Gliwicach, z możliwością dołączenia o 10.40 na pl. Warszawskim w Zabrzu i o 11.10 na rynku w Bytomiu. Przejazd będzie zabezpieczony przez Policję.

Jako drugi wyruszy Wielki Peleton Zagłębiowski, który rozpocznie się o godzinie 11.00 na pl. Wolności w Dąbrowie Górniczej, z możliwością dołączenia o 11.25 koło nerki w Będzinie, o 11.50 koło pałacu Saturna w Czeladzi i o 12.10 koło cmentarza ewangelickiego w Siemianowicach Śląskich.

Jako trzeci wyruszy Wielki Peleton Katowicki, który rozpocznie się o zbiórką o godzinie 12.00 na pl. Kilara przy NOSPR. Przejazd będzie zabezpieczony przez Policję.

PIKNIK ROWEROWY

Punktualnie o 13.00 rozpocznie się rowerowy piknik w Górnośląskim Parku Etnograficznym. Podczas pikniku odbędzie się pokaz rowerów zabytkowych, będzie możliwość przetestowania niestandardowych rowerów takich jak: cargo, elektryczne czy tandemy. Odbędą się również: prelekcje z dalekich wypraw rowerowych, wystawa rowerów zabytkowych, konkursy rowerowe, darmowy serwis rowerowy i wiele innych.

PATRON HONOROWY
Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego