5. Śląskie Targi Ksiązki

Zbliżają się 5. Śląskie Targi Książki - prawdziwa uczta dla miłośników książek w Katowicach!

Śląskie Targi Książki staną się dla mieszkańców całej aglomeracji świetną okazją do udanych zakupów książek z oferty renomowanych wydawców z całej Polski. Na Targach będzie można znaleźć nowości i bestsellery wszystkich gatunków literackich. Małe, niezależne oficyny wydawnicze, pod szyldem Świadomych Wydawców, przygotowały na Targi ekspozycję wartościowych i atrakcyjnych książek z zakresu literatury pięknej, faktu, popularnonaukowej i naukowej.

Kiedy: 06-08.12.2019 (piątek-niedziela)

Gdzie: MCK Katowice, Plac Sławika i Antalla 1

Targi Książki w Katowicach, zainagurowane w 2015 r., oferują miłośnikom literatury doskonałą okazję do spotkań z wybitnymi twórcami – pisarzami i poetami, ilustratorami i tłumaczami, także znanymi i lubianymi osobistościami świata kultury i sztuki, są impulsem rozwijającym pasję czytania i okazją do zakupu książek w dobrych cenach.

Skierowane są przede wszystkim do czytelników, ale też do grup zawodowych, które książkę tworzą i promują – autorów, tłumaczy, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy, także krytyków literackich, dziennikarzy i blogerów. Prezentacji oferty licznych wydawnictw towarzyszy różnorodny i bogaty program wydarzeń – spotkania z autorami, debaty, wydarzenia artystyczno-literackie i liczne atrakcje dla dzieci.

Ważne miejsce Śląskich Targi Książki w kalendarzu imprez kulturalnych Katowic potwierdza bilans czwartej edycji – blisko 150 autorów, ponad 180 wystawców, książkowe premiery i bestsellery, spotkania literackie, warsztaty, dyskusje, wymiana książek i atrakcje dla dzieci - łącznie 220 wydarzeń w ciągu trzech dni oraz 28-tysięczna publiczność!

Obecność licznych antykwariatów umożliwi uzupełnienie domowych bibliotek także o starsze tytuły. Na miłośników gier planszowych w każdym wieku również czekać będzie niezwykle ciekawa oferta.

Targi czynne będą w godzinach:  10:00-18:00 (piątek-sobota), 10:00-17:00 (niedziela). Wstęp na Targi jest wolny.

Przydatne informacje dla zwiedzających: lista wystawców katalog OnLine STK jak dojechać

Źródło: slaskczyta.pl