Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Lato z Teatrem Słowackiego

Jesteście ciekawi jak wygląda teatr od środka i co skrywa w swoich zakamarkach? Wszystkim ciekawskim przypominamy i polecamy wizytę w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie przy pl. Św. Ducha 1. 

Drzwi teatru w okresie wakacyjnym pozostają otwarte!

Przewodnicy zabiorą wszystkich zwiedzających na wyjątkowy spacer po jednym z najpiękniejszych teatrów w Europie. Przedstawią jego barwną historię, opowiedzą o jego niezwykłej architekturze, o teatralnych obyczajach i zabiorą w miejsca normalnie dla widzów niedostępne.

Zobaczyć będzie mozna m.in. westybul i foyer teatru, lożę cesarską, kurtynę Henryka Siemiradzkiego (w czwartki i piątki niedostępna ze względu na remont sceny) i oryginalną garderobę Ludwika Solskiego. Oprowadzanie odbywa się w języku polskim i agnielskim. 

Wejścia co godzinę, od godz. 11:00 do godz. 14:00. Koszt zwiedzania 20 zł od osoby, do kupienia TUTAJ. 

CIEKAWOSTKA!! Czy wiedzieliście, że Teatr im. Juliusza Słowackiego ma swoją pasiekę. Pszczoły, które zamieszkały na dachu Teatru przyjechały z Alwernii, gdzie w kole pszczelarskim "Nektar" działa kierownik muzyczna Teatru - Halina Jarczyk. Pszczelarze z tego koła doglądają uli i sprawdzają jak na co dzień radzą sobie owady. pasieka Uroczyste otwarcie pasieki odbyło się w dniu 28 maja 2017 roku. 

Źródło: teatrwkrakowie.pl