XIX Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie

Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie to cykliczne wydarzenie popularyzujące naukę wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych, w tym seniorów. Jest on organizowany od 2000 roku, początkowo jako Festiwal Nauki, zaś od 2017 roku jako Festiwal Nauki i Sztuki. Organizatorami Festiwalu są krakowskie szkoły wyższe oraz instytuty Polskiej Akademii Nauk. W przedsięwzięcie będą zaangażowane również Kuratorium Oświaty w Krakowie, władze samorządowe, liczne krakowskie muzea oraz zaproszone instytucje kultury.

Kiedy: 16.05.2019-18.05.2019 (czwartek-sobota)

Gdzie: Rynek Główny, Kraków

Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie jest imprezą popularno-naukową organizowaną w Krakowie przez krakowskie uczelnie oraz instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk. Zapraszamy w dniach 16-17-18 maja br. na Rynek Główny do Miasteczka Festiwalowego!

Festiwal Nauki stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych i prestiżowych wydarzeń popularnonaukowych, organizowanych w samym sercu Krakowa – na płycie Rynku Głównego oraz w siedzibach współorganizatorów.

Centrum wydarzeń w postaci Festynu Nauki zlokalizowane będzie tradycyjnie na płycie Rynku Głównego w Krakowie oraz na terenie Collegium Medicum UJ, przy ul. Św. Anny 12. Rynek Główny w Krakowie zamieni się w "naukowe miasteczko namiotowe". Będzie możliwość przeprowadzenia rozmów z naukowcami, studentami i innymi osobami zaangażowanymi w organizację Festiwalu. Odważniejsi będą mogli wykonać proste doświadczenia, eksperymenty lub pomiary. Jak co roku nie zabraknie również atrakcji towarzyszących jak np. zwiedzanie jednostek naukowych, uczestnictwo w specjalnie przygotowanych wykładach, warsztatach itp.

Strona wydarzenia

Profil Facebook Festiwalu