Co ? Gdzie ? Kiedy ?

Kalendarz

Polecamy

Etnokraków

W dniach od 2 do 7 lipca 2019 w Krakowie będzie miała miejsce 21. edycja jednego z najważniejszych festiwali prezentujących muzykę tradycyjną, etno, folkową i world music w Europie – EtnoKraków/Rozstaje. Wystąpi podczas niego ponad 100 artystów z kilkunastu krajów i trzech kontynentów. Tegoroczne święto muzyki etnicznej w Krakowie to blisko 20 koncertów i bogactwo wydarzeń towarzyszących z udziałem artystów z całego świata: warsztaty muzyczne, tradycyjnego rzemiosła, noce tańca. Organizatorami są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Stowarzyszenie ROZSTAJE u Zbiegu Kultur i Tradycji.

 Kalendarium

30 czerwca (niedziela)

11:00 WARSZTATY MUZYCZNE DLA DZIECI I RODZICÓW – SCENA PRZY GALERII KAZIMIERZ

2 lipca (wtorek)

11:00 WARSZTATY PIEŚNI SERBSKICH – WARSZTATY – STREFA ETNO

15:00 WARSZTATY PIEŚNI SERBSKICH – WARSZTATY

16:00 WARSZTATY KRAKOWIAKA DLA DZIECI I RODZICÓW – WARSZTATY – NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY

20:00 WARSZTATY BLUESA – WARSZTATY – STREFA ETNO

20:00 BURSZTYNOWE DRZEWO – ART COLOR BALLET – NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY

21:00 NOC TAŃCA / BLUES – STREFA ETNO

3 lipca (środa)

11:00 WARSZTATY PIEŚNI SERBSKICH – WARSZTATY – STREFA ETNO

15:00 WARSZTATY PIEŚNI SERBSKICH – STREFA ETNO

16:00 WARSZTATY KRAKOWIAKA DLA DZIECI I RODZICÓW – NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY

18:00 FELIX LAJKO TRIO – KONCERT – MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ

18:00 SWADA I PRZYJACIELE – BAJKOWE KOŁYSANKI – NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY

19:30 TAMARA OBROVAC TRANSHISTRIA ENSEMBLE – KONCERT – MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ

21:00 KUKURBA-SŁOWIŃSKI PROJECT – KONCERT – MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ

4 lipca (czwartek)

11:00 ŻYWA PRACOWNIA – DLA DZIECI I WARSZTATY TRADYCYJNEGO RZEMIOSŁA: MOTANKI OBRZĘDOWE – SCENA PRZY GALERII KAZIMIERZ

15:00 WARSZTATY PIEŚNI UKRAIŃSKICH – WARSZTATY – STREFA ETNO

16:00 WARSZTYATY TAŃCÓW WŁOSKICH – WARSZTATY – KONTAKT

18:00 SVETLANA SPAJIĆ – KONCERT – MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ

19:30 TERESA MIRGA & KAŁE BAŁA – KONCERT – MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ

21:00 VIRTUALNAJA DEREVNIA – KONCERT – MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ

22:30 NOC TAŃCA / ETNOELECTRO - KFJATEK / RED SUN RISING / RSS B0YS KONCERT ALCHEMIA

22:30 NOC TAŃCA: LASSATIL ABBALLAIR – KONCERT – STREFA ETNO

5 lipca (piątek)

11:00 WASZTATY MUZYCZNE DLA DZIECI I RODZICÓW – SCENA PRZY GALERII KAZIMIERZ

15:00 WARSZTATY PIEŚNI ROSYJSKICH – STREFA ETNO

16:00 WARSZTATY POLSKICH TAŃCÓW TRADYCYJNYCH – WARSZTATY – KONTAKT

17:00 BARTŁOMIEJ KOSZAREK & KAPELA "BUKOWIANIE" – koncert – powiśle

18:00 TRIMAGINE – KONCERT – ALCHEMIA

19:00 MUZIČKA & DRAGUNI– KONCERT – POWIŚLE 11

20:00 BEL AIR DE FORRÓ – KONCERT – POWIŚLE 11

21:00 MESZECSINKA – KONCERT – POWIŚLE 11

22:30 NOC TAŃCA / MIĘDZY WISŁĄ A DUNAJEM - RARASZEK / MUZICKA / DRAGUNI / SZEPSZEREVEL KONCERT STREFA ETNO

6 lipca (sobota)

11:00 WASZTATY MUZYCZNE DLA DZIECI I RODZICÓW – SCENA PRZY GALERII KAZIMIERZ

11:00 WARSZTATY PIEŚNI POLESKICH – WARSZTATY – SZPITALNA 40

12:00 WARSZTATY BALFOLK / PABLO LOOGAROO – WARSZTATY – STREFA ETNO

14:30 WARSZTATY BALFOLK / FILIP & VOJTA – WARSZTATY – STREFA ETNO

18:00 JOACHIM MENCEL QUINTET - ARTISENA – KONCERT – ALCHEMIA

18:00 LOOGAROO – KONCERT – POWIŚLE 11

18:45 RARASZEK / POKRZYK– KONCERT – POWIŚLE 11

20:00 AZIZA BRAHIM – KONCERT – POWIŚLE 11

21:00 TUULETAR – KONCERT – POWIŚLE 11

21:30 NOC TAŃCA / BALFOLK - FILIP / VOJTA / MIKULAS / MR. FOLXLIDE – KONCERT – STREFA ETNO

7 lipca (niedziela)

15:00 WAYNE ELLINGTON & MANCHESTER INSPIRATIONAL VOICES – koncert – nowohuckie centrum kultury

Więcej informacji oraz ceny biletów na poszczególne koncerty i warsztaty na stronie festiwalu: www.etnokrakow.pl

Źródło informacji: www.etnokrakow.pl