Festiwal ETNOmania 2019

Już 14 lipca będziecie mogli zobaczyć, poznać i zakupić wspaniałe rzeczy na stoiskach blisko 150 wystawców rzemiosła, eko i folkdizajnu i etnosmaków, weźmiecie udział w ponad 40 warsztatach i pokazach, do tego pokaz mody, przestrzenne etnoinstalacje, strefa dzieci, etnosmaki, koncerty i mnóstwo innych folkowych atrakcji!

Festiwal ETNOmania to warsztaty, targi, pokazy, wystawy, etnoinstalacje, koncerty, prezentacje i dużo dobrej zabawy dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych.

Kiedy: 14 lipca 2019 (niedziela)

Gdzie: Skansen Wygiełzów, ul. Podzamcze 1, Babice

W roku 2019 odbędzie się już dziewiąta edycja Festiwalu, już tradycyjnie na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego - Skansenie w Wygiełzowie (w połowie drogi między Krakowem i Katowicami)

Jak tradycja odnajduje się we współczesności? - na to pytanie organizatorzy będą starali się odpowiedzieć na tegorocznej edycji Festiwalu. Zaprezentują tradycyjne rękodzieło ludowe, warsztaty rzemiosła, twórców i ich historie, kuchnię i produkty regionalne, naukę tradycyjnych tańców ludowych i koncerty topowych zespołów folkowych.

Odwiedzający będą mogli zobaczyć także dzięki komu i czemu tradycja żyje - młodych projektantów, tworzących w duchu ETNO i EKO, pokaz ETNOmody ze współczesnymi kolekcjami w duchu folkowym, designerskie produkty z motywami ETNO oraz szereg warsztatów.

Wszystkie atrakcje zastały podzielone na STREFY TEMATYCZNE:

PROGRAM

Program zawiera atrakcje, które znajdują się w pięciu strefach tematycznych: RzemiosłaFolkdizajnu i Eko,MuzykiDzieci i Relaksu.

11.00 - 19.00

• TARGI: rzemiosła, folkdizajnu, eko i produktów dla dzieci - blisko 150 Wystawców;

• ETNOsmaki: kuchnia regionalna, wegetariańska, slow-food i street-food, produkty tradycyjne i zdrowe przetwory;

• całodzienne otwarte WARSZTATY i pokazy rzemiosła prowadzone przez twórców ze Szlaku Rzemiosła Małopolski: bibułkarstwo I garncarstwo I hafciarstwo I koronkarstwo I kowalstwo, łyżkarstwo I plastyka obrzędowa I pszczelarstwo I rzeźba I tkactwo I tłoczenie oleju I wicie wianków I wikliniarstwo I wyroby z drewna I zabawka ludowa;

strefa Żywa: plenerowa ETNOinstalacja i twórcze warsztaty z Żywą Pracownią;

• strefa Dzieci: animacje i zabawy, twórcze warsztaty, polana gier planszowych, gra terenowa, warsztaty muzyczne;

• ETNOpiknik: relaks w cieniu chaty, na kocach i leżakach, konkursy z nagrodami;

11.30Grajki - rodzinne muzykowanie (mała scena)

13.30 koncert i potańcówka z zespołem WOWAKIN (mała scena)

15.00pokaz ETNOmody (scena amfiteatru)

16.00  Ptaszarnia - koncert umuzykalniający dla dzieci (mała scena)

17.30koncert zespołu Chłopcy kontra Basia
 (scena amfiteatru)

Sekcja warsztatów (obowiązują zapisy):

12.00 – 14.00 ETNOsmaki (Dom z Chrzanowa)
12.00 – 15.00 Haftujemy makatkę (Spichlerz/Dwór)
12.00 – 17.00 warsztaty pająków ludowych (Spichlerz)
12.00 – 14.00 ETNOgadki (Dwór)
12.00 – 13.00 Florarium w słoiku (Strefa Warsztatów)
12.00 - 14.00 Co z drzewa spadło (strefa Warsztatów)
14.00 – 16.00 Kosmetyki naturalne (Strefa Warsztatów)
14.00 – 16.00 Wianki z mojego lasu (Strefa Warsztatów)
15.00 – 17.00 Ekoworeczki (Dwór)
16.00 – 18.00 Haftowanie na drewnie (Strefa Warsztatów)
16.00 – 18.00 Bransoletka z makramy (Strefa Warsztatów)
12.00 - 17.00 - Warsztaty kowalskie Chrząszcze z Kuźnią Skały

Wszystkie atrakcje Festiwalu - bezpłatne! Obowiązuje jedynie bilet wstępu do Skansenu, na terenie którego odbywa się Festiwal.

Bilet do skansenu:

• 12,00 zł - bilet normalny
  • 6,00 zł - bilet ulgowy
  • 30,00 zł - bilet rodzinny (rodzice z dziećmi w wieku szkolnym)
  • 35,00 zł - opłata za przewodnika w skansenie
  • Mieszkańcy gminy Babice: bilet ulgowy

Bilet na Zamek Lipowiec:

• 8,00 zł - bilet normalny
  • 5,00 zł - bilet ulgowy
  • 25,00 zł - opłata za przewodnika
  • 20,00 zł - bilet rodzinny (rodzice z dziećmi w wieku szkolnym)
  •  Mieszkańcy gminy Babice: bilet ulgowy.

Bilet łączony do Skansenu i na Zamek Lipowiec w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy:

• 18,00 zł - bilet łączony normalny
  • 9,00 zł - bilet łączony ulgowy
  • 45,00 zł - bilet łączony rodzinny (rodzice z dziećmi w wieku szkolnym)

W skansenie będzie można płacić KARTĄ PŁATNICZĄ ( w kasie dolnej).
Najbliższy bankomat znajduje się w centrum Babic.

Źródło:etnomania.pl