Wystawa malarska “Leśniczówka”

W tle czarny, różowy i pomarańczowy pionowy pas. Na czarnym pasie pomarańczowa sylwetka kobieca i tekst: Wernisaż 23.02.2024, aranżacja wokalna Julia Biłek, akompaniament Piotr Chechliński. Na różowym i pomarańczowym pasie napis Effki, w którego litery wpasowano obrazy artystek Ireny Podolak, Nadii Siemek, Iwony Skupińskiej, Agnieszki Sroki i Sylwii Wenskiej. Poniżej, na czarnym pasie poziomym napis: otwarcie wystawy 18:00, ekspozycja 23.02.-15.03. oraz logotypy MCKiS, miasta Jaworzna, Kultury w Jaworznie i Galerii Podcienie.

Kiedy: 23.02.2024-15.03.2024

Gdzie: Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS, ul. Grunwaldzka 80

„LEŚNICZÓWKA” to temat cyklu wystaw przewidzianego na 2024 rok przez nieformalną grupę twórczą „EFFKI”. Wernisaż w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie odbędzie się 23 lutego o godzinie 18:00. Proponowane chwile refleksji nad otaczającym nas światem flory i fauny stanowią opozycję do ciągłego wyścigu z czasem – pułapki, w którą często wpadamy. Iwona Skupińska, Irena Podolak, Nadia Siemek, Sylwia Wenska i Agnieszka Sroka przedstawią Państwu pięć malarskich opowieści, dyktowanych indywidualnymi upodobaniami i doświadczeniami. Bogactwo kolorów oraz technik przelania na płótno za pomocą farb olejnych i akrylowych tych tematów sprawia, że prace tętnią życiem. Aranżacja wokalna Julii Biłek przy akompaniamencie Piotra Chechlińskiego niewątpliwie przeniosą Państwa w głębszy wymiar interpretacji wystawionych obrazów. Dodatkową atrakcją będzie rozlosowanie wśród uczestników wernisażu 50 albumów – dotychczasowego wspólnego portfolio „EFFEK”.

Więcej o autorkach na stronie www.mckis.jaworzno.pl

Źródło: MCKiS Jaworzno