Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Kierownik – Marta Chmielowska
(32) 751-91-92 wew. 2 220
dzieciaki@mbp.jaworzno.pl

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oprócz bogatego księgozbioru dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych czytelników cieszy się miejsce zwane „Biblioteką Malucha”. Jest to kolorowa przestrzeń, wyposażona w meble sensoryczne, pełna wielobarwnych siedzisk, puf oraz kreatywnych zabawek. W oddziałowej salce odbywają się lekcje biblioteczne, spotkania edukacyjne, zajęcia z Xboxem i klockami Lego. W ofercie znajduje się również Magiczny Dywan – interaktywne urządzenie projekcyjne, które stanowi doskonałą pomoc dydaktyczną, wykorzystywaną do ćwiczeń, gier i zabaw podczas pracy z dziećmi, osobami niepełnosprawnymi oraz dorosłymi.