Agnieszka Greinert – „Babskie histeryjki – piosenki Mariana Hemara”

Na białym tle pas z niebieskimi plamami imitującymi farbę nakładaną pędzlem obok tekst: Music-therapy-book finał „Babskie histeryjki – piosenki Mariana Hemara koncert Agnieszki Greinert, dwudziesty pierwszy października 2021, godzina 17.00. Wejściówki do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej od 14 października. Logotypy: projektu, biblioteki, ministerstwa, Jaworzna, studwudziestolecia nadania Jaworznu praw miejskich, TVP Kultura, EXTRA Jaworzno, Puls Jaworzna, SBP.

Agnieszka Greinert – „Babskie histeryjki – piosenki Mariana Hemara”

21 października o godz. 17.00 czeka nas nie lada gratka. W sentymentalną podróż do dwudziestolecia międzywojennego zabiorą nas Agnieszka Greinert i towarzyszący jej muzycy: Paweł Jabłoński – fortepian i akordeon oraz Piotr Górka – kontrabas. Aktorka i piosenkarka, od lat związana jest z łódzką sceną dramatyczną i muzyczną. W szkole filmowej od kilkunastu lat prowadzi zajęcia z piosenki dla studentów wydziału aktorskiego. Wokalistka zachwycona twórczością Mariana Hemara i Juliana Tuwima zestawiła utwory tych autorów, by poprzez muzyczne opowiastki o przewrotności natury kobiecej. Historyjki te potrafią oczarować, rozśmieszyć, wzruszyć, a czasem nawet nienachalnie przestrzec przed „niepotrzebnościami” życiowymi.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach finałowych spotkań cyklu Music-therapy-book w związku z realizacją trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej od 14 października.

Biblioteka jest jak wehikuł – może w dowolnym momencie przenieść nas w wybrane miejsce i czas. Dzieje się tak za sprawą gromadzonych zbiorów i ich lektury, ale także dzięki wspaniałym gościom, którzy swoimi talentami – aktorskim, muzycznym, wokalnym, wprawiają tę niezwykłą machinę w ruch.

Nie inaczej było podczas wieczoru, 21 października. Doświadczając po raz kolejny tej magii przekonaliśmy się, że prawdziwy tekst nigdy nie traci na swej mocy oddziaływania – bawi, śmieszy, wzrusza niezmiennie, mimo upływu lat. Z wielką przyjemnością wspólnie wysłuchaliśmy wspaniałych piosenek Mariana Hemara, tym razem w autorskiej interpretacji Agnieszki Greinert. Artystce towarzyszyli muzycy – grający na fortepianie i akordeonie Paweł Jabłoński oraz kontrabasista Piotr Górka.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach finałowych spotkań cyklu Music-therapy-book wpisanego w program trzeciej edycji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

21 paź 2021