Biblioteka w Jaworznie Przyjazna Dzieciom

Tło stanowią półki z książkami. Na pierwszym planie widać ułożony stos książek, na którym stoją dziecięce stópki, ubrane w różowe tenisówki. Tekst: Biblioteka Przyjazna Dzieciom. Logo: Przystanek Rodzinka.

Biblioteka w Jaworznie Przyjazna Dzieciom

Tło białe. W lewym górnym i prawym dolnym rogu granatowoczarne ozdobniki w postaci nieregularnych figur geometrycznych. Tekst: Wyróżnienie Biblioteka Przyjazna Dzieciom otrzymuje Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Akcję Biblioteka Przyjazna Dzieciom wspierają: Wydawnictwo Amanda, BabyGo, Centrum Edukacji Dziecięcej, Czas Dzieci, Dzieci, FortePanda, Mama w sam raz, Papilon, Magazyn dla Dzieci Świerszczyk, tashka, Tania książka.pl, Tatarak, BOSZ, Wiga, Zakamarki.

Pierwsza edycja akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom dobiegła końca. Z radością informujemy, że nasza Biblioteka znalazła się w gronie instytucji wyróżnionych w tym plebiscycie. Inicjatywa #bibliotekaprzyjaznadzieciom prócz jasnej idei promocji czytelnictwa i instytucji ją wspierających, zwracała uwagę na ogromny potencjał bibliotek – tych małych, np. wiejskich, które niejednokrotnie są, poza szkołą, jedyną formą rozwoju młodego człowieka, ale i tych dużych, często funkcjonujących w szeroko rozumianej kulturze i edukacji miast, województw, a nawet w skali ogólnopolskiej. Wspólne zaangażowanie czytelników bibliotek, wydawnictw, instytucji kultury i polskich artystów zaowocowało stworzeniem mapy aż 171 bibliotek!
By ułatwić znalezienie placówek, które aktywnie promują ideę czytelnictwa wśród najmłodszych, młodszych i starszych czytelników, blog Przystanek Rodzinka – organizator przedsięwzięcia, stworzył mapę takich bibliotek. Dodatkowo powstała lista linków do stron internetowych bibliotek i profili na Facebooku. Z mapą i listą można zapoznać się na blogu – https://przystanekrodzinka.pl/biblioteka-przyjazna-dzieciom/

Biblioteka Przyjazna Dzieciom rekomendowana przez społeczność Przystanku Rodzinka m.in.
• posiada aktualizowany repertuar książek dla dzieci,
• promuje inicjatywę aktywnej lektury z dzieckiem,
• dysponuje kącikiem do czytania i zabawy,
• organizuje zajęcia i spotkania, w których książka i autorzy są ich bohaterami,
• stwarza przestrzeń przyjazną do spotkań ludzi zaangażowanych w czytelnictwo z dziećmi i młodymi ludźmi,
• popularyzuje czytanie jako sposób wychowania i spędzania czasu z dzieckiem oraz i inicjatywę aktywnej lektury.
Dziękujemy wszystkim Czytelnikom za oddane na naszą Bibliotekę głosy.

02 sie 2022